Çocuklar

Çocuklar İçin Eğlenceli El Feneri Oyunu ve Aktivitesi

El fenerlerini karanlıkta görmeniz gerektiğinde kullandığınız normal bir şey olarak görebilirsiniz. Fakat çocuklar için fenerleri oynanabilecek çok sayıda aktivite ve oyunu temsil eder. Harika bir yaratıcılık ve eğlence kaynağıdırlar! Geceleri, ışık yetersizliğinden dolayı çocuklarla yapacak pek bir şey olmadığında, el fenerleri meşgul kalmaları için etkinliklere ve oyunlara düşmelerine yardımcı olacak bir araç görevi görebilir. Hava karardıktan sonra çocuklarınızla sadece bir el feneriyle yapabileceğiniz küratörlü oyun ve etkinlik listemizi bulmak için aşağıyı okuyun!

Çocuklar İçin En İyi El Feneri Oyunları ve Etkinlikleri

Çoğu çocuk sadece bir ışık demetiyle eğlenir! Gençler, aralar ve hatta küçük çocuklar uzun süre bir el feneriyle kendilerini meşgul edebilirler. Tek yapmanız gereken, bunu bir etkinlik veya oyun ve viyola şeklinde düzenlemelerine yardımcı olmak! Çocuklarınızı eğlendirmeye devam etmenin ebedi sorununa basit bir çözümünüz var! Bu aktiviteler ve oyunlar normal bir gecede veya çocuğunuz yatıya giderse, arkadaşlarıyla eğlenirve hatta kamp yaparsa yapılabilir. İşte uygulayabileceğiniz çocuklar için el feneri oyunları listemiz.

1. El Feneri Gizle ve Ara

Flashlight Hide and Seek, çocuklarla oynaması en kolay oyundur çünkü oyunu yürütmek için gereken tüm unsurları anlarlar. Genellikle tek bir el feneriyle oynanan bu oyun saklambaçla aynıdır. Fakat tüm ışıklar kapalıyken. Arayıcı karanlıkta gezinmek için el fenerini kullanabilir. Amaç, öngörülen süre içinde arayanın bulabildiği kadar çok insanı bulabilmektir.

2. Ateşböceği

Bu, birçok çocukla oynanabilen eşsiz bir oyundur. Bu popüler oyunun bir çeşididir, tag. Tüm oyuncular, el fenerini tutan kişi olan “ateşböceğini” yakalamaya çalışacak. Daha renkli hale getirmek için ışığı renkli kağıtla kaplayarak bu oyunu biraz daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ayrıca gerçek ateşböceklerinin etrafında da oynanabilir, burada çocuklar onları yakalamak için dolaşırken “ateşböceği” de vardır. Oynamayı bitirdikten sonra tüm hataları bıraktığınızdan emin olun!

3. Sessiz Sinema

Çocuklarınız sessiz sinema kavramını zaten biliyor olabilirler. Fakat bu durumda, oyunu biraz daha ilginç hale getirmek için el fenerini ve gölgeleri kullanabilirler. Oyunun amacı, ışığı bir duvara yansıtmak ve çocukların bir gölge oyunu oynamasını sağlamaktır. Çocukların geri kalanı, çocuğun belirli bir süre içinde hangi hayvanın, karakterin veya şeklin canlandırmaya çalıştığını tahmin etmelidir.

  Çocuklar İçin Süper Eğlenceli Yüzme Havuzu Oyunu

4. El Feneri Dondurma

Bu, tüm çocukların sevdiği eğlenceli bir oyundur çünkü çok fazla dans ve titreme içerir. Çocukların en komik, en saçma dans hareketlerini en sevdikleri şarkılardan bazılarına çekmelerini sağlayın. El fenerini tutabilirsiniz ve ışığı herhangi bir çocuğa veya gruba tutturur tutmaz, hemen dans etmeyi bırakıp yerinde donmaları gerekir. Çocuklar, el feneri onlara ışınlandıktan sonra bile hareket halindeyken bulunursa, oyun dışıdırlar.

5. Fener Limbo

Bu, iki el fenerinin kullanılmasını içeren daha eğlenceli el feneri etkinliklerinden biridir. İki yetişkinin veya çocuğun karşılıklı durduğundan ve el fenerini bir ışın oluşturacak şekilde birbirine tuttuğundan emin olun. Diğer çocukların aşağıya inmesi ve ışına dokunmadan geçtiklerinden emin olmaları gerekir. İşi daha zor hale getirmek için, her seviyede kirişi alçaltabilirsiniz.

6. Çöpçü Avı

El feneri çöpçü avı, biraz daha büyük çocuklarla çalışır ve aynı zamanda birden fazla el fenerine ihtiyacınız olacaktır, çünkü ilgili çocukların her birinin bir tane tutması gerekecektir. Evin etrafındaki şeyleri saklayın ve tüm öğeleri aramalarını sağlamak için çocukları takımlara ayırın. Onlara yolda ipuçları verebilir ve evdeki ışıkları düşürerek veya kapatarak işleri daha zor hale getirebilirsiniz.

7. Fener Dans Partisi

Bu bir pijama partisi için iyi bir aktivitedir. Bir sürü çocuk olabilir ve akşam gürültülü ve gürültülü geçebilir. Bütün çocukları bir araya toplayın ve el fenerlerini verin. Onlar için biraz müzik çalın ve kendi diskoteklerini yaratmalarına izin verin. Evde bir disko topunuz varsa, bunu daha da eğlenceli hale getirmek için kullanabilirsiniz. İyi bir gece uykusu için çok fazla kıkırdama ve çocukları yorması kaçınılmazdır.

8. Ay’ı Yakala

Tüm çocuklara el fenerleri sağlayın ve evinizin içinde veya çevresinde loş bir alan kullanın. Bu oyun aynı bayrağı ele geçirmek gibidir. Fakat bayrak yerine bir kickball veya futbol topu kullanır. Bu oyunu daha eğlenceli hale getirmek isterseniz, gerçek bir ay gibi görünmesi için karanlıkta parlayan bir top satın alabilirsiniz.

9. Gölge Kuklası Gösterisi

Çocukları iki veya üç kişilik takımlara ayırın ve onlara el feneri verin. El fenerini ve gölgeleri kullanarak gerçekleştirmeleri gereken kendi skeçlerini veya hikayelerini bulmalarını isteyin. Bu oyun gerçekten çocukların yaratıcılığını ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor ve aynı zamanda akranlarının yaratıcılığını ve icrasını takdir etmeyi ve onlardan almayı öğreniyorlar.

10. Bayrak Yarışı

Bu, tüm çocukların bildiği ve sevdiği basit bayrak yarışına harika bir dokunuş. Çocukları takımlara ayırın ve her takımın ilk çocuğuna bir el feneri verin. Duvar, ağaç veya sandalye gibi bir hedef varış yeri seçin ve “gidin!” Diye bağırın. El fenerini açmalı, hedefe doğrultmalı, koşmalı, geri koşmalı ve ekipteki bir sonraki kişiye verirken el fenerini kapatmalıdırlar. Bir takım bitirene kadar tekrarlayın.

  Okul Çağındaki Çocuğunuzla bağlantı Kurma

11. Ayna Hedefi

Bu, çocuklar için el feneri kullanmaları ve seslendiğiniz hedefi vurmaları gereken yeterince basit bir oyundur. Tek sorun, hedefi vurmak için ışığı bir aynadan geçirmeleri gerektiğidir. Işığın ve yansımaların nasıl çalıştığını keşfetmeleri onlar için harika bir öğrenme fırsatıdır.

12. Mors Kodu

Bu muhtemelen daha büyük çocuklar veya Mors alfabesi kavramını anlayabilen çocuklar için daha uygundur. Çocukları iki takıma ayırın ve birbirlerinden uzakta durmalarını sağlayın. Onlara Mors haritasını verin ve diğer takıma bir kod göndermelerini sağlayın. Diğer takım mesajı doğru bir şekilde tanımlamalı ve kodunu çözmelidir.

13. Hafif Stomp

Feneri çocuklardan birine veya bir yetişkine verin. Çocukları bir araya getirin ve el fenerini nereye parlatırsanız parlatın, çocuklar ona koşmalı ve ışığı ezmeyi denemelidir. Işığa ulaşan son çocuk dışarı çıktı.

14. Fener Fotoğrafçılığı

Tek ihtiyacınız olan bir kamera ve bir el feneri. Kameradaki uzun deklanşör özelliğini kullanarak, el fenerini kullanarak çocukların havada bir şeyler çizmesini sağlayabilirsiniz. Kamerada tek bir fotoğraf olarak görünecek ve yaratıcılıklarını test etmenin eğlenceli bir yolu. İlgili çocukların yaşlarına göre resimlerin seviyesi artırılabilir veya azaltılabilir.

15. Mesajlar

Siyah kağıt, zımba ve el feneri gibi bazı temel malzemelerin yardımıyla çocukları uzun süre oyalayacak eğlenceli bir oyun oluşturabilirsiniz. Tek yapmaları gereken, zımbayı kullanmak ve siyah kağıtta delikler açmaktır. Delikler, kelimeleri veya harfleri oluşturacak şekilde oluşturulmalıdır. El fenerini kullanarak, mesajlarını yansıtmalarını sağlayabilirsiniz ve diğer çocuklar bunu deşifre etmelidir.

El fenerleri çocukları meşgul etmenin ve eğlenmenin çok etkili bir yoludur. Bazen, en kolay fikirler, en verimli olanlara dönüşür! Karanlıkta ışık huzmeleri çekmek kesinlikle çok eğlenceli ve şimdi bunun içine bazı aktiviteler eklendiğine göre, iki kat eğlenceli olacak. Bu yüzden bir dahaki sefere çocuklarınızı meşgul etmek için yapabileceğiniz farklı şeyler düşündüğünüzde, çekmecenizde duran el fenerinden başka bir yere bakmayın. En iyi dileklerimle ve keyfini çıkarın!

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin Eğlenceli Okuma Oyunları ve Aktiviteleri
Çocuklar İçin Güvenli Sosyal Uzaklaştırma Oyunları ve Aktiviteleri
Çocuklar İçin Basit Yaratıcı Yazma Oyunları ve Aktiviteleri

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu