Çocuklar

Çocuklarımızın öğrenmesi Gereken İyi Alışkanlıklar

Çocuklar her zaman ebeveynlerine idealleri gibi davranarak alışkanlıklarını değiştirirler. Sık sık söylediklerini duyarız,

“Babam da yapıyor, ben de yaptım

“Anne bunu yaptığım için de yapıyor”

Bu yüzden çocuklara iyi alışkanlıklar öğretmek ve bunları kendi başlarına uygulamak sorumluluk listemize dahil edilmiştir.

Büyüyen çocuklarımızın gelişimi için gerekli olan bazı iyi alışkanlıkları bize bildirin.

1. Bırak dışarıda oynasınlar

Çocukları eğlendirmek için sık sık cep telefonlarına başvururuz, onları işimize müdahale ettiklerini veya beslenmede rahatsız olduklarını görür görmez hemen telefonu elimizde ve oynamaları için başka bir isimle Telefon bitti. Neden onlara oyunlarımızı öğretmiyorsunuz? Açık tarla toprağında yuvarlanarak top bulmaları öğretilmelidir. Vücutlarında enerjiyi iletmek ve güçlendirmek için daha iyi bir ortam olamaz.

2. Marka değil, Kaliteyi görmeyi öğretin.

Ailede markayı sıklıkla abartma alışkanlığı çocuklarımızın zihniyetini daraltabilir. “Giysiler sadece bu marka için iyidir” veya “oyuncaklar sadece pahalıya mal olur” gibi belirli bir markaya satın aldıkları ürünleri eklemeyin. Kaliteli ürünler getirmelerini sağlayın.

3. Daima birlikte yemek yiyin.

Birlikte yemek yemek, çocuklarımıza üç şey öğretir –

  • Sevgi dizisini korur.
  • Farklı bir şeyler yemek yerine, aynı şeyi yemek herkes için bir sevgi duygusu yaratır, birbirimizi dinlemeye ve anlamaya yardımcı olur.
  • Ne kadar meşgul olursa olsun, tüm aile birlikte yemek yemeye çalışmalı.

4. Sık sık su içme alışkanlığını öğretin

Vücudumuzun %70’i sudan oluşur ve vücut fonksiyonlarımız suya bağlıdır. Suyu düzgün tüketmek vücudu sağlıklı tutar ve aynı zamanda bir enerji kaynağı olarak kabul edilir. Çocuklarda saf ve temiz su içmeyi alışkanlık haline getirin. Onlara ne kadar su içmeleri gerektiğini açıklayın.

5.”Özür dilemeyi öğret ve teşekkür ederim

Tevazu makyajın temelidir, çocuklara nazik olmayı öğretin. Büyük ya da küçük, herkese küçük hatalar ve iş için özür dilemeyi öğretin. Daima alçakgönüllü davranın, çocukların önünde asla kötülük yapmayın.

6. temizTemizlemeyi öğretin

Küçük yaşta temizliğin önemi öğretilir ve çocuklarımız için iyidir. İlk adım kendinizi temizlemek ve eşyalarını temiz tutmakla başlamaktır. Odayı veya dolabı temizlemeye teşvik edin.

7. Yardım etmeyi öğretin

Çocuklara, özellikle yaşlılara yardım etmek ve iyi öğretmek için her zaman ellerini kaldırmayı öğretin. Yaşlılara saygı duymak çocuklara anlatmanın ve öğretmenin en iyi yoludur, yaşlılara saygı duymaktır.

8. Zamanın önemini öğretin

Her işi ve eylemi doğru zamanda yapmayı alışkanlık haline getirin, böylece vücutları da bir saate göre çalışsın ve zamanın önemini anlasınlar; Her zaman bir yere zamanında ulaşmak, zamanında kalkmak, zamanında oynamak vb.

9. Sıkı çalışmayı öğretin

Asla çocuklarınızın oturmaya ve çalışmaya alışmasına izin vermeyin, küçük ihtiyaçları için birine güvenmeyi öğretmeyin. Çocuklarınızın da takip edeceği kendi işinizi yapın.

10. Okuma alışkanlığı edinin

Çocuğa bir an önce iyi bir “okuma alışkanlığı” konulmalı, kitap olması gerekmez, marketten satın alınan herhangi bir eşya, bir paket, içinde yazılan içeriği okumak da iyi alışkanlıklar arasında yer alır. Çocuklarınıza hikayeyi kendileri anlatın ve onlara okumayı da öğretin.

“İyi alışkanlıklar, sağlıklı çocuklar”

Sorumluluk Reddi: Bu gönderide ifade edilen görüşler, görüşler ve pozisyonlar (herhangi bir biçimde içerik dahil) yalnızca yazara aittir. Bu madde dahilinde yapılan herhangi bir ifadenin doğruluğu, eksiksizliği ve geçerliliği garanti edilmez. Herhangi bir hata, eksiklik veya temsil için sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu içeriğin fikri mülkiyet haklarının sorumluluğu yazara aittir ve fikri mülkiyet haklarının ihlali ile ilgili her türlü sorumluluk ona aittir.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu