Çocuklar

Çocuklar İçin En İyi Koşu Oyunu

Çoğu çocuk doğal bir şekilde koşmayı sever. Fakat onların sadece egzersiz yapmak için bir parkurda koşmaları eğlenceyi uzaklaştırır. Bu yüzden etrafta dolaşmalarına izin verecek organize oyunlar bulmak, çocuklarınızın biraz egzersiz yapmasını sağlamak için harika bir yoldur.

İçindekiler

Çocuğunuzu Neden Koşmaya Teşvik Etmelisiniz?

Koşmak sağlık için iyidir ve çocuklar bunu sever. Ama bunun birçok faydası var. Ne olduklarını bilin:

  • Koşmak eğlencelidir! Çocuklar özellikle grup halinde koşarken koşmayı severler. Koşmak sadece dizginlenemeyen neşenin bir sonucu değil, aynı zamanda ona yol açar. Öyleyse neden enerjiyi kullanıp onu bir faaliyete kanalize etmiyoruz?
  • Diğer yüksek enerjili sporların aksine koşmak ucuzdur. Çocukların ihtiyacı olan tek şey iyi bir çift koşu ayakkabısı ve başka bir fantezi ekipman veya ders kaydı yok.
  • Koşmak, oradaki en kolay spordur. Bazı genel güvenlik ve görgü kuralları dışında uyulması gereken hiçbir kural yoktur. Tek yapmaları gereken şeritte kalmak, ayakkabı bağlarını bağlamak ve kendilerinden istendiğinde koşmak.
  • Koşmak, diğer birçok spor dalında yer alan en temel harekettir. Bu yüzden iyi bir koşucu olmak, çocukların diğer sporlarda yer alan temel kasları geliştirmelerine ve onlarda da mükemmelleşmelerine yardımcı olur.
  • Herkes koşabilir. Diğer oyunları oynamaya isteksiz olan çocuklar, kendi rahat bölgelerinde koşmayı iyi bulabilirler. Rekabet yok, gereken tek şey kendi hızlarında koşmak.
  • Maraton koşusu ve sprintler, çocuklara göstermek ve koşmaya olan ilgilerini geliştirmek için harika bir örnektir. Onlara dayanıklılığı ve sebatı öğretir.

Çocuklar için Koşu Oyunları

İşte deneyebileceğiniz çocuklar için bazı açık hava koşu oyunları:

1. Bayrağı Ele Geçirin

Bu, takım çalışması üzerinde çalışan ve bolca koşmayı gerektiren harika bir oyundur. En iyisi 8 veya daha fazla çocuk olduğunda ve büyük bir yerin müsait olmasıdır.

Nasıl oynanır?

Çocukları eşit oyunculardan oluşan iki takıma ayırın. Alanın merkezini birkaç koni veya diğer işaretçilerle işaretleyin ve her bir takıma ait iki farklı renkten iki farklı renkten bayrakların merkezden en az 50ft uzakta olacak şekilde sahanın zıt taraflarına dikin. Düdük çaldığında çocuklar diğer takımın bayrağını kapmak için karşı tarafa koşarlar. Bir oyuncu sahada rakibin tarafında etiketlenirse, hapse girer (sahada oyundan uzakta belirlenmiş bir nokta). Hapisteki oyuncu. Fakat bir takım arkadaşı onu serbest bıraktığında oyuna geri dönebilir.

  Çocuklar İçin Yuvalama Oyuncaklarının Önemi

2. Sonra Nerede Çalıştırılmalı?

Bu oldukça yoğun bir koşu oyunudur ve gerekli olan tek şey, üzerlerinde yazılan yerlerin bulunduğu kağıt parçalarıdır.

Nasıl oynanır?

Oyun dışarıda, tercihen okul binalarında veya içinden seçim yapabileceğiniz pek çok yeri olan büyük parkların çevresinde oynanmalıdır. Oyunu denetleyen antrenör veya bir yetişkin, civardaki çeşme, ekipman barakası, çiçek bahçesi, kum havuzu vb. Kağıtlar, kimsenin görmemesi için bir çantaya konur. Bir çocuk rastgele bir kağıt çıkarır ve yeri okur. Daha sonra tüm oyuncular konuma koşmak zorunda. Herkes yere ulaştığında, başka bir çocuk bir kağıt çıkarır ve bir sonraki yeri okur ve herkes oraya koşar.

3. Şeker Avı Oyunu

Küçük çocuklar için şeker almayı içeren eğlenceli bir koşu oyunu.

Nasıl oynanır?

Çocukları açık bir alana götürün ve çimlere ayrı ayrı sarılmış çok sayıda şeker koyun. Oyun, başlangıç ​​noktasından koşmak, bir şeker bulmak ve onunla geri koşmaktır. Çocukların bir seferde sadece bir şekerle gelip başlangıç ​​çizgisine bırakmalarına izin verilir. Bunu yaptıktan sonra, başka bir şeker almak için geri dönebilirler. En çok şekeri geri getiren çocuk oyunu kazanır.

4. Bulmaca Oyunu

Oyun, bulmaca parçalarını içeren paketleri avlamanın ve sonunda bulmacayı bir araya getirmenin heyecanını içeriyor.

Nasıl oynanır?

Yaklaşık 40 parça içeren büyük bir yer bulmacası birkaç zarfa konur ve tabandan farklı mesafelere yerleştirilir. Düdük çaldığında çocuklar, her seferinde bir zarfı bulup almak için üsse geri koşarlar. Tüm zarfları toplamak için farklı yerlere birkaç yolculuk yapmaları gerekiyor. Son olarak, bulmacayı tamamlamak için parçalar bir araya getirilir.

5. Su Balonu Rölesi

Su oyunları her zaman eğlencelidir. Ve su balonları içeren her oyun bir patlama! Bunun için bol miktarda su balonuna ve onları tutmak için bir kovaya ihtiyacınız olacak.

  Çocuklara Oyun Alanında Salıncak Yapmayı Öğretme

Nasıl oynanır?

Oyun, cop yerine çalkantılı su balonları kullanılması dışında normal bir bayrak yarışına benzer şekilde oynanır. Çocuklar balonu dengelerken hızlı koşmalı, düşürmemeye dikkat etmelidir. Biri düşerse, kovaya geri koşabilir ve diğerini alıp bıraktıkları yere geri dönüp koşmaya devam edebilirler. Kazanan takım, her koşucu için bir su balonu ve kaybeden takımı ıslatmak için 30 saniye alır.

6. Maraton Mücadelesi

Uzun mesafe koşucuları genç başlar.

Nasıl oynanır?

Çocuklar tek seferde 10 veya 20 km koşmak için fiziksel olarak donatılmamışlardır. Bu yüzden mesafe her gün ulaşılabilecek bölümlere ayrılmıştır. Her çocuk için bir mesafe kaydı tutun ve her gün olabildiğince uzağa koşmalarına izin verin. 3 veya 5 km gibi seviyelere ulaştıklarında, onlara dövüş sanatlarında olduğu gibi deneyim seviyeleri verin. 2 km beyaz bir kuşak, 4 km – sarı vb. olabilir. Maraton tamamlandığında, onlara bir maraton meydan okuma tişörtü verin.

7. Köpekbalıkları ve Minnows

Çocukların etiketlenmekten kaçınırken koşmaları gereken eğlenceli bir koşu oyunu.

Nasıl oynanır?

Çocuklar iki gruba ayrılır ve alanın her iki tarafından başlarlar. Tarlanın ortasında köpekbalığı olan bir çocuk var, geri kalanı ise minnows. Düdük çaldığında, minnows köpekbalığı tarafından etiketlenmeden karşı tarafa ulaşmak için tarla boyunca koşar. Bir minnow etiketlenirse, köpek balığı olur ve diğer minnovların peşine düşer. Kalan son dakika kazanır.

Koşu oyunları sadece çocukların fiziksel zindelik düzeylerini artırmakla kalmaz, aynı zamanda bir takım olarak oynamayı ve kurallara uymayı öğrendikçe eğlenceli ve zenginleştiricidir.

Koşu oyunları çocukların fiziksel güçleri, vücut hareket kabiliyetleri ve dayanıklılık düzeyleri üzerinde çalışmalarına yardımcı olur; ve vücut zekası odaklı çocuklar için Mükemmel. Çocuğunuzun diğer “zekaları” hakkında daha fazla bilgi edinmek ve gelişiminin her anlamda geçerli olduğundan emin olmak istiyorsanız, Harika Kanatlar – küçükler için aktif öğrenme – deneyin.

Sıradaki Yazı: Grup Oyunları ve Çocuklar İçin Aktiviteler

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu