Çocuklar

Bize Çocuğunuzun En Sevdiği Oyuncağını Anlatın, Size Onun Kişiliğini Anlatalım!

Bebeğiniz eve geldiğinde, eviniz oyuncaklar için bir hazine olur! Turuncu kurdeleli maymun, komik sesler çıkaran oyuncak piyano ve çocuğunuzun evin içinde dolaşmayı sevdiği çekme treni var. Çocuklarımızın aşık olması komik… Ama bekleyin, gerçekten mi? Ya size çocuğunuz ile belirli bir oyuncak arasındaki bağlantının bir tesadüf değil, gelecekteki kişiliğine derin bir bakış olduğunu söylesek? Bu oyuncaklara uzun ve sert bir bakış atmanın zamanı geldi!

Çocuk gelişimi uzmanları, oyuncakların sadece fiziksel ve zihinsel gelişimimizi değil, kişiliğimizi de belirlediğini ortaya koydu. Sevdiğimiz ve kendimize çekildiğimizi hissettiğimiz şey, kişiliğimizin erken ama kesin bir göstergesidir ve evet, bu küçük çocuğunuz için de geçerlidir!

Peki, çocuğunuzun en sevilen oyuncağı nedir? Ne anlama geldiğini çözmeye hazır olun…

Üç Tekerlekli Bisikletler ve Bisikletler

Doğrusu, çoğu ortalama çocuk kendi döngülerinde dolaşmaktan hoşlanır. Fakat bazıları ayrı kalamaz! Bu çocuklar genellikle çocukların onları yönlendirmesine izin veren motosiklet ve arabalara da ilgi duyarlar.

Ne demek: Çocuğunuz enerjik, huzursuz küçük bir insan! İçinde dolaşmak için çok alan bulmayı seviyor ve bu evin içinde de geçerli. Doğal olarak meraklıdır, eğlenmekten hoşlanır ve muhtemelen özgür ruhludur.

Anneler olarak hepimiz çocuklarımıza merak aşılamak isteriz. Bu döngüler bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

Müzikli Oyuncaklar

Piyanolar, gitarlar veya basit hareket ettirenler ve sallayıcılar, çocuğunuz bir müzik aşığı! Sadece çıngıraklı kavanozlarla oynamaktan ve müzik yapmaktan zevk almakla kalmıyor, aynı zamanda arada bir bacak sallıyor.

Anlamı: Müzikli oyuncakları seven çocuklar genellikle yaratıcı ve liberal olacak şekilde büyürler. Küçük yaşlardan itibaren bile müzik sınırları aşıyor ve zihnimizde bir ritim duygusu oluşturuyor – tüm dünyayı istiridye yapmamızı sağlayan bir şey! Bu tür çocuklar mutlaka müzisyen olarak büyümeyecekler. Fakat simetri, melodi ve güzelliğe karşı kesinlikle bir sevgi geliştirecekler.

  Çocuklar İçin Eğlenceli Parmak Oyunu Fikri

Burada bazı müzikal oyuncaklar bulun ve çocuğunuzun melodiye olan sevgisini inşa edin.

Yapı taşları

Evinize aldığınız her yapı taşı seti evlere, yollara ve bahçelere dönüşür! Çocuğunuz bu yaşta çok iyi tutamasa bile bloklarla uğraşmayı sever ve onlarla her saat geçirir.

Ne demek: Çocuğunuzun yaratıcı bir ruhu var ve evet, bloklarla yapmaktan hoşlandıkları tek şey onları itmek olsa bile bu geçerlidir! Olayları yeni bir perspektiften düşünmeyi sever ve aynı zamanda muazzam bir sabır ve istikrara sahiptir. İşte size ilginç bir tahmin: araştırmalar, bu tarz çocukların gelecekte tasarım odaklı işlere girme olasılığının yüksek olduğunu kanıtladı. Şimdi bu akıllı!

Masa oyunları

Monopoly, Life mı Scrabble mı? Bazı çocuklar sadece masa oyunlarını kucaklıyor ve herkesi bir araya getirip denemeye son vermek için sizi rahatsız edecek. Piknik için seyahat ederken veya dışarı çıkarken, neye yöneleceğinizi bilirsiniz.

Anlamı: Tebrikler Anne, evde oldukça iyi bir aile bireyin var! Masa oyunlarını seven çocuklar, akranlarından daha iyi sosyal becerilere sahiptir ve yeni arkadaş edinme konusunda daha az sorun yaşarlar. Ayrıca paylaşmayı, empatiyi ve başkaları için düşünmeyi takdir ederler.

Yumuşak Oyuncaklar ve Bebekler

Oyuncak ayılar, bebekler ve oyuncak evler, maymunlar ve tavşanlar – onlar çocuğunuzun en iyi arkadaşlarıdır! İster numara yapma oyunu yoluyla, ister bu oyuncak arkadaşlara iyi bir arkadaş olarak, çocuğunuz küçük hayvanat bahçesini seviyor!

Ne demek: Bu gerçekten çok tatlı – çocuğunuz empati, şefkat ve ilgi konusunda mükemmel! Çoğu çocuk, belirli bir yumuşak oyuncağı takıntı haline getirdiği aşk evresinden geçerken, bazen bu daha uzun sürer. Yumuşak oyuncaklara bağlanmak, vazgeçirmeniz gereken bir şey değildir; daha büyük çocuklar fantezi ve gerçeklik arasındaki farkı anlar. Yumuşak oyuncaklara ve oyuncak bebeklere duyulan sevgi, duygusal bir kişiliğe ve yaratıcı bir zihin eğilime işaret eder. Bu çocukların bu dünyada bir dünyası var!

  Çocuklar İçin Yılbaşı Kartı Fikirleri

Bulmacalar

Yapboz bulmacaları, hayvan bulmacaları, mantık soruları ve zeka oyunları – çocuğunuz hepsini elan ile yutuyor! Evde çözmesi gereken bir dizi bulmaca olduğu sürece onun için asla sıkıcı bir gün olmaz.

Anlamı: Bu açık görünebilir. Fakat bağlantı tekrar tekrar yapılan çalışmalarla doğrulanmıştır – bulmaca seven çocuklar zeki, sabırlı, çalışkan ve dahilidir. Onları yapmayı sevdikleri şeyden uzaklaştırmak çok şey gerektirir. Tahmin edin uzmanlar çocuğunuzun kariyer olarak neyi tercih edeceğini düşünüyor? Muhasebeci veya bankacı gibi Matematik ile ilgili bir rol! Gururlu bir Anne hakkında konuşun!

Burada bazı ilgi çekici bulmacalara bir göz atın – çocuğunuzun zeki olması için ihtiyaç duyduğu şeyler bunlar!

Çocuklarımız oyuncaklarıyla çok zaman geçiriyorlar. Anneler olarak, onlara cinsiyet kalıp yargıları içermeyen yaşlarına uygun oyuncaklar vermek bizim sorumluluğumuzdur. Oynadıkları şeyin güvenli ve genel gelişimleri için faydalı olduğundan emin olun. Sonunda, çocuğunuzun belirli oyuncaklara eğiliminde kalıplar ortaya çıkmaya başlayacak ve işte o zaman eğlence başlıyor!

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu