Bebekler

Yeni Yürüyen Çocukların İzlemesi İçin Şov

İş yerinde, günün sonunda neredeyse hiç enerji kalmadan uzun bir gün geçirebilirsiniz, oysa yürümeye başlayan çocuğunuz tam tersi olabilir. Sizinle vakit geçirmek ve harcamak için tüm o bastırılmış enerjiye sahip olmak için bütün gün bekliyor olabilir. İşte size biraz zaman ayırırken küçük çocuğunuzu meşgul etmenize yardımcı olacak en iyi yürümeye başlayan televizyon programları listesi. Yürümeye başlayan çocuğunuzun yaşına göre doğru olanları seçtiğinizden emin olun. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

En İyi 12 Çocuk Dostu Şov

1. Susam Sokağı

60’ların sonlarında başlayan Susam Sokağı, en eğlenceli ve eğitici dizilerden biridir. Onlarca yıldır televizyonda. Big Bird ve tüm ekibi, hem küçük çocukları hem de çocukları büyülemeyi başardı. Gösteride eğitim modüllerinin yanı sıra unutulmaz müzik ve ünlü konuklar da var. Bu TV şovunu kaçıramazsınız çünkü mutlak klasiklerden biri ve herkes bunu biliyor.

2. Daniel Tiger’ın Mahallesi

Bu şov, çeşitli nezaket yönlerine sahip ve duygulara odaklanan klasik Mr. Roger’s Neighbourhood’a dayanıyor. Neredeyse tüm çocukların karşı koyamayacağı farklı hayvan türlerini ve eğlenceli renkleri içeren oldukça yeni bir gösteri. Dizi, orijinal programdan Daniel Striped Tiger’ın oğlu olan 4 yaşındaki Daniel Tiger’a dayanıyor. Yeni yürümeye başlayan çocuklar için 21. yüzyılın en büyük öğrenme gösterilerinden biridir.

3. Pete Kedi

Tıpkı Netflix’te yeni yürümeye başlayan çocuklar için şovlar olduğu gibi, Prime’da da şovlar var. James ve Kimberly Dean, bu gösteriyi kitap serisine dayandırıyor. TV şovu kitaptan biraz daha fazla ayrıntı sağlıyor ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için büyüleyicidir. Müzik de akılda kalıcı ve iyi yazılmış ve küçük yaştaki çocuklara iyi müzik aşılamaya çalışıyor. Bunun nedeni muhtemelen ana karakterlerin seslendirme sanatçılarının gerçek müzisyenler olmasıdır.

  Çocuğunuzun Beyin Gelişimini Teşvik Edecek İç Mekan Aktivitesi

4. Sid the Science Kid

Sid the Science Kid, yürümeye başlayan çocuğunuzu çok küçük yaşlardan itibaren bilimle tanıştırmanın harika bir yoludur. Ana karakter bilim terminolojisini küçük çocukların da anlayacağı şekilde kullanır. 3-4 yaş civarında anaokuluna girmeye hazırlanan çocuklar, Sid’in neden bahsettiğini anlayabilecekler.

5. Büyük Kırmızı Köpek Clifford

Norman Bridwell bu gösteriyi kitap serisine dayandırıyor ve dizide dev köpek Clifford ve en yakın arkadaşı Emily var. Dizi, yeni yürümeye başlayan çocuklara renkli görüntüler sunarken aynı zamanda empati ve erken okuryazarlığı teşvik etmek için güçlü bir müfredat gibi önemli becerilere odaklanıyor. Eski olduğu için Youtube şovu olarak mevcut olabilir.

6. Şapkalı Kedi Bunun Hakkında Çok Şey Biliyor!

Büyük beğeni toplayan kitap serisi Şapkalı Kedi’nin Öğrenim Kitaplığı’na dayanan bu gösteri, küçük çocukların doğal merakını teşvik etmeye yardımcı oluyor. Kendilerini keşfetmelerine ve bilimsel keşif sürecine katılmalarına yardımcı olmanın harika bir yoludur. Martin Short tarafından seslendirilen bu, iki yaş ve üstü çocuklar için bir TV programı.

7. Küçük Einsteinlar

Bu gösteri Sid the Science Kid’e benziyor ancak bazı açılardan farklı. Kırmızı roket gemileriyle farklı yerlere seyahat eden dört arkadaşla bolca öğrenmeyi içeren eğlenceli bir gösteri. Bu gösteri sadece bilime değil, aynı zamanda çocuğunuzun bu konuları genç yaştan itibaren anlamasını sağlamak için sanat ve kültüre de değiniyor.

8. Dinozor Treni

Animasyon ve dinozorlar, yeni yürümeye başlayan çocukları meşgul etmenin ve aynı zamanda öğrenmelerini sağlamanın harika bir yoludur. Dinozor Treni, küçük bir T-Rex ve birlikte uyum içinde yaşayan bir Pterodactyl ailesi hakkındadır. Bu dinozorlar, farklı dönemleri ve türleri öğrenmek için farklılıklarını bir kenara bırakıp farklı maceralara atılmalarını sağlar. Dinozor Treni gerçekten Kretase dönemine bir geri dönüş. Bu gösteri, yürümeye başlayan çocuğunuzun bir süre meşgul tutması için harika bir dinozor gösterisi.

9. Eşek Hodie

Bu, 1 yaşındakiler için en iyi dizilerden biri ve aynı isimli başka bir karakterin torunu olan ana karakter Eşek Hodie’yi izliyor. Eşek Hodie eskiden kuklaydı ama torununun kendisine adanmış bir televizyon programı var. Yürümeye başlayan çocuğunuz için renkli, eğlenceli ve mükemmel bir gösteri.

  Emen Bebekler İçin D Vitamini Takviyesi

10. Peppa Domuzu

Peppa Pig, dünya çapında en popüler yeni yürümeye başlayan çocuk gösterilerinden biridir. Beş dakikalık bölümlerde şov, Peppa’nın arkadaşlarının ve ailesinin devam ettikleri maceraları anlatıyor. Tüm ailesi ve arkadaşları, insanların yapabileceği her şeyi yapabilir. Bu bir İngiliz dizisi ve dürüst olalım, kim harika bir İngiliz aksanı sevmez? Çocuğunuzu bu harika diziyle tanıştırdığınızdan emin olun.

11. Kaşif Dora

Dora the Explorer, çok interaktif olduğu için diğer yeni yürümeye başlayan çocuk dizilerinden farklıdır. Her bölümde Dora, maymun arkadaşı Boots ile birlikte belirli görevleri tamamlamak zorundadır. Serinin kahramanı Swiper the Fox’un yolundan uzak durmasını sağlamak zorundadır. Yeni yürümeye başlayan çocuklara sorulan pek çok soru var ve bu gösteri onları meşgul etmek ve aynı zamanda öğrenmelerini sağlamak için harika.

12. Spongebob Squarepants

Bu Nickelodeon şovu onlarca yıldır hit oldu ve bu karikatürünü izleyen tüm çocuklar buna bayılıyor. Okyanusun altındaki Bikini Bottom kasabasında başlık karakterinin ve arkadaşlarının hayatlarını takip ediyor. Bir deniz yıldızı olan en iyi arkadaşı Patrick ve huysuz komşusu Squidward ile birlikte, Spongebob birçok maceraya atılıyor ve bu şov, hayattaki olumlu tutumuna odaklanıyor. Bu şovu izlemek için etrafta olduğunuzdan emin olun çünkü sadece çocuklar için değil yetişkinler için de harika.

Yeni yürümeye başlayan çocuklarla ilgilenmek ve onlarla her zaman meşgul olmak yorucu olabilir, bu nedenle siz evde başka işler yaparken küçük çocuklarınızın meşgul olmasını sağlamak için TV’de veya internette çok sayıda harika program var. Vaktiniz olsa da, bu gösterileri yürümeye başlayan çocuğunuzla birlikte izlemelisiniz çünkü bu aynı zamanda harika bir bağ kurma deneyimi. Listemizin, yürümeye başlayan çocuğunuzla birlikte izlemeyi deneyebileceğiniz birkaç şov hazırlamanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Herşey gönlünce olsun!

Sıradaki Yazı: Küçük Çocuğunuzu Büyüleyecek Bebekler İçin Filmler

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu