Bebekler

Yeni Yürüyen Çocukların Oynamayı Sevdiği Araçlar

Çocukların oynamalarına izin verilmeyen şeylere daha çok ilgi duymaları söylenmemiş bir kural gibi görünüyor. Merak etmeyin, çoğu küçük çocuk ev eşyasıyla oynamayı sever. Bebeğiniz güvende olduğu sürece bunda yanlış bir şey yok.

Gerçek şu ki, çoğu yeni yürümeye başlayan çocuk ev eşyalarını oyuncak sandıklarında yatandan daha çekici buluyor. Tot’ınız bir keşif çılgınlığı yaşıyor ve bu ev eşyalarıyla oynarken yeni şeyler öğrenecek. Fakat eşyaların sağlığı veya güvenliği için herhangi bir tehdit oluşturmadığından emin olun.

Yeni yürümeye başlayan çocukların oynamayı sevdiği 5 ev eşyası

1. Tuşlar

Metalik tuşlar, küçük çocukların dikkatini çeken bir jingling sesi çıkarır. Aynı zamanda kompakt boyuttadır ve tutması kolaydır.Ayrıca bazen bunları saklayarak ebeveynlerini kandırabileceklerini de bilirler. Bununla birlikte anahtarlar evin etrafında uzanır ve toz ve kir ile kaplanır.Çocuğunuz anahtarları tuttuğunda, bunlar elleri aracılığıyla sistemine aktarılır ve hastalanır. Ayrıca çocuk tuşların keskin kenarlarından yaralanabilir. Bu yüzden bunları yüksek kaliteli, toksinsiz plastikten yapılmış anahtarlarla değiştirmek iyi bir fikir olacaktır.

2. Uzaktan Kumandalar

Bunlar, yeni yürümeye başlayan çocuklar için harika oyuncaklar yapan en sevilen ev eşyalarından biridir. Basıldığında ışın yayan renkli düğmelerden hoşlanan bebeğiniz bununla saatler geçirebilir.Çocukların her şeyi ağzına alma eğilimi olduğu düşünülürse, uzaktan kumandalarda kolayca yerinden çıkıp boğulma tehlikesine neden olabilecek küçük tuşlar bulunur. Piller de çocuklar için güvenli değildir. Bu yüzden gerçek olanı oyuncak versiyonla değiştirmek daha iyi bir fikir olacaktır.

3. Mutfak Kapları

Bebeğiniz, mutfakta gördüğü, farklı renkli eşyaların dışarıya doğru süzüldüğü çok çeşitli kaplar karşısında hayrete düşüyor. Fakat bazı mutfak kapları sevgilinizin kolayca boğabileceği eşyalar içerebilir. Ayrıca kapların kapakları oldukça kolay bir şekilde açılarak büyük bir karışıklığa neden olabilir. Tot’ınızın bunlarla oynamasına izin vermeden önce kapakları sıkıca vidaladığınızdan emin olun. Kırılabilir kapları ulaşabileceklerinden uzak tutun. Boğulma kazalarını önlemek için mısır taneleri, kızarmış fındık vb. gibi küçük yiyecekler içeren kaplardan kaçının.

  Aktivite Kutularının Çocuklar İçin Faydaları

4. Evcil Hayvan Yemekleri

Evinizde evcil hayvanlarınız varsa, çocuğunuzun her yerde onları takip etme ihtimali vardır. Çoğu zaman, onu yiyecek ve su tabaklarıyla oynarken de görebilirsiniz. Evcil hayvanların ağızlarında çocuğunuzun hastalanmasına yetecek kadar mikrop bulunduğunu unutmayın. Bu yüzden evcil hayvan kaplarını yürümeye başlayan çocuğunuzun erişemeyeceği bir yerde tutun.

5. Karton Kutular

Çocuğunuzun yeni oyuncağı attığını ve bunun yerine içinde bulunduğu kutuya gittiğini ne sıklıkla gördünüz? Kutuda iğne ve diğer keskin nesneler olmadığı sürece yanlış bir şey yoktur. Bununla birlikte kutunun kazara boğulma ihtimali olan köpüklü ambalajlar veya polietilen kılıflar içermediğinden emin olun.

Bebeğinizin ne ile oynadığı önemli değil, aksilik olmadığından emin olmak için onu yakından takip edin. Yeni yürümeye başlayan çocukların sevdiği diğer ev eşyalarını düşünebiliyor musunuz?

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu