Bebekler

Çocuğunuza Muslukları ve Kavanozları Döndürmeyi Öğretmek

Yeni yürümeye başlayan bir çocuğa biberonu nasıl açacağını öğretmek, her ebeveynin alması gereken şeydir – ne kadar erken, o kadar iyi. Bu gelişme kilometre taşı ile, küçük çocuklar kendi başlarına içtikten sonra bir şişeyi kapatmanın önemini öğrenirler. Bariz beceri gelişimi ile birlikte kas hareketini de geliştirir.

Çocuğunuza, bazı pratik yaşam alıştırmalarıyla “bükülme” kavramını öğretmek iyi bir fikirdir. En iyisi, bu aktivite için herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız olmamasıdır. Sadece bir şişe, bir su musluğuve hatta bir kağıt parçası yeterlidir.

İçindekiler

Bir Küçük Çocuğa Şişeyi Kapatıp Açmayı Öğretmenin Yolları

1. Kağıt Bükme Eğlencelidir

Küçük çocuğunuza birkaç parça kağıt verin ve onu buruşturmasına izin verin. Bu, tüm yeni yürümeye başlayan çocuklarda mutlak bir kazanan. Aktiviteden zevk aldıkları kadar, kağıdın buruşurken şeklini ve dokusunu değiştirdiğini de kavrarlar. Bu ısınma seansından sonra küçük çocuğunuza kağıdı nasıl katlayacağını gösterin. Temel şekillerle başlayın ve yavaş yavaş origamiye geçin.

2. Şişe Aktivitesi Nedir?

Yeni yürümeye başlayan bir çocuğa biberonu nasıl açacağını öğretmek, bükme kavramını öğretmek için uygulamalı bir yaklaşımdır. Çoğu zaman çocuklar su içmeden önce şişelerini açmakta zorlanırlar. Yani, onlara görevi yerine getirmenin doğru yolunu göstererek, küçüğünüzü eskisinden daha bağımsız hale getireceksiniz. Ayrıca bir şişeyi kapatma sanatını öğretirken, anneler herhangi bir dökülmeyi önlemek için şişe kapağını yerine takmayı öğretmeyi unutmamalıdır.

3. Doğru Şekilde Çevirmek

Çocuğunuzun ellerini veya ağzını yıkarken bir su musluğu açmasına yardım ederek, aslında ona işleri kendi başına yönetmenin yolunu gösteriyorsunuz. Bununla birlikte aynı zamanda, her seferinde musluğa koşmak ve suyla oynamak için döndürmek için çok cazip olacağından, küçük çocuğunuzun üzerinde bir saat bulundurun. Çocuğunuza kullanımdan sonra su musluğunu kapatmayı öğretmelisiniz. Bu ona su tasarrufunun önemini öğretecek.

  Emen Bebekler İçin D Vitamini Takviyesi

4. Aç ve Kapat

Akıllıca tasarlanmış bükme aktiviteleri, miniklerin kullanımdan sonra şişeleri, kavanozları ve muslukları açma ve kapama kavramını öğrenmesine yardımcı olur. Sonuç olarak, israfı veya dökülmeyi önlemeyi öğrenirler. Yakında küçük çocuğunuzun unutmanız durumunda bir şişeyi nasıl kapatmanız gerektiğini öğrettiğini göreceksiniz.

5. Bağımsızlık Dünyası

Bu pratik etkinliklerle çocuklar bağımsız olmayı öğrenirler. Artık dişlerini fırçalarken veya ellerini yıkarken su şişesini açmak için anneye koşmaları veya musluktan su almaları gerekmiyor. Ayrıca çocuklar bağımsız olduklarında, özgüvenlerini artırdıklarını ve kendilerini daha güvenli bireylere dönüştürdüklerini başarmış hissederler.

Öyleyse çocuğunuz için henüz ‘bükme’ aktivitelerine başlamadıysanız, şimdi bunu yapma zamanınız geldi. Bu aktiviteler, bebeğinizin ince ve kaba motor becerilerini geliştirecektir. Bununla birlikte onu daha sorumlu ve kendinden emin hale getirecekler.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu