Bebekler

Peri Kapılar – Çocukları Neşeyle Çıldırtan Oyuncak

Periler sadece hikaye kitaplarında bulunur. Gerçek değiller. Fakat bunu okurken bile, arka bahçenizde rüzgar esiyor, gökyüzü büyüleyici bir ışıkla aydınlanıyor ve bir yerlerde bir kapı gıcırdıyor. Ve kapıdan kim dışarı çıkmalı ama altın saçlı güzel bir peri! 2014 yılında kurulan bir oyuncak şirketi olan Irish Fairy Door Company’nin artık sizin ve çocuklarınızın perilerle yaşamayı nasıl mümkün kıldığını öğrenin!

Size perilerin bizimle nasıl bir arada var olduklarına dair bir fikir verelim. Gerçek şu ki, konut kıtlığıyla boğuşan sadece insanlar değil; Peri Vadisi de öyle! Efsaneye göre, konut sıkıntısı aşırı hale geldiğinde perilerin lideri Kraliçe Kate, Uluslararası Peri Konseyi’nden sorunu çözmesini istedi. En nazik ve en yakın insanlardan – çocuklar ve annelerinden yardım almaya karar verdiler!

Perileri Dünyamıza Bağlayan Şey

Periler, insan dünyasında ev bulmalarına yardımcı olmak için Dublin’de Niamh Sherwin-Barry ve Aoife Lawler adlı iki anne seçtiler. Gördüğünüz gibi, perilerin görünmelerine izin vermemeleri önemliydi, yoksa büyü güçlerini kaybederler. Niamh ve Aoife bunu ayrıntılı olarak düşündüler ve Peri Vadisi’ni dünyamıza bağlama çözümü nihayet onlara çarptı: Peri Kapısı!

O zamandan beri anneler, iki dünya arasındaki geçit görevi görmek için 20’den fazla ülkede renkli peri kapıları satıyorlar. 2000 ₺’nin (19.99 £) altında satıyorlar. Fakat bu, periler dünyasında yaşamak için yetersiz bir fiyat!

Evinize Peri Kapısı Nasıl Yerleştirilir

Bu sevimli küçük kapılar evinize, bahçenize veya arka bahçenize kolayca yerleştirilebilir. Perilerin kendilerini evlerinde hissetmeleri için yıkama ipleri, peri tozu, duvar çıkartmaları ve mantarlar gibi peri aksesuarları da satın alabilirsiniz. Ayrıca güzel bir sabah uyandığınızda, perilerin sizin için biraz sihirli toz serpiştirdiğini görmek harika olmaz mıydı?

  Çocuğunuza Muslukları ve Kavanozları Döndürmeyi Öğretmek

Peki Kapının Arkasında Ne Var?

Tabii ki Fairy Valley! Dediğimiz gibi periler görülmemeyi tercih ediyor ama heyecanı derinleştiren budur. Ayrıca Irish Fairy Door Company, iki dünya arasındaki bağı sağlamlaştırmak ve sihri canlı tutmak için çok çalışıyor. Fairy Valley’den bir hikayeyi anlatan ve ayrıca çocuklar için eğlenceli bir oyun aktivitesi sunan haftalık bir haber bülteni var. Peri haberlerini güncel tutmak için bir mobil uygulama da var.

Çocuğunuzun Gelişimini Arttırmak İçin Peri Kapıları Nasıl Kullanabilirsiniz?

Böyle bir “inanmaya” teşvik etmek için başınızı sallıyorsanız, şuna bir bakın. Araştırmalar, yaratıcı oyuncakların ve taklit oyunun sadece çocuğunuzun hayal gücünü harekete geçirmekle kalmayıp, aynı zamanda onlara birçok hayat dersi öğretmek için harika bir araç olabileceğini kanıtladı. Çocuğunuzun hayal gücünü karıştırdığınızda ve onun için fantastik bir dünya yarattığınızda, beynindeki nöronlar daha hızlı bağlanır ve böylece onun daha iyi ve daha hızlı kavramasına yardımcı olur.

Aynı şekilde, ebeveynler de çocuklarında hikaye anlatmayı teşvik etmek için Peri Kapılar kullanıyor. Ayrıca diş kaybı veya korkutucu bir kabus gibi çocukluk korkularını kovmak için de işe yararlar. Aslında bu kapılar, çocukların sevdikleri birinin ölümüyle yüzleşmelerine yardımcı olmak için mezarlıklarda da ortaya çıktı. Basit bir oyuncağın küçük çocuğunuz için ne kadar güvenli bir sığınak yaratması çok güzel değil mi? Bu, yetişkin olduğunda bile hafızasında kalacak ve onu sihrin her zaman köşede olduğuna ikna edecek bir dünya.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu