Bebekler

Her Bebeğin Sahip Olması Gereken Oyuncak

Gelin bebeğinizin adlandırma törenine gelin ve herkesin küçük meleğiniz için aldığı hediyeleri ve hediyeleri incelerken, bunlardan birkaçının oyuncak olduğunu göreceksiniz! Nitekim çocuklar ve oyuncaklar el ele gider – hiç kimsenin çocukluğu oyuncaklarla oynamadan tamamlanamaz! Ama oyun zamanının oynamaktan daha fazlası olduğunu biliyor muydunuz?

İçindekiler

Oyun Oyuncaklarının Faydaları

İşte oyun zamanının çocuğunuzun daha güçlü ve daha akıllı olmasına gerçekten yardımcı olmasının bazı yolları!

  • Oyuncaklar, kavrama, itme, fırlatma, kavrama gibi basit eylemleri teşvik ederek fiziksel gelişimi kolaylaştırır.
  • Kıskaçlı kavrama, nesne kalıcılığı vb. gibi gelişimsel dönüm noktaları, oyuncakları içeren oyun zamanı aracılığıyla teşvik edilir.
  • Oyuncaklar üç önemli duyunun işleyişini iyileştirir: görme, ses ve dokunma.
  • Çocuklar oyuncaklarla oynayarak çevreleriyle nasıl etkileşim kuracaklarını öğrenirler. İçlerinde var olan merak, oyuncaklar aracılığıyla daha da teşvik edilir.
  • Oyuncaklar, ebeveynlerin ortak faaliyetlerde bulunarak bebekleriyle bağ kurmaları için eşsiz bir fırsat sunar.

Bebeğinizin oyun zamanını oyuncaklarla tamamlamanız için fazlasıyla neden var. Öyleyse neden bekleyelim? Bebeğinizin hangi oyuncaklara ihtiyacı olduğuna bakalım.

Bebeğinizin Sahip Olması Gereken 10 Oyuncak!

Oyun zamanı çocuk oyuncağı değildir ve bu konuda ciddileşme vaktiniz gelmiştir! İşte bebeğinizin rehberli ve hızlı büyüme ve gelişme için ihtiyaç duyduğu 10 oyuncağın bir listesi.

1. Müzikli Oyuncaklar

Müzikli oyuncaklar, bebeğinizin işitme duyusunu geliştirmenin harika bir yoludur. Müzikli oyuncakların çoğunda, oyuncağın ‘şarkı söylemesi’ için basmanız gereken düğmeler bulunur. Bazı oyuncakların sadece tekil sesler çıkaran düğmeleri vardır; bunlar büyük bebekler için eğlenceli olabilir, çünkü her düğmeye basıp kendi melodilerini yaparlar!

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPIN

2. Spor Salonları ve Paspaslar oynayın

Sadece birkaç aylık bebeklerin bile egzersize ihtiyacı var! Kabul ediyorum, bebeğinizin uzuvları ve vücudu üzerinde yeterince kontrol sahibi oluncaya kadar egzersiz “vermeniz” gerekecek. Fakat bir bebek jimnastiği bunu yapmaya başlamanın eğlenceli bir yoludur… bunu bebeğiniz için ilginç hale getirirken.

  Küçük Çocuklar Merdivenlerden Yukarı Çıkıyor!

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPIN

3. Çıngırak

Zihninizde bir bebek hayal edin ve bahse gireriz ki ya yumruklarını ağzına koyan ya da elinde bir çıngırak tutan ve onu mutlu bir şekilde sallayan birini göreceksiniz! Çıngıraklar, elde etmenize yardımcı olabilecekleri şeylerde çok yönlüdür: el-göz koordinasyonu, kas güçlendirme ve tabii ki ses ve renkler, sırasıyla işitme ve görmeyi artırır.

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPIN

4. İtme ve Çekme Oyuncakları

Bunlar, bebeğinizin eylemi ve sonucu öğrenmesine yardımcı olacak en iyi oyuncaklardan biridir: çekersiniz ve oyuncak yaklaşır; itiyorsun ve o uzaklaşıyor! İtme ve çekme oyuncakları, daha büyük bebekleri emeklemeye motive edebilir.

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPIN

5. Bloklar ve İstifleme Oyuncakları

Bir bebek bloklarını veya halkalarını bir araya getirmeye çalıştığında çok şey oluyor – şekil, boyut ve rengi tanıyor; ellerini ve gözlerini koordineli bir şekilde kullanıyor; ellerini çalıştırıyor ve kavrama pratiği yapıyor. Bloklar ve istifleme oyuncakları çok yönlüdür ve bebeğinize pek çok şey öğretebilir!

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPIN

6. Öğrenme ve Eğitici Oyuncaklar

Bebekler için eğitici ve öğretici oyuncaklar, öğrenmeyi görsel olarak hoş hale getirerek bilişlerini geliştirir. Genellikle talimatlarla birlikte gelirler ve bebeğinizin belirli becerileri kazanmasına yardımcı olmayı amaçlarlar. Mesela alfabe blokları veya buzdolabı mıknatısları küçük çocuğunuza alfabenin harflerini öğretebilir, sıralama oyuncakları ona şekiller vb. hakkında bilgi verebilir.

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPIN

7. Banyo Oyuncakları

Banyo oyuncakları daha çok eski okul eğlencesiyle ilgilidir! Özellikle banyo zamanını pek sevmeyen bebekler için banyo zamanlarını daha eğlenceli hale getiriyorlar. Ve itiraf edelim – bebeğinizin küvetinde lastik ördek olan bebeğinizin en az bir resmine tıklamak istemez misiniz?

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPIN

8. Doldurulmuş Hayvanlar ve Oyuncak Ayılar

Sadece oyuncak ayılar ve doldurulmuş hayvanlar önemli değildir, aynı zamanda birkaç softball ve blok satın almak da iyi bir fikir olabilir. Bebeklerin çoğu oyuncak ayıları severken, birkaçı onlardan korkabilir! Bununla birlikte daha iyi tanıtmak için bebeğinize bir tür doldurulmuş oyuncak vermek önemlidir.

  Çocuklarınız ve Yeni Yürüyen Çocuklar İçin En Popüler Cadılar Bayramı Kitabı

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPIN

9. Mobil Oyuncaklar

Endişelenme, oyun cep telefonundan bahsetmiyoruz! Bebeğinizin beşiğinin veya bebek karyolasının üzerine koyabileceğiniz asılı oyuncakları kastediyoruz. Mobil oyuncaklar, çocuğunuzu hareketli oyuncaklara odaklanmaya ve bakışlarını sabit tutmaya zorlayarak vizyon geliştirmeye yardımcı olur. Bebeğinizi uyutmanıza bile yardımcı olabilirler.

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPIN

10. Diş Çıkarma Oyuncakları

İlk dişleri görünmeye başladığında bebeğinizin her şeyi çiğnemeye ve kemirmeye başlaması için bir nimet! Diş çıkarma oyuncakları sadece diş çıkarmayı daha katlanılır hale getirmekle kalmaz, diş etlerini de güçlendirir. Birini bebeğinize verin ve ağzına yanlış şeyler koyması konusunda asla endişelenmeyin.

BURADAN ALIŞVERİŞ YAPIN

Oyuncaklar, bebeklerin çevrelerindeki dünyayı keşfetme becerilerini geliştirmeleri için harika bir yoldur. Sağlam fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişim için temel oluştururlar. Bu oyuncakları bugün satın alarak çocuğunuza öğrenme hediyesi verin!

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu