Bebekler

Hamur ve Çocuğunuz Oynayın

Yeni yürümeye başlayan çocuklar, doğal olarak meraklıdırlar ve ilk adımlarını atmayı öğrendikleri andan itibaren nesneleri ve çevrelerini keşfetmeyi severler. Bu yüzden küçük çocuklar için oyun hamur oyuncakları, içlerindeki duyusal oyunu uyandıran ve genç zihinlerinde yaratıcılığı ve hayal gücünü teşvik eden harika bir eğitici etkinliktir.

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzu oyun hamuru aktivitelerine kaptırmak için pek çok neden var: Minik ellerinin, bileklerinin ve parmaklarının ellerinde bulunan her şeyden ve her şeyden sürekli hareket halinde olduğu bir yaştaki küçük çocukların ince motor becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunur. Aynı zamanda yaratıcı oyun için fırsatlar sağlar ve zengin bir öğrenme deneyimi için yol açar. İşte oyun hamuruyla dolu bir gün için bazı eğlenceli fikirler ve aktiviteler.

İçindekiler

Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklar İçin Eğlence ve Öğrenmeyi Birleştiren Oyun Hamuru Aktiviteleri

1. Dil Becerilerini Teşvik Etmek İçin Oyun Hamuru

Oyun hamuru, çocuğunuzun kelime dağarcığına yeni kelimeler eklemenin harika bir yoludur. Gerçekten de 20 aylık çocuklar için dil becerilerini geliştirme sürecindeyken en iyi oyun hamuru oyunlarından biridir. Sıkma, parçalama, karıştırma, çekme, yuvarlama, kesme vb. kelimeler, küçük çocuğunuzun ilgili eylemi anlamasına ve ilişkilendirmesine yardımcı olan devreye girer.

2. Oyun Hamuru İle Şekiller Yapmak

Oyun hamuruyla şekiller yapmak, yeni yürümeye başlayan çocukların en çok sevdiği aktivitelerden biridir. Şekilleri sunmanın eğlenceli bir yolu, çocuğunuzun en sevdiği çizgi film veya hikaye kitabı karakterini, hayvanları veya çok sevilen bir meyve veya sebzeyi yaratmaktır. Yeni yürümeye başlayan çocuklar için bu oyun hamuru fikirlerinin ardındaki amaç, kendisinin ilişkilendirebileceği ve çok fazla heyecan uyandıran bir şey yapmaktır.

3. Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklar İçin Oyun Hamuru Tarifini Kullanma

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için yenilebilir oyun hamuru, yeni yürümeye başlayan çocukların yardım edemediği. Fakat öğeleri ağızlarına koyduğu ve ebeveynlerin sürekli gözetim için zamanı olmadığı zaman geleneksel oyun hamuruna en iyi alternatiftir. Bebekler için yapımı kolay ve tamamen güvenli olan un, mısır nişastası ve yulaf ezmesi gibi çeşitli oyun hamuru tarifleri vardır. Böylece oyun hamuru çocuğunuzun midesine girse bile rahatça dinlenebilirsiniz.

  Küçük Çocuklar Neden Küçük Nesnelerle Oynar?

4. Eğlenceye Katılma

Küçük çocuğunuzla oyun hamuru aktivitelerini denetlerken, eğlenceye kendiniz katılmayı deneyin. Yaptıkları şeyi takip edin ve kendinizi aynı eyleme dahil edin. Bebekler, onlarla kendi seviyelerinde iletişim kurduğunuzda bunu severler ve bu onların aktiviteye daha da uzun süre devam etmelerini sağlar. Ayrıca konuşmayı teşvik eder. Sadece yaptıklarından uzaklaşmamaya veya aktiviteyi herhangi bir şekilde değiştirmemeye dikkat edin.

5. Oyun Hamuru Temaları

Bir başka mükemmel oyun hamuru etkinliği de onlarla temalar oluşturmaktır. Bahar temasından Paskalya veya Yılbaşı temasına kadar her şey olabilir. Bu sadece hayal güçlerini açmakla kalmaz, aynı zamanda aktiviteye renk katar. Yeni yürümeye başlayan çocuklar için ev yapımı oyun hamuru, çeşitli temalı konseptler oluşturmak için idealdir, çünkü ona kendi lezzetinizi katabilirsiniz.

Elinizde bulunan malzemelerle evde küçük çocuklar için oyun hamuru yapmayı öğrenebilirsiniz. Onları oyun hamurunun dokusunu keşfetmeye ve kendi el işçiliğini yapmaya bırakın, böylece tüm deneyim keyifli bir deneyim olsun.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu