Bebekler

DIY Play-Doh Kelebek

Yaz tatili, küçük çocuğunuzla yaratıcı olmanız için bolca zaman demektir! Ve en iyi yanı, birbirinizden öğrenebileceğiniz çok şey var. İşte Play-Doh’u içeren tüm zamanların en sevdiği aktivite. Kendi küçük kelebeğinizi yaratın, hayal gücünüze bir dokunuş ekleyin ve birlikte tonlarca eğlenmeye hazırlanın!

İçindekiler

Play-Doh Kelebek

İhtiyacın olan şeyler

  • Mavi Oyun Hamuru
  • Yeşil Oyun Hamuru
  • Turuncu Oyun Hamuru
  • Beyaz Play-Doh
  • Kırmızı Play-Doh
  • Siyah Play-Doh

Nasıl yapılır?

Turuncu play-doh’un küçük bir parçasını kesin ve sosis şeklinde silindirik olarak açın. Bundan 4 eşit parça kesin ve küçük eşit boyutlu toplar halinde yuvarlayın.

2. Şimdi kelebeğin gövdesini oluşturmaya çalışalım. Bunun için, biraz yeşil play-doh alın ve uçları hafifçe sivrilecek ve ortadan daha dar olacak şekilde eşit şekilde açın.

3. Bu 4 turuncu play-doh topunu alın ve yassılaştırın – ikisi daha küçük ve ikisi nispeten daha büyük.

4. Yeşil play-doh rulosuna geri dönün ve iki küçük parçaya bölün. Biri kelebeğin başını, diğeri gövdeyi oluşturacak.

5. Gövdeyi yapan kısmı, üst kısmı alttan biraz daha kalın olacak şekilde açın. Yüzeyi düzleştirmek için ruloya hafifçe bastırın

6. Diğer yeşil kısımla, kafa oluşturmak için mini bilye büyüklüğünde bir top haline getirin.

7. Şimdi parçaları bir araya getirme zamanı. Daha büyük turuncu diskleri alın ve ortada biraz boşluk bırakarak yan yana yerleştirin. Küçük turuncu diskler, büyük olanların hemen altına yerleştirilecektir. Bunlar kelebeğin kanatlarını yapacak.

8. Yeşil ruloyu alın ve turuncu disklerin arasına yerleştirin ve kafayı oluşturmak için yeşil topu gövdenin üstüne yapıştırın.

9. Şimdi kanatları güzelleştirme zamanı. Biraz mavi play-doh alın, yatay olarak açın ve boncuklara yuvarlamak için küçük parçalar kesin. Güzel görünmelerini sağlamak için bu küçük boncukları kanatların (turuncu diskler) üzerine yapıştırın. Bu adım için farklı kalıplar deneyebilirsiniz.

  Rol Yapma Oyunu ve Çocuk Gelişiminde Önemi

10. Biraz beyaz play-doh alarak, yuvarlayarak ve iki küçük top halinde keserek gözleri oluşturun. Her ikisinin de eşit boyutta olduğundan emin olun. Onları kelebeğin başına yapıştırın.

11. Kelebeğin antenlerini oluşturmak için ince bir kırmızı play-doh şeridi açın. Geniş bir ‘U’ şeklinde bükün ve kelebeğin başının üzerine yerleştirin.

12. Kelebeğin gözlerine daha fazla netlik kazandırmak için iki küçük siyah play-doh topu (bir tohum büyüklüğünde) açın ve beyaz kısmın üzerine yapıştırın.

13. İşte, sevimli küçük kelebeğiniz hazır!

Bu Etkinlik Çocuğunuz İçin Nasıl Faydalı?

Çok eğlenceli olmasının yanı sıra, bu aktivite çocuğunuzun keserken, yuvarlarken, ezerken, ezerken ve düzleştirirken ince motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilir. Küçük ellerindeki kas tonusunu güçlendirir. Ayrıca bu, renkleri ayırt etmeye yardımcı olur ve yaratıcı düşünceye doğru bir eğilim oluşturur.

Ebeveyn katılımı

Düşük

Eğlenceli ipucu: Kelebeğe biraz daha renk katmak için 2-3 renkli boncuk kullanarak kanatları süsleyebilirsiniz!

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu