Bebekler

Çamaşırları Ayırmak İçin Çocuğunuzun Yardımını Alma

Hala çocuğunuzun çamaşır yıkamasına nasıl yardım edeceğini merak ediyor musunuz? Bu hackler, yeni yürümeye başlayan çocukların giysi yığınları arasında dolaşmayı, renklerine göre sıralamayı ve kıyafetleri makineye itmeyi nasıl sevdiklerini gösteriyor. Teşvik ve doğru öğrenme süreçleri uygulandığında, bu eğlenceli bir beceri olabilir.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar, ebeveynlerinin günlük işlerini yaptıklarını gözlemleyerek evde öğrenmeye başlar. Kendilerini bir ailenin günlük işlevlerine dahil etmek, bir çocuğun öz ilgisini güçlendirir ve onlara aranılan, yetkin ve sorumlu hissettirir. Çocuklarınıza oyuncaklarına bakmak, odalarını toplamak veya çamaşırları yıkamak gibi günlük görevleri öğreterek işlere dahil edin.

Çocuklar Çamaşır Konusunda Nasıl Yardımcı Olabilir?

1. Onlara genç başlayın

Bir ebeveyn olarak çocuğunuz için her şeyi yaparsınız ve bunu yapmaya devam etmek kolaydır. Ama soru ne zamana kadar? Çocuğunuzu sorumlu bir yetişkine dönüştürmek istiyorsanız, ona çamaşır da dahil olmak üzere basit şeyleri kendi başına yapmayı öğretmeniz gerekir. Bu yüzden giysilerin neden kirlendiğini ve düzenli olarak yıkanması gerektiğini açıklamaya çalışın. Yerel pazara yapılacak bir ziyaret, onu deterjanlar, giysi fırçaları, kumaş yumuşatıcılar vb. ile tanıştıracaktır. Bir kez, 2-3 kirli giysi alın ve temel çamaşır yıkama işlemlerini kolay bir şekilde anlamasını sağlamak için bir ‘el yıkama’ demosu sunun. yolları gerçekleştirmek.

2. Onları Sürecin Bir Parçası Yapın

İlk adım, ona beyaz giysileri daha koyu olanlardan ayırmayı öğretmektir. Ayrıca ceplerinde değişim veya doku olup olmadığını kontrol etmelerini, çorapları eşleştirmelerini ve pantolon ve ceketlerin fermuarlarını kapatmalarını söyleyin. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuza havlu ve el bezi gibi kolay giysilerle başlayarak kuru çamaşırları katlamayı öğretebilirsiniz. Çocuğunuzdan giysileri de kurutmak için asmanıza yardım etmesini isteyin. Yeni yürümeye başlayan çocuklara çamaşır yıkamaya yardımcı olmayı öğretmek çok sabır ve özen gerektirir. Fakat o zaman buna değer.

  Çocuklar İçin Kolay ve Şaşırtıcı Sonbahar El Sanatları

3. Çamaşırları Eğlenceli Hale Getirin

Yürümeye başlayan çocuğunuzdan, yıkayabilmesi için tüm oyuncak bebek kıyafetlerini toplamasını isteyin. Sabunlu suyla dolu bir lavaboda narin eşyaların elde nasıl yıkanacağını gösterdiğiniz zamanki heyecanı hayal edin. Bu, yürümeye başlayan çocuğunuzun kendini şımartmaktan hoşlanacağı bir oyun. Çocuğunuzun banyosunu çalıştırırken, doldurulmuş oyuncaklar ekleyin ve ondan da banyo yapmasını isteyin. Hallelujah! Sevimli tüylü havlusuna sarılmaya hazır olmadan oyuncakları çok temiz olacak.

4. En Küçük Çabayı Teşvik Edin

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun size yardım etmek için gösterdiği her küçük çabayı takdir edin, bu onu daha fazla yardımcı olmaya teşvik edecektir. “Yapamam”, sizin sonunuzdan küçük bir takdirle “yapacağım” olarak değişecektir. Onu tüm çamaşır günlerine dahil ederek daha sorumlu ve enerjik olmasına yardımcı olun. Çok yakında, o kirli çamaşır dağını haftanın sonunda hiçbir güçlük çekmeden fethedebileceksiniz.

Öyleyse küçük çocuğunuzla onu meşgul ederek ve ona süper yararlı bir yaşam becerisi öğreterek zaman geçirmeye hazır mısınız? Bugün başla!

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu