Bebekler

Çocuklar İçin Bütçeli Oyun Aktivitesi

Çocuğunuzun ilgisini çekmek için pahalı oyuncaklar gerekmez. Bunun yerine çocuğunuza etrafta yatan kullanılmayan şeylerle oynamayı ve her gün yeni bir oyuncak istememeyi öğretin. Bu sadece sizin için ekonomik olmayacak, aynı zamanda çocuğunuza paranın değerini de öğretecektir.

Ev yapımı oyunlar ve evde oyun oynamak için ürünlerin kullanılması, maliyetleri düşürmenin ve aynı zamanda çocuğunuzu aktif tutmanın harika yollarıdır. Bu onun öğrenmesine ve büyümesine yardımcı olacak ve ayrıca daha fazlasını talep etmektense sahip olduklarına değer vermesine yardımcı olacaktır. Evdeki kullanılmayan veya az kullanılan nesneleri alın ve bunlardan yaratıcı bir şeyler yapın, çocuğunuza tahta oyunları öğretin veya koşmak için onu parka götürün.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için Cep Dostu Oyun Fikirleri

Ebeveynlerin evde küçükleri ile bazı ilgi çekici oyunlara girmeleri önemlidir, bu nedenle bunun yerine pahalı oyunlar istemezler. Evde oynamak için hazır bulunan materyalleri kullanmak, ona paranın değerini öğretmenin harika bir yolu olabilir. İşte küçüklerinizle yapabileceğiniz birkaç şey:

    • Kart oyunları, çocuğunuzun uyanıklığını ve hızlı tepki verme becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Çocuğunuzun yaşına bağlı olarak Go Fish, Concentration, Rolling Stone, Slap Jack, Crazy Eights ve benzeri oyunlar oynayın. Bir oyuna aşina değilseniz, internette arayın. Sizin için de eğlenceli bir öğrenme deneyimi olacak.
  • Çocuğunuza Yılanlar ve Merdivenler, Satranç, Çin dama gibi tahta oyunları öğretin veya evde varsa Scrabble veya Boggle gibi kelime oyunları öğretin. Bu oyunların çocuğunuzun kelime dağarcığını geliştirdiği bilinmektedir.
  • Yapboz bulmacaları oldukça ucuzdur. Çocuğunuzu sorunu çözmek için stratejiler düşünmeye teşvik ederler. Ayrıca konsantrasyonunu ve görüşünü geliştirmeye yardımcı olur.
  • Her yaştan akrabanın eğlenceli aktivitelere katılabileceği bir aile buluşması düzenleyin. Bunu çocuğunuzun tatil döneminde veya iki haftada bir yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda akrabalarınızla aile bağlarını güçlendirmesine de yardımcı olacaktır.
  • Kuleler, ağaçlar veya krepler yapmak için renkli oyun hamurunu kullanın. Ayrıca onu güneş veya ay gibi farklı şekillere bölebilir, onlar hakkında daha fazla açıklama yapabilir ve gerçekte nasıl göründüklerini gösterebilirsiniz.
  • Bir dondurma kabı alın ve şapka gibi süsleyin. Folyo ile kaplayabilir ve yürümeye başlayan çocuğunuzu bir astronot gibi giydirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca üzerine yapay çiçekler, ponponlar vb. yapıştırabilirsiniz.
  • Parktaki açık hava etkinlikleri eğlenceli ve ucuzdur. Çocuğunuzu bir parka götürün ve salıncakları, kaydırakları kullanmasına veya kumdan kaleler yapmasına izin verin. Diğer çocuklarla oynamak onun güvenini artıracak ve onu eğitecektir.
  • Bu açık hava oyun setlerinden bazılarını kullanarak arka bahçenizdeki açık hava etkinliklerini canlandırabilirsiniz. İp atlama oyunları, topa vurma, seksek çocuğunuzun evde bile zevk alacağı birkaç açık hava aktivitesidir.
  Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklar İçin Oyuncak Seçme Yönergeleri

Sizin tarafınızdan bu küçük çabalar çocuğunuzun çok şey öğrenmesine yardımcı olabilir. Artı, bu kadar basit oyunlar size çok pahalıya mal olmayacak ve onunla kaliteli zaman geçirmenize de izin verecektir. Çocuğunuza pahalı oyuncakların eğlenmenin tek yolu olmadığını söyleyin.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu