Gençler

Çocuklarınıza Anlatabileceğiniz En Korkunç Hikayeler

Uyku vakti hikayeleri, çocukluğun güzel bir parçasıdır. Çocuklar olarak, tüm o müthiş cesaret, macera, heyecan ve eğlence hikayelerini yaşadık. Fakat hatıralarımıza kazınmış olanlar, ebeveynlerimizin ve büyükbabamızın bize anlattığı çocuklar için korkunç hikayeler.

Artık ebeveynler olarak kendi çocuklarınıza masal anlatmak istersiniz. Fakat biraz dikkatli olmanız gerekir. İşte çocuklar için büyüleyici gece hikayeleri oluşturmanıza ve onları unutulmaz kılmanıza yardımcı olacak kullanışlı bir kılavuz.

İçindekiler

Çocuklar İçin Korku Hikayeleri

Dikkat: Bu kısa korku hikayeleri, olması gerekenden daha fazla korkabilecek çok küçük çocuklar için tasarlanmamıştır.

1. Kanca

Yaş Önerisi: 8 yaş ve üzeri

Bir ergen ve kız arkadaşı yalnız ve tenha bir Aşıklar şeridinde durup biraz yalnız vakit geçirmek için karanlıktı. Araba radyosu, sağ elinin yerine geçen kanca nedeniyle takma adı verilen “Kanca” adlı kaçan bir suçlu hakkında uyarılar yayınlıyordu. Korkmuş, araba sallanmaya başlayınca hem oğlan hem de kız orayı aceleyle terk ediyor. Her ikisi de yakındaki bir kahvehaneye ulaştığında, kız arka koltuk penceresinden sarkan kanla kaplı bir kanca fark eder.

Nasıl Anlaşılır: – Çabuk dışarı çıktıkları için çiftin kurtarıldığı gerçeği ve “Kanca” nın yakında olduğunu düşündüren kancanın asılı kalması gerçeği etrafında yeterince drama yaratın.

2. Şeker Adam

Yaş Önerisi: 8 yaş ve üstü

Daniel, yerel şeker fabrikasında çalışan fakir bir adamdı. O da yetenekli bir sanatçı olduğu için fabrika sahibi onu kızı Rose’un portresini yapması için tuttu. Daniel ve Rose, Rose’un babasının ve kasaba sakinlerinin gazabına davet eden birbirlerine aşık oldular ve ölene kadar ona işkence edip dövdüler. Daniel çoktan öldü, ama işkence gören ruhu dünyayı terk etmedi. Efsaneye göre bugün bile “Şeker Adam” adını beş kez söyleseniz, Daniel’in hayaleti sizi rahatsız etmeye gelecek.

Nasıl Anlaşılır: Çocukların neden “Şeker Adam” kelimesini beş kez anmamaları gerektiğine ve bunun yansımalarına ilgi gösterin. Basit ama çocukların bağlantı kurmasını ilginç tutun.

3. 13. Kat

Yaş Önerisi: 8 yaş ve üzeri

Efsaneye göre, Pennsylvania şehrinde perili bir ev var. Yıllar önce, burada bir Cadılar Bayramı partisine katılmalarını isteyen insanlara davetiyeler gönderiliyordu ve Jack ve Mary de davetliler arasındaydı. Ev, hepsi 13. kata çıkan, aynı geçit ve merdivenlerden oluşan bir labirentten oluşuyordu. Hayalet ve hortlaklar gibi giyinmiş insanlardan korkan çoğu insan 13. kata asla çıkamadı. Fakat Jack ve Mary tüm bunlara rağmen 13. kata ulaştı. Ama o kader partisinden sonra hiç görülmediklerinden, bu katta ne bulduklarını bilmiyoruz.

Nasıl Anlaşılır: Konukların korkularını ve korkularını iletmek ve sonunu alçak bir sesle dramatize etmek için ses modülasyonlarından yararlanın.

4. Palyaço

Yaş Önerisi: 8 yaş ve üzeri

Bu hikaye, çok sayıda odası olan büyük bir eve taşınan bir aile hakkındadır. Birkaç gün sonra, çiftin iki küçük çocuğu, geceleyin odalarına bir palyaçonun girmesinden şikayet etmeye başladı. Fakat baba bunu ciddiye almadı. Genç bir kız, ebeveynleri dışarıdayken çocuklara bakıcılık yapmak için geldiğinde, çocuklar uyuduktan sonra televizyon izlemek için bodruma gitti. Kapının yanındaki palyaço heykelinden rahatsız oldu ve ebeveynleri arayıp koridorda televizyon izleyip izleyemeyeceğini sordu. Baba ona evi derhal terk etmesini ve komşularıyla birlikte beklemesini söyledi. Kız daha sonra ailenin evinde hiç palyaço heykeli olmadığını öğrendi.

Nasıl Anlaşılır: Bebek bakıcısı kapının yanında duran palyaço heykelini ve kızın iki çocukla evden nasıl çıktığını ve aciliyet üzerine oynadığını izlerken tedirginliği artırmak için alçak bir ses kullanın.

5. Uçan Hollandalı

Yaş Önerisi: 10 yaş ve üzeri

1961’de Hollanda’dan Uçan Hollandalı adındaki bir gemi yolculuğundaydı ve kaptan büyük bir fırtına yolunda olduklarını görünce Ümit Burnu yakınındaydı. Mürettebatın yardımıyla gemi fırtınadan uzaklaşmayı başardı. Fakat uzun sürmedi ve batmaya başladı. Kaptan fırtınada pelerin etrafında daireler çizerek dolaşıp zaman ölümsüz olana kadar devam edeceğini haykırdı. Ümit Burnu yakınlarında bir fırtınaya yakalandıysanız, Uçan Hollandalı ve mürettebatının fırtınaya doğru yelken açtığını hala görebilirsiniz.

  Çocuklar İçin Kaçış Odası Fikirleri

Nasıl Anlaşılır: Hikayeye gerçek bir his vermek için fırtınayı, güçlü rüzgarları ve yağmurları dramatize edin. Kaptanın yaptığı gibi konuşun ve çocuklarınızı hikayeye bağlayacaksınız.

6. Bakış

Yaş Önerisi: 10 yaş ve üzeri

Genç bir kız bir gece geç saatlerde trenle seyahat ediyordu. Karşısında oturan iki yaşlı adam ve aralarında oturan yaşlı bir kadın garip bir şekilde ona bakıyordu. Tren bir istasyonda durdu ve trençkot giyen bir adam içeri girdi ve yanına oturdu. Genç kız, iki yaşlı adam en az rahatsız olurken, yaşlı kadının sürekli ona baktığını hissetti. Tren bir sonraki durakta durduğunda, trençkotlu adam kızı yakaladı ve onu istasyona doğru itti. Kız çığlık atmaya başladığında, adam “Üzgünüm ama ben sadece senin hayatını kurtardım, çünkü yaşlı kadın öldü ve yaşlı adamlar onu destekledi” dedi.

Nasıl Anlaşılır: Trençkotlu adamın kötü bir görüntüsünü çizin ve kızı güvenli bir yere çekene kadar gerginlik oluşturun.

7. Gizle ve Ara

Yaş Önerisi: 8 yaş ve üstü

Bu hikaye, ebeveynleri yakınlardaki arkadaşlarını ziyaret ederken evlerinde saklambaç oynayan iki erkek kardeş hakkında. Büyük çocuk duvara dönüp saymaya başladığında, ağabeyinin saklanacak bir yer ararken koşuşturduğunu duydu. Her yeri aradı ama dolaptan bir sürtünme sesi duyduğunda kardeşini bulamadı. Küçük erkek kardeşine seslendi ama yanıt gelmedi; sadece ürkütücü bir sessizlik. Dolabı yavaşça açtı ve beyaz, buz gibi soğuk bir el onu geri çektiğinde daha yakından bakmak için eğildi. Daha sonra küçük kardeşinin ona arkadan seslendiğini duydu ve korktu, çocuk buzlu soğuk elin kavrayışından kurtulmaya çalıştı. Daha sonra iki kardeş de çığlık atarak odadan ve evden dışarı fırladılar. Ya el çocuğu dolabın içine çekmiş olsaydı?

Nasıl Anlaşılır: Kazıma sesini ve ardından gelen sessizliği dramatize edin. “Ya…” sorusunu monoton bir şekilde sorun ve tepkiyi görün.

8. Kaybolan Otostopçu

Yaş Önerisi: 6 yaş ve üzeri

Sam Amcam yağmurlu bir gece geç saatlerde otobanda giderken, güzel bir elbise giyen genç bir kızın yakındaki bir yere bırakılmak istediğini gördü. Sam Amca nazikti ve yolculuk boyunca sohbet edip konuşarak onu evine bıraktı. Ertesi gün kızın kazağını arabada unuttuğunu fark etti ve onu iade etmek için evine gitti. Yaşlı bir kadın onu kapıda karşıladı ve Sam Amca genç kızla nasıl tanıştığını anlatınca, “Kızım yıllar önce bir partiden sonra eve dönerken öldüğü için bunun mümkün olduğunu sanmıyorum” dedi.

Nasıl Anlaşılır: Yaşlı kadının, kızının öldüğüne dair vahiyini vurgulayın ve hikayeyi dramatik bir şekilde sona erdirin.

9. Büyük Ayak

Yaş Önerisi: 10 yaş ve üzeri

Bir kadın büyük bir evde tek başına yaşıyordu. Bir gün bahçesinde çalışırken bir çiçek yatağının altında büyük, kıllı bir ayak parmağı buldu, onu içeri getirdi ve cam kavanozda sakladı. O gece uyumaya hazırlanırken, rüzgarın pencerelerden uğuldadığını ve kısık bir sesin “Ayak parmağım nerede?” Diye sorduğunu duydu. Aynı soruyu soran sesin duyduğu anda tüm ev titriyordu. Bitirmek için, soruyu alçak, ürkütücü bir sesle bir kez daha sorun ve aniden zıplayıp izleyicilerinizi işaret edin ve “Anladınız!”

  Çocuklar İçin Eğlenceli Öğrenme Aktivitesi

Nasıl Anlaşılır: Hikaye boyunca sesinizi alçak tutun ve “Anladınız!” Derken dramatik bir son verin. yüksek sesle.

10. Eski Televizyon

Bir çift, İspanya kentinin eteklerinde bir evde tek oğullarıyla birlikte yaşıyordu. Çocuğun odasında, her gece yatarken bir bezle örtülmesini isteyeceği eski bir televizyon vardı. Bir gün baba çocuğa neden geceleri televizyonun görünmesini istediğini sordu. Çocuk “Çünkü geldikleri yer orası” dedi. Ebeveynler, onun hayal gücü olduğunu düşünerek yorumu görmezden geldi. Bir gece, ebeveynler dışarı çıkmak zorunda kaldılar, bu yüzden oğullarının yanında kalması için bir bebek bakıcısı tuttular. Gece geç saatlerde döndüklerinde, bakıcıyı evin dışında otururken, “Onu götürdüler” diye mırıldandıklarını buldular. Ebeveynlerin kafası karıştı ve çocuğun odasına koştu ve televizyon kapağının kapalı olduğunu ve çocuğun gittiğini gördü.

Nasıl Anlaşılır: Sona yaklaştığınızda kısa bir süre duraklayın ve “Çocuk gitti” demek için kısık bir ton kullanın.

Dikkat: İzleyicinin korktuğunu fark ederseniz ölümün tüyler ürpertici ayrıntılarını saklarken, ‘işkence’ ve ‘öldürme’ gibi kelimeleri dikkatle kullanın.

Çocuklar İçin Komik Hayalet Hikayeleri

İşte, ürpertici bir ürperti sırtından aşağı inerken bile izleyicilerinizi bölünmüş olacak birkaç komik hayalet hikayesi!

1. Otostopçu

Yaş Önerisi: 8 yaş ve üstü

Bir adam karanlık ve yağmurlu bir gecede ıssız bir otoyolda durmuş, eve otostopla dönmeyi bekliyordu. Uzun bir süre sonra, ona çok yavaş ve sessizce yaklaşan, aniden önünde duran bir araba gördü. Eve dönmek için çaresiz kalan adam arabaya atladı, sadece arabada hiç kimsenin, şoförün bile olmadığını anladı. Araba bir viraja yaklaşırken, birden bir el belirdi ve arabayı güvenli bir şekilde virajın üzerinden yönlendirdi. Adam arabadan atladı ve en yakın kafeye kadar koştu. Dükkana girerken, birkaç adam ona “Hey! İşte biz onu tepenin üzerinden iterken arabamıza atlayan salak”.

Nasıl Anlaşılır: Hikayenin sonunda ona komik bir dokunuş katmak için ilk bölümde çok fazla drama ve gerilim yaratın.

2. Lanetli Bebek

Yaş Önerisi: 6 yaş ve üzeri

Genç bir kız, bebeklere aşırı derecede düşkündü ve evde çeşitli oyuncak bebeklerden oluşan büyük bir koleksiyona sahipti. Bir oyuncak mağazasına göz atarken, şimdiye kadarki en güzel bebeği buldu ve koleksiyonuna eklemek istiyordu. Mağaza sahibine sorduğunda, bebeğin lanetli olduğu söylendi. Fakat kız ısrar etti ve sahibi isteksizce ona sattı. Evine vardığında asansöre bindi ve kapılar arkasından kapandı. Asansör hareket etmedi ve kız bunun lanetli oyuncak bebek yüzünden mi olduğunu merak etmeye başladı. Birden bebek hareket etti, simsiyah gözlerini ona çevirdi ve ağzını açtı, “Yer düğmesine bas, seni aptal aptal.”

Nasıl Anlaşılır: Özellikle kız asansöre binerken ve asansör hareket etmediğinde hikayeyi bir kreşendoya getirin. Bir oyuncak bebek gibi konuşmak için en komik sesinizi kullanın ve çocukların kahkahalarla patlamasını izleyin.

3. Mezarlık Kapıları

Yaş Önerisi: 6 yaş ve üzeri

Karanlık bir gecede, bir polise eski bir mezarlıktan oluşan bir bölümü koruma görevi verildi. Turlarına çıkıp mezarlığa yaklaşırken, kapıların açık olduğunu fark etti ve karanlıkta hışırtı sesleri de duydu. Birdenbire ona doğru koşan beyaz bir şey gördü. Panikleyerek silahını çekti ve ona birkaç el ateş etti. Ertesi gün, polis mezarlığın dışında bir elinde silahı ve eli kalbine sıkıştırılmış halde ölü bulundu. Zavallı adam çok ağır bir kalp krizi geçirmişti ve yakınlarda kurşun delikleri olan eski bir gazete dalgalanıyordu.

Nasıl Anlaşılır: Panik ve varsayımların bu tarz ölümcül olaylara nasıl yol açabileceğini vurgulayın. Mezarlığı ve hışırtı seslerini anlatırken ürkütücü bir his yaratın.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu