Gençler

Çocuklar İçin Harika Tuval Boyama Fikirleri

Herkes çocukken kendi boya şaheserini yapmıştır. Boya kalemi veya sulu boya kullanarak, hepimiz içimizdeki Picasso’yu keşfetmeye çalıştık. Çocuklar için tuval boyama, çocuğunuza organik olarak kendisini istediği herhangi bir şekilde ifade etmeyi öğreten bir öğrenme süreci olarak kesinlikle gereklidir. Ve bu resim formunu birkaç başka fikir ve ipucu ile karıştırarak, onu tamamen hibrit bir sanat formu haline getirebilirsiniz.

Çocuklar İçin 15 Yaratıcı Tuval Boyama Fikirleri

İşte çocuklarınızla deneyebileceğiniz birkaç fikir.

1. Düğme Dizisiyle Dolu Bir Tuval

Tuvali, düğmelerin renk haline geldiği bir tür beyaz tahta olarak kullanın. Çeşitli renklerde, şekillerde ve boyutlarda çok çeşitli düğmeleri bir araya getirin ve çocuğunuzun bunları tuvale yapıştırmasına izin verin. Bunları kullanarak ana hatlar oluşturabilir ve boşluğu doldurabilir veya önce bir taslak çizebilir ve ardından bunları doldurmak için düğmeleri kullanabilirsiniz.

2. Sert Kanvas üzerinde Yumuşak Ponpon Topları

Ponponlar, herhangi bir zanaat mağazasında kolayca bulunabilen bu küçük softball’lardır. Düğmelerin aksine bunlar, çocuğunuza normalden çok daha fazlasını yapma şansı veren daha üç boyutludur. Bir manzara resmi yapmayı ve dağların üzerine bulutlar inşa etmek için beyaz ponponları kullanmayı deneyin. Bir buket çiçek çizin ve içindeki güller kırmızı ponponlar olsun. Resmin tuvalin üzerine çıkmasına ve çeşitli tasarımlar yaratmasına izin verin.

3. Tuval Üzerine Yapışkan Kağıt Yapışması

Şekiller söz konusu olduğunda düğmeler ve ponponlar çok kısıtlayıcıysa, bunun yerine renkli kağıt parçalar kullanarak tamamen yaratıcı olun. Arkasında bir tutkal tabakası olan yapışkan bir kağıt kullanılabilir. Ya da normal kağıt ve yapıştırıcıyı ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Kağıdı makasla kesmek yerine çocuğunuzun parmaklarıyla istediği şekle yırtmasına izin verin. Soyut sanat yapmak için biraz yapıştırıcı uygulayın ve tuvale yapıştırın. Bir elması yırtın ve gökte uçan bir uçurtma veya yağmura benzeyen çok sayıda küçük mavi kağıt parçası olmasına izin verin.

  Çocuğunuz Neden Yaz Kampına Katılmalı?

4. Boyayı Tuval Üzerine Kurutma

O fırçaları bir süre bir kenara bırakın ve bir şaheser yaratmak için başka bir araç kullanalım. Kurutma kağıdı, içeriğini bir tuvale yaymanın çok ilginç bir yoluna sahiptir. Çocuğunuz biraz fazla heyecanlıysa, leke kağıtlarının yırtılmasını önlemek için sert havlular veya peçeteler bile kullanabilirsiniz. Onları boyaya batırın ve bunları tuvali boyamak için kullanın. Darbe desenlerinizle birleşen büyük boya lekeleri, onu çocukların ellerini deneyebilecekleri kolay tuval resimlerinden biri yapar.

5. Tuvalde Erimiş Boya Kalemi Kullanan Modern Sanat

Bu, biraz yetişkin gözetimi gerektirir. Fakat sonuç buna değer. Alanı temiz tutmak için tuvalin altına kağıt koyun. Tuvalin üstüne seçtiğiniz bir düzenlemeyle bazı mum boya kalemlerini yapıştırın. Ardından, üzerlerine sıcak hava üflemek için bir saç kurutma makinesi kullanın ve yavaş yavaş erimelerini izleyin. Sıcaklığı farklı boya kalemleri üzerinde değiştirerek, bunlar tamamen çarpıcı desenler oluşturmak için eriyebilir.

6. Gerçek Hayatı Tuvale Getirme

Her şeyin her zaman boya, pastel boya ve eski eser olması gerekmez. Doğanın kendisini tuvale getirebilir ve ondan bir resim yaratabilirsiniz. Çocuklar eşya toplamayı severler, bu yüzden çocuğunuzdan yaprak, çiçek, ölü kelebek, yusufçuk vb. Bulmasını isteyin. Kuruduktan ve düzleştikten sonra, eski zamanları anımsatan bir tarzda tuvale yapıştırılabilirler. Sanatsal bir dokunuş vermek istiyorsanız, tabloyu renklendirin.

7. İplikleri Kullanarak Tuval Üzerinde Doodle Oluşturma

Bu, çeşitli renklerde iplikler veya şeritler kullanılarak yapılabilir. Tıpkı ponponlar gibi bunlar da düz tuvale yeni bir boyut katıyor. İplikleri farklı desenlerde birbirine bağlayarak çiçekler, kelebekler veya tuvale yapıştırılabilecek başka bir stil yaratabilirsiniz. Diğer iplikler biraz lezzet katabilir veya bir sınır oluşturmak için de kullanılabilir.

8. Evde Tuval Varken Neden Duvardaki Graffiti?

Boya kalemleri, sulu boyalar ve sprey boyalar kullanarak renklerin görünme biçiminde büyük bir fark var. Eskiz kalemleri ve boya kalemleriyle birlikte birkaç renkte birkaç sprey kutusu alın. Çocuğunuzun tuval üzerine bir dizi dileği spreylemesine izin verin ve ardından renkleri ve kalemleri kullanarak bunları vurgulayın.

9. Boya ile Dolu Bir Tuval İçinde Maskeli Harfler

Çocuklar bununla çıldıracak. Koli bandı kullanın ve çocuğunuzun adını yazacak şekilde tuvale yapıştırmasına izin verin. Ardından, her türlü boya ve kalemi kullanın ve tüm tuvali renk ve desenlerle doldurun. Kaseti çıkarın ve boş alanlar çocuğunuzun adını yazsın.

  Çocuklara Çizgilerin İçini Boyamayı Öğretmek İçin Fikirler

10. Tuval Üzerinde Aile Fotoğraf Çerçevesi

Sanat ve zanaat bir araya getirildiğinde, bu evde olması son derece sevimli olabilir. Tuval üzerine kareler çizmek için bir kalem kullanın. Dondurma çubuklarını karelerin ana hatları boyunca yapıştırın ve ardından bir fotoğrafı tutmak için siyaha boyayın ya da çocuğunuzun her bir kareye anne, baba ve aile çizimlerini çizmesine izin verin.

11. Tuvali Öğrenme Aracı Haline Getirme

Ofisinizde olduğu gibi evde de bir duyuru panosu önemlidir. Çocuğunuzun kendi seçtiği bir grup renkli kağıdı seçmesine izin verin. Sonra tüm tuvali siyaha boyayın ve kurumasını bekleyin. Artık renkli kağıt destesini yanında tutabilir ve hatırlamak istediğiniz herhangi bir şeyi yazmak için itme pimlerini kullanarak tahtaya koyabilirsiniz.

12. Koli Bantlı Soyut Modern Sanat

Düğmeler ve ponponlarla, tuvalde biraz minimalizm için de yer var. Siyah bir tuval üzerinde çok sayıda desen oluşturmak için basit koli bandı parçaları kullanmak, çocuğunuzun tipik renk ve desenlerin ötesinde şekil ve simetrinin diğer yönlerine odaklanmasını sağlayabilir.

13. Harika Sanat Eseri Boyamak için Çubuklar ve Taşlar

Küçük taşlar veya çok keskin bir çubuk bulmak da fırça görevi görebilir. Boyaya batırılmış taşın veya çubuğun bir ucunu kullanarak ve tuvale tekrar tekrar vurarak. Bu durum ilginç desenler veya geometrik şekiller oluşturmak veya daha önce yapılmış olabilecek eskiz çizimleri doldurmak için kullanılabilir.

14. Ellerin Bir Nedeni İçin Parmakları Var

Evet! Çocuğunuz sadece tüm mekanı, ellerini ve kıyafetlerini karıştırmak için bir gala zamanı geçirmekle kalmayacak, yaptıkları resimler de kelimenin tam anlamıyla kişisel dokunuşlarına sahip olacak. Bırakın parmak izleri, avuç içi resimleri yapsınlar ya da kendi parmaklarıyla isimlerini yazsınlar ve keyifle gülümsemelerini seyredin.

15. Bubble Wrap Boya Fiesta

Bunun için gereken tek şey bir balonlu sargı tabakası. Boyayı daha büyük bir tepsiye alın, çarşafı koyun ve ardından çocuğunuzun mümkün olan her şekilde çarşafı tuvale koymasına izin verin. Ve sıkılsa bile, her zaman balonlu ambalajı patlatarak zaman geçirebilir.

Okul öncesi, anaokulu ve tüm çocuklar için tuval boyama fikirleri çoktur ve her biri yaratıcılıklarını ilginç bir şekilde ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Her şeyi temiz tutmak ve kalplerini ifade etmelerine izin vermek, onları meşgul tutmanın ve kafalarında yeni fikirler oluşturmanın iyi bir yoludur.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu