Bebekler

Çocuklar İçin Harika Cadılar Bayramı Kostüm Fikirleri

Cadılar Bayramı söz konusu olduğunda, hiçbir çaba çok fazla değildir. Evler onları ürkütücü malikanelere dönüştürmek için dekore edilmiş, ikramlar stoklanmış ve tüm kostümlerin en iyileri özenle karıştırılmıştır. En korkunç gulyabani, ölüm perisi veya vampir gibi giyinmek her çocuğun hayalidir.

Cadılar Bayramı, toplulukla birlikte kutlama zamanıdır ve saf eğlence ve masumiyet gecesidir. Bu tatil, sizin ve çocuğunuzun unutulmaz kılmak için birlikte çalışabileceği bir şeydir.

İçindekiler

Cadılar Bayramı – Nedir?

Cadılar Bayramı birçok ülkede kutlanmaktadır. All Hallows ‘Day’in arifesi olan All Hallows’ Night’ın kısaltılmış şeklidir. Bu gün, azizler (kutsallar) dahil olmak üzere ölüleri hatırlamaya adanmış üç günlük bir dönemin başlangıcını işaret ediyor.

Gelenek, pagan zamanlara kadar izlenebilir. Fakat son yıllarda, şeker mi şaka mı, elma sallamak, balkabağı oymak ve tabii ki Cadılar Bayramı kostüm partilerini içeren daha şenlikli ve ticari bir aktivite ruhu almıştır.

Kızlar ve Erkekler için Korkunç Cadılar Bayramı Kostüm Fikirleri

Cadılar Bayramı kostümleri söz konusu olduğunda hem çocuklar hem de yetişkinler için birçok seçenek vardır. Cadılar Bayramı kostümü meraklılarının genellikle iki seçeneği vardır. Birincisi, bir mağazadan veya internetten bir kostüm satın almak. Bu, minimum yaygara ile daha abartılı kostümlere izin verir. Fakat aynı zamanda genel olduğunu da kanıtlayabilir.

İkinci seçenek, kostümü evde sahip olduğunuz kaynaklarla yaratmaktır. Çocuğunuzun kostümü benzersiz olacak ve kostümü tasarlarken çocuğunuza dahil olması ona gurur ve başarı duygusu verecektir.

Burada, sizin ve çocuğunuzun harika bir kostüm yapmak için yeniden yaratabileceğiniz çocuklar için en iyi Cadılar Bayramı kostüm fikirlerinden bazılarını getiriyoruz.

1. Cadı

Cadılar Bayramı için en klasik kostümlerden biri olan cadı kostümü, özellikle son derece popüler Harry Potter serisinin ardından birçok genç kızın beğenisini kazandı. Bir cadı kostümü basittir ancak özü sivri şapkada yatmaktadır. Birçok mağaza bu kostümü satıyor. Fakat bunu evde kağıt hamuru ile de yapabilirsiniz. Şapka, pelerinli bir elbise ile giyilir. Koyu, genellikle siyah veya mor renklere sadık kalın. Çocuğunuzdan pelerini veya şapkayı veya her ikisini de süslemenize yardım etmesini isteyebilirsiniz. Büyük düşünün ve göz kamaştırıcı yapay elmaslar veya sekanslar için gidin. Karaktere girmek için bir süpürge ile eşleştirin.

2. Zombi

Şimdi, bu çocuğunuzun kesinlikle keyif alacağı bir görünüm. Tek ihtiyacınız olan yırtık pırtık giysiler, yüz boyama renkleri ve zombi benzeri bir görünüm. Çocuğunuzu gerçek yüz resmine dahil edebilir ve yüzünün, ellerinin veya ayaklarının hangi kısımlarının çürümüş olduğuna karar verebilirsiniz (tam anlamıyla değil). Dudakları kanla kaplı olarak göstermek için koyu kırmızı bir ruj kullanın. Tam etki için zombi inlemesine hakim olmayı unutma!

3. Vampir

Bu efsanevi yaratık, baş kahramanı vampir olan filmler ve TV şovları nedeniyle son zamanlarda popülerlikte bir artış gördü. Mağazalardan seçebileceğiniz birçok vampir kostümü var ya da çocuğunuza siyah bir elbise giydirebileceğiniz kırmızı vurgular olacaktır. Çocuğunuzun yüzünü soluklaştırmak ve dişleri eklemek için pudra veya yüz boyası kullanın. Dişlerinden sahte kan damlatıyormuş gibi çocuğunuzun yüzünde çalışmak için küçük ayrıntılara girin.

4. anne

Bu eski Mısır yaratığıyla ilgili son filmlerle, Mumya oldukça popüler bir Cadılar Bayramı karakteridir. Bu görünüm çocuklar tarafından kolayca elde edilebilir. Çocuğunuzun tüm vücudunu kaplamak için tuvalet kağıdı veya vücut bandaj ruloları kullanın. Ruloları karartmak için bir kohl kalem kullanın. Kafa için şeritler halinde kesilmiş beyaz bir bez kullanın. Bandajdaki boşluklardan dışarı bakan organları göstermek için fazladan yol kat edebilirsiniz.

5. Yukarıdan Carl

Herhangi bir çocuk, “UP” daki yaşlı adam gibi giyindiğinde sevimli görünecek. Doğru görünmesi için kahverengi pantolon, beyaz gömlek ve hırka kullanın. Taban için borular ve tenis topları kullanarak bir yürüteç yapabilirsiniz. Çocuk boy gözlükler alın ve çocuğunuzun saçını düzgünce tarayın. Birkaç helyum balonu alın ve tam etki için bunları bel bandına bağlayın.

  Çocuklar İçin Popüler Masal Hikayesi

6. Prenses

Hemen hemen tüm kızlar bir prenses olmayı hayal eder ve Cadılar Bayramı, bir prenses gibi giyinmek için mükemmel bir bahanedir. Genellikle pembe renkte, süslemeli ve fırfırlı, tam gövdeli, alevli bir kadın kıyafeti kullanın. Çoğu mağazada taç satılır. Fakat siz ve çocuğunuz stok kağıt ve birçok pırıltı kullanarak evde benzersiz bir taç yapabilirsiniz. Ayrıca bu prenses görünümünü bir meleğe dönüştürebilirsiniz. Arkasından elbisesine kanatlar ekleyin ve termokol kullanarak yıldızla bir asa yapın.

Bu kostümü oluştururken Külkedisi veya Uyuyan Güzel gibi belirli prensesleri aklınızda tutmayın. Bu karakterin kişiliğini yansıtmak için kullanılan süslemeler ve bezemeler ile çocuğunuz olmak istediği bir karakter ortaya çıksın. Çocuğunuzu daha heyecanlı tutmak için bir arka plan da oluşturabilirsiniz.

7. Katy Perry

Kızınız bir Katy Perry hayranıysa onun gibi giyinmek onun için bir rüyanın gerçekleşmesi olur. Müziği eğlenceli ve akılda kalıcı ve en eklektik kıyafetleri giyiyor. İnternetten veya parlak mavi veya ciklet pembesi saçları olan mağazalardan bir peruk alabilirsiniz. Beyaz bir elbise alın ve kumaş tutkalı elbisenin üzerine küçük parlak disko topları yapıştırın. Tam görünüm için bir destek mikrofonu ekleyin. Çocuğunuz şarkı söylemeyi seviyorsa, Katy Perry’nin popüler şarkılarından birkaç koro söylemesi için onu teşvik edin. Bu, daha özgüvenli olmasını teşvik edecektir.

8. Harry Potter

Çoğu çocuk, bu neslin favori büyücüsü olduğu için Harry Potter gibi giyinmeyi çok ister. Birçok mağazada, kostümün odak noktası olarak kullanabileceğiniz Gryffindor fular satılıyor. Elinizi örmede de deneyebilirsiniz, özellikle de siz ve çocuğunuzun birlikte yaptığı bir şeyse. Kıyafetin geri kalanı pantolonlu, beyaz gömlekli ve süveterli bir hazırlık okulu çocuğuna benzemelidir. Online yuvarlak gözlük satın alın ve bir göz kalemi kullanarak çocuğunuzun yüzünde yıldırım şeklinde bir yara izi çizin. Bir sopayla bir asa yapın ve çocuğunuza Potter dizisinden birkaç büyü öğretin. Aslında birkaç sihir numarası, bu kostümü müthiş bir hit yapmada uzun bir yol kat edebilir.

9. Rock Yıldızı

Rock yıldızı gibi giyinmiş bir çocuk, ne olursa olsun çok güzel görünecek. Koyu renkli bir kot pantolon kullanın ve çocuğunuzun küçük bir gitarla siyah deri bir ceket giymesini sağlayın. Çocuğunuz zaten gitar çalmayı öğreniyorsa, görünümünü tamamlamak için yanında taşımasına izin verin. Gerçek rock yıldızlarını canlandırmayı deneyebilirsiniz. Fakat çocuğunuzla birlikte bir karakter bulmak daha eğlenceli olacaktır. Ceket, kıyafete daha fazla canlılık katmak için yapay elmaslar ve payetlerle göz kamaştırabilir.

10. Tinkerbelle

Dikiş konusunda ustaysanız bu kostüm kolayca yapılabilir. Elbiseyi yapmak için yeşil keçe kumaş kullanın ve kanatları yapmak için gazlı bez ve zanaat teli kullanın. Çocuğunuz küçükse kanatları elbisenin üzerine dikebilir veya çıkarılabilir hale getirebilirsiniz ve tabii ki daha sonra bu hantal kanatları çıkarmak isteyecektir. Çocuğunuzun uzun saçları varsa, Tinkerbelle’nin yaptığı gibi bir topuz yapmak için yukarı doğru çekin.

11. Yağmur Bulutu

Yağmur bulutu yapmak basit bir dikiş projesidir. Bu kostüm sevimli ve bebekler için mükemmel. Bulutu basit beyaz kumaş ve köpükten yapın ve Velcro ile vücuda bağlayın. Mavi keçe kumaştan mavi yağmur damlalarını kesin ve buluttan düşen yağmur damlalarını andırmak için koyu renkli bir pantolon üzerine dikin.Bu kostüm hafif olduğu için rahattır. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz kostümle uğraşmayacak ve içinde çok güzel görünecek.

12. Harika Kadın

DC karakterinin popülaritesini yansıtan sevimli bir kıyafet olan bu kıyafet, fotoğraflarda harika görünecek. Dikiş makinesinde fazla çalışmanıza veya çok para harcamanıza gerek kalmayacak basit bir kıyafet. Alt için tutu benzeri bir etek yapmak için mavi tül malzeme kullanın. Üzerinde harika kadın logosu olan çocuk bedeninde kırmızı bir tişört satın alın ya da herhangi bir kırmızı tişörte boyayabilirsiniz. Işıltılı bir etki için eteği yıldızlar ve taşlarla süsleyin. Gerçeğin kementini yapmak için uzun bir sarı iplik parçası kullanın ve Teslim Bileziklerini yapmak için gümüş bilezikler ekleyin.

  Küçük Çocuklara Günlük Nesneleri Öğretmek

13. İnek

Bu görünüm elde etmek için yeterince kolay. Çocuğunuza yakalı gömlek veya tişört ile yüksek bel pantolon giydirin. Beyaz çorapları göstermek için pantolonu birkaç santim sarabilirsiniz. Görünüme daha fazla ayrıntı eklemek için askıları kullanın. İnek görünüşüne son dokunuşu vermek için reçetesiz dersler alın. Bu bakış, çocuğunuz aksi takdirde dışa dönük ve çok yönlü ise en etkili olacaktır. Arkadaşları bu görünümü eğlenceli bulacaklarından eminler.

14. Minyonlar

Yakın tarihin en sevilen çocuk karakterlerinden biri olan minyon kıyafeti kesinlikle bir hit olacak. Çocuğunuzun bu kostümü kartondan yapmanıza yardım etmesini sağlayın. Bir minyonun şablonunu kartondan kesin ve üzerine minyonun ayrıntılarını çizin. Çocuğunuz boyayı doldurmanıza yardımcı olabilir. Kol için delikler bırakın.

15. Rapunzel

Bu kostümün yapımı kolaydır ve çocuğunuzu da onun yapımına dahil edebilirsiniz. Vücut için basit bir elbise kullanın ve saç için sarı renkli iplik satın alın. Baş kısmını oluşturmak için ipliği birbirine yapıştırmak için sıcak tutkal kullanın ve ardından ipliğin geri kalanını Rapunzel’inki gibi ekstra uzun örün. Basit balerin ayakkabılarına ve ekstra uzun sarı saçlardan hiç dikkat çekmeyecek düz bir elbiseye sadık kalırsanız bu görünüm en iyi sonucu verir.

16. Kırmızı Başlıklı Kız

Bu klasik çocuk hikaye kitabı karakteri birçokları arasında favori. İhtiyacın olan şey kırmızı bir elbise ve bir pelerin. Bu topluluğu tamamlamak için evde çocuğunuza muhteşem bir kırmızı pelerin yapabilirsiniz. Bu pelerini kırmızı kadife kumaş veya başka bir kırmızı kumaş kullanarak evde dikebilirsiniz. Kumaştan biri kapüşon ve biri pelerin için olmak üzere iki dikdörtgen parça yapın. Bu parçaları kesmeden önce çocuğunuzu ölçün. Kapüşon kumaşının üst uçlarını katlayın ve bir kapüşonu andırmak için bunları birbirine dikin. Şimdi, pelerini tamamlamak için başlığın diğer ucunu pelerin kumaşıyla dikin.

17. Dorothy (Oz Büyücüsü)

Oz Büyücüsü’ndeki bu sevimli küçük kız, köpeği Toto ile birlikte birçok kalp çaldı. Çocuğunuzu Dorothy olarak giydirmek için basit bir beyaz gömlek ve ekose mavi bir tulum elbise alabilirsiniz. Bazı parlak kırmızı ayakkabılar ve oyuncak köpeğin bulunduğu bir sepet görünümü tamamlayacak.

18. Korsan

Korsan bakışını kim sevmez? Mükemmel korsan kostümü için çizgili uzun kollu bir tişört, siyah bir yelek, yırtık pantolon ve bir korsan şapkasını bir araya getirin. Siyah bir göz bandı ve oyuncak bir kılıç kostümü tamamlamak için iyi çalışacaktır.

19. Tek Boynuzlu At

Tek boynuzlu atlar çoğu çocuk için sihri sembolize eder ve küçük çocuğunuzun bir tane gibi giyinmeyi çok seveceğine şüphe yoktur. Mağazadan satın aldığınız birini seçmek istemiyorsanız, tek boynuzlu at kostümü oldukça basittir. Çocuğunuza beyaz bir pantolon, beyaz bir sweatshirt ve üzerinde tek boynuzlu bir boynuz takılı bir kafa bandı giydirin. Tam bir görünüm için pantolonuna iplikten yapılmış bir kuyruk bile yapıştırmalısınız.

Çocuklarınız için Halloween kostümleri için deneyebileceğiniz hiçbir fikir yok. Filmlerdenve hatta ünlü insanlardan canavarlar veya karakterler yapmayı seçebilirsiniz. Çocuğunuz bu fikirden heyecan duyduğu ve kostümün yapımına katkıda bulunmak istediği sürece, sonuçtan memnun olmalısınız. Kostümleri, gelecek yılın kıyafeti için değiştirebilmeniz için saklayın!

Sıradaki Yazı: Kızlar için Doğum Günü Partisi Temaları

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu