Bebekler

Küçük Çocuklara Günlük Nesneleri Öğretmek

17 aylık bir çocuğa günlük nesneleri öğretmek, çevresini tanımasını sağlar. Bu basit, öğrenmesi kolay oyunlar ve fikirler, olayları daha hızlı ve daha iyi şekilde gözlemlemelerine yardımcı olacaktır. Yürümeye başlayan çocuk gelişimine yardımcı olmanın yanı sıra, bu aktiviteler çocuğunuzun bir şeyleri ayırt etmede akıllı olmasını sağlayacaktır.

İster kitap, ister sandalye ya da oyuncak olsun, çocuğunuz eğlenceli bir şekilde öğretildiğinde gündelik nesneler hakkında daha fazla bilgi edinmeye bayılacak. Evinizde, kreşinde, oyun okulunda veya dışarıda dolaşan her şeyi koklamayı, görmeyi, dokunmayı ve tatmayı seven duyusal öğrenicinize öğretin. Bu yüzden başka yere bakmayın ve bu eğlence dolu, anlaşılması kolay öğrenme etkinlikleriyle bilişsel gelişimi teşvik edin.

İçindekiler

Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklara Günlük Nesneleri Öğretmek

1. Dokun ve git!

Çocuğunuza günlük nesneleri öğretirken, ilginç etkinlikler aracılığıyla ‘dokunma ve hissetme’ kavramını tanıtmak isteyebilirsiniz. Küçük ikramlar alın ve bebeğiniz adı verilen doğru şeye dokunduğunda onları dışarı çıkarın: kalem, kaşık, masa, anahtarlar. Liste sonsuz.

2. Sen bir bakkasın

Rol yapma, küçük çocuklara sevdikleri küçük şeyleri öğretmenin heyecan verici bir yoludur; reçel, çikolata, eğlenceli yiyecekler, elma, süt, mısır gevreği, bebek maması ve daha fazlasını düşünün. O sevimli kırmızı sepeti plastik oyun yiyecekleri veya sebze ve meyvelerin minyatürleri, boş yiyecek kapları, geri dönüştürülmüş tahıl kutuları ile istifleyin ve gitmeniz iyi olur. Küçük takas için bazı Monopoly para birimi eklemeye ne dersiniz? Bu oyun zamanı etkinliğine daha gerçekçi bir etki eklemek için kağıt alışveriş poşetleri veya kulplu bir sepet kapabilirsiniz!

3. Fotoğraf çekin ve ses oluşturun

Çocuğunuzun öğrenmesini istediğiniz günlük nesneleri seçin, resmini çekin ve ona küçük bir ses ekleyin. Buraya ürün hakkında, nasıl kullanılması gerektiği, özellikleri, çalışmaları hakkında küçük bilgiler eklemeniz gerekiyor. Soru istemlerinize uygun yanıtları alana kadar klibi her gün birkaç kez yeniden oynatmaya devam edin. Birkaç nesneyi daha yakalama zamanı!

  Aktivite Kutularının Çocuklar İçin Faydaları

4. Giyin, giyin

Tavan arasına yığılmış eski kıyafetlerin bulunduğu eğlence dolu bir röle, günlük nesneler hakkında da öğretmenin ilginç bir yoludur. Burada giydirme kıyafetleriyle bir bavul veya çamaşır sepetini üst üste koymanız gerekir. En komik kıyafeti olan oyuncunun kazandığı bir aktivite yaratın. İşin püf noktası, yenilikçi bir takım oluşturmak için her bir kıyafeti giymektir (eğimli şapka ve delikli eldivenler dahil!). Gerçekten de, küçük çocuklara gardıroptaki şeyleri öğretmenin akıllıca bir yolu!

5. O oyun evinde ne var?

Merak kediyi öldürmüş olabilir ama küçüğünüzü daha parlak hale getirecektir. Bir çadır veya kartondan bir kulübe planlayın ve yastıklar, yastıklar, bardaklar, su şişeleri, bitkiler vb. ile istifleyin! Bir oyun evi, çok fazla çaba harcamadan günlük nesneler hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olacaktır. Sadece bir dene!

Öğrenme süreci başlasın! Çocuklara günlük nesneleri öğretmek gerçekten de sizi gülümsetecek ve bebeğinizi zeki hale getirecek eğlence dolu bir süreçtir.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu