Bebekler

Bebeğinize Mama Verme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Takviye, emzirmeye ek olarak bebeğinize başka herhangi bir süt vermek anlamına gelir. Ekleme kararı önemlidir. Bazen tıbbi olarak gerekli, bazen de gerekli değildir. Bebeğinize ek vermek emzirmeyi bırakmanız gerektiği anlamına gelmez.


Ebeveynler genellikle takviye etmeleri gerektiğini düşünürler çünkü bebeklerinin yeterli süt almadığından endişe duyarlar. Ebeveynlerin endişe duydukları en yaygın zamanlar, özellikle geceleri ve bebeklerinin büyüme ataklarından geçtikleri sütlerinin ‘gelmesinden’ önceki birkaç gün içinde olur. Bu zamanlarda bebeğinize takviye verilmesi önerilmez. Bir bebeğin belirli zamanlarda daha sık beslenmesi normaldir. Bebeğinizin göğsü sık emmesi vücudunuza bebeğinizin ihtiyaç duyduğu anne sütü miktarını üretmesini söyler.

Bebeğinize ek vermeyi düşünüyorsanız, önce sağlık uzmanınızla konuşun. Seçeneklerinizin ne olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir, emzirmenize yardımcı olacak bilgiler verebilir veya
ve güvenli bebek maması hazırlama ve saklama konusunda size yardımcı olur.

Emziriyorsanız ve bebeğinizi takviye etmeniz gerekiyorsa, eki bir şişe yerine küçük bir kapaksız fincan veya kaşıkla sunmayı düşünün. Biberondan süt almak için emme tekniği farklı olduğundan bebeğiniz biberonla meme arasında geçiş yapmakta zorluk çekebilir. Bir şişe kullandıktan sonra memeye mandallamaya çalışırken hayal kırıklığına uğrayabilir ve hatta memeyi reddedebilir.

Sağlık Sağlayıcınızla konuşun

Bazı anneler emzirmek yerine formülü kullanma konusunda baskı hissedebilirler. Emzirmede zorluk yaşıyorsanız, sağlık uzmanınızla konuşun ve yerel toplumunuzda destek isteyin.

Bebek mamasını güvenli bir şekilde hazırlama hakkında daha fazla bilgi için Health Canada web sitesini ziyaret edin. Ayrıca Bebek Formülünün Seçilmesi, Hazırlanması ve Saklanması konusunda Sağlıklı Aileler BC hakkında daha fazla içerik bulabilirsiniz.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu