Bebekler

Çocuklarınızı Meşgul Tutmak İçin Fikirler

Çocukları eğlendirmek gerçekten zor bir iştir. Tatillere gelin, daha da göz korkutucu hale gelir. Hangi yaşta olursa olsun, hangi aşamada olursa olsun, hepimizin çocukları meşgul edecek bazı aktiviteler aramamız gerekir. İşte zeki bir anne için bazı akıllı fikirler. Onlara göz atın!

İçindekiler

Sessiz Günler İçin Eğlenceli Oyun Fikirleri

1. Çifti Eşleştirin

Muhtemelen yürümeye başlayan çocuğunuz kıyafetlerine çok düşkündür. Öyleyse neden küçük pantolonu veya etekleri ile biraz zaman geçirmesine izin vermiyor? Çocuğunuzun tüm kıyafetlerini yatağa atın ve ondan çift yapmasını isteyin. Ve onu saatlerce nasıl meşgul edebileceğini görünce şaşıracaksınız – pisliğe değecek!

2. Kendin Yap Raf

Kitaplığınız düzensiz mi görünüyor? Cevabınız evet ise, işte küçüğünüzü meşgul etmenin başka bir yolu. Kitapları boyutuna, rengine ve temasına göre düzenlemesini sağlayarak çocuğunuzu meşgul edin. Sonunda size kaliteli bir Ben-zamanı bırakarak kitabı karıştırabilir.

3. Bir Skype araması ayarlayın

Yeni yürümeye başlayan bir çocuk için biriyle video görüşmesi üzerinden konuşmaktan daha etkileyici ne olabilir? Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun büyükanne ve büyükbabasıyla canlı bir görüntülü görüşme yapın (kayınpederler için de mükemmel!) Ve sohbet sırasında eğlenmesini izleyin. Büyükanne ve büyükbabalar çok seviniyor, küçük çocuğunuz meşgul kalıyor ve nefes alanınız var.

4. Resim Kesiklerinin Düzenlenmesi

Çocuklar doğal olarak renkli resimlere ilgi duyar, değil mi? En sevdiği çizgi film karakteri resimlerinden bazılarını çıkarın ve parçalara ayırın. Şimdi çocuğunuzun doğru şekilleri tanımlamasına ve resmi oluşturmak için bunları bir araya getirmesine izin verin.

5. Sihirli Resimler

Resim yapmaya başlarken çocuğunuza biraz sihir göstermeye ne dersiniz? Bir evin dış hatları gibi görünecek şekilde bir kağıda maskeleme bandı yapıştırın. Çocuğunuzun tüm sayfayı en sevdiği renkle boyamasına izin verin. Kurumasına izin verin. Şimdi, altındaki resmi göstermek için bandı dikkatlice çıkarın. Bu sihirdir!

  Çocuklar İçin Yılbaşı Hakkında İlginç Bilgi

6. Giydirme Etkinliği

Çocuğunuzun bazı eski kıyafetlerinize erişmesine izin verin. Eski atkılar, şapkalar, gömlekler, üstler, ayakkabılar ve kullanmadığınız her şey (dolabınızı hazırlarken temizleyin). Bu kıyafetleri kullanarak 5 farklı şekilde giyinmesini isteyin. İster inanın ister inanmayın, siz de çocuğunuzu farklı kıyafetlerle görmeyi çok isterdiniz. Resimleri tıklamayı unutmayın!

Çocuklarınız bu basit aktivitelerden keyif alacaklar. Muhtemelen onları da seveceksiniz (size verecekleri huzuru unutmamak için)!

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu