Bebekler

Çocuklarda Hedef Belirleme

Çocuklarda hedef belirleme 18 aylıktan itibaren başlayabilir. Çocuklar için eğlenceli hedef belirleme aktiviteleri hakkında bilgi edinin. Bunlar, doğru yola odaklanmasını sağlamak için kullanışlı olacaktır. Ayrıca bu akıllı ve etkili ipuçları çocuğunuzun hedef belirleme aşamalarına daha hızlı ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Bir anne olarak çocuğunuza hedefleri nasıl belirleyeceğini ve onlara nasıl ulaşacağını öğretebilecek olan sizsiniz. Güvenli ve pürüzsüz, odaklanmış bir gelecek sağlamanın yanı sıra, gerçekçi hedefler belirleyerek mükemmelleşmeyi öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. Ona 21 aylıktan itibaren hedef belirlemeyi öğretmeye başlamak isteyebilirsiniz. Bebeğiniz önde başlasın, böylece önde kalabilsin!

İçindekiler

Yeni Yürüyen Çocuklar için En İyi Hedef Belirleme Stratejileri

1. ‘Hedef’ Sözünün Güçlü Bir Temeli Oluşturun

Çocuğunuza ‘hedef’ kelimesinin ne anlama geldiğini öğreterek başlayın. Bunu futbol veya hokey gibi sporlar açısından açıklayın. Bu genellikle çocuklara hedefler koymayı öğretmek için temel oluşturur. Ona çocuk dostu bir şekilde, bir hedef belirlemenin, başarmak veya anlamak istediği bir şeyi önceden planlamak anlamına geldiğini söyleyin. Belirli bir süre içinde belirlenen hedeflere ulaşmakla ilgilidir.

2. Anneler, Çocukların Makul Hedefler belirlemelerine yardımcı olun

Daha fazla ilhama mı ihtiyacınız var? İşte size küçük çocukların örnekleri için bazı hedefler. Küçük çocuğunuzun 5 gün içinde öğrenmesi gereken bir tekerlemeler listesi oluşturmaya ne dersiniz? Veya 21 aylık çocuğunuzdan bir bulmacayı tek başına çözmesini isteyin. Daha önce hiç yapmamış olabileceği sanat eserini tanıtmak, çocuğunuzun belirli bir zaman çizelgesinde ulaşmak isteyeceği bir hedefi seçmesine yardımcı olmanın başka bir iyi yoludur.

3. Bunu Eğlence dolu bir Süreç haline getirin

Hedef belirleme kavramı etrafında komik hikayeler örmek iyi bir fikirdir. Hedefi 2 ay içinde kaykay sürmek olan aşırı kilolu bir kuzeninden ve ona nasıl ulaştığından bir örnek verebilirsiniz. Çocuklar için hedef belirleme etkinlikleri listeniz, çocuğunuzun ulaşmak istediği belirli bir hedefi özetleyen bir akış şeması çizdiğiniz görsel bir yardım içerebilir. Belirli bir zaman dilimi içinde hedefe nasıl ulaşabileceğini küçük adımlarla açıklayın.

  Çocuğunuzun Beyin Gelişimini Teşvik Edecek İç Mekan Aktivitesi

4. Hedef İlerlemesini İzleyin

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için hedef belirlemeyi öğretmenin önemli bir adımı, dönüm noktalarına ulaşmada ne kadar ilerlediklerini kontrol etmektir. Kabul edilen stratejileri inceleyin. Bir şeyden etkilendiyseniz, çocuğunuza bunu bildirin. Bu onun güvenini artıracak ve diğer hedeflere daha hızlı ulaşması için motivasyon sağlayacaktır.

5. Zorluklarda Yardımcı Olun

Çocuğunuzun çabalarında sıkışıp kaldığını fark ederseniz, onu neyin durdurduğunu anlamaya çalışın. Ardından, zorluğun üstesinden gelmesine yardımcı olmak için farklı seçenekler sunun. Bir şeyi çözemezse, onun için yapın. Ama aynı zamanda sorunu nasıl çözdüğünüzü gözlemlediğinden emin olun. Bu, gelecekteki diğer hedefler için düşünce ufkunu genişletecektir.

Unutmayın, bu 21 aylık hedef belirleme kilometre taşına en başından ulaşmada işler tam anlamıyla pürüzsüz olmayabilir. Bununla birlikte çabalarınızdaki ısrar ve tutarlılık kesinlikle karşılığını verecektir. Çocuğunuzu hedef belirlemenin doğru yollarına odaklanmaya teşvik edeceklerdir.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu