Gençler

8 Yaşındaki Çocuklar İçin En İyi Etkinlik

8 yaşındakilere eğitici, öğretici ve yaratıcı faaliyetlerin önerilmesinin güçlü bir nedeni var. Bu, çocukların motor becerilerini daha iyi anlamaya ve güçlü yönlerini anlamaya başladıkları yaştır. Sosyal etkileşim de yüksektir ve çocuğunuzu bireysel veya grup etkinliklerine dahil etmek, güvenli bir ortamda tartışma, münazara ve takım çalışması becerilerini kazanmasına yardımcı olur.

İçindekiler

Eğitim ve Öğrenme Faaliyetleri

Çocuklarınız için eğitici olabilecek harika etkinliklerin bir listesini bir araya getirdik ve onları birkaç başka beceriyi öğrenmeye de açtık.

1. Alfabelerle Sohbet Etme

8 yaşındakiler için en kolay yazma etkinliklerinden biri olarak kabul edildiğinden, bunu bazı konuşmalarla da karıştırabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Bir çocuk beyaz tahtaya bir kelime yazar. Bir sonraki çocuk, bir öncekinin son harfiyle başlayan başka bir kelime yazmalıdır. Bu döngü gidebildiği sürece devam eder.

Ne Öğretiyor?

Bu aktivite, çocuğunuzun kelime dağarcığının hızla genişlemesini sağlar, çünkü yeni kelimeleri ve bunların anlamlarını arkadaşlarından öğrenir.

2. Mesajın Kodunu Çözme

Bu gizemli ve eğlence dolu etkinlikle çocuğunuzu bir dedektife dönüştürün.

Nasıl Yapılır?

Alfabe numaraları gibi basit ikame şifreleri kullanın veya mesajdaki önceki alfabeleri değiştirin ve kodu çözülmüş mesajı etrafa gönderin. Sizden bazı ipuçları alarak çocuğunuzun doğru mesajı bulması için beynini kullanmasına izin verin.

Ne Öğretiyor?

Çocuğunuz kutunun dışında nasıl düşüneceğini ve farklı şekillerde basit cümleler yazmayı öğrenir.

3. Zeka Oyunları

Bu, 8 yaşındakiler için pek çok harika matematik aktivitesinden biridir. Çocuğunuz bunları çözerken kesinlikle çok mutlu olacak.

Nasıl Yapılır?

Çocuğunuz için matematik temelli bir dizi bilmece oluşturmak için interneti veya kütüphanedeki kitapları kullanın. Bunlar, çözmek için matematik becerilerine ihtiyaç duyan tanımlayıcı bulmacalar bile olabilir.

Ne Öğretiyor?

Çocuğunuz aritmetik işlemlerin ötesinde sayılara bakmaya başlar ve gerçek hayattaki senaryoların matematiksel anlamadan nasıl yararlanabileceğini anlar.

4. Mektup Yazma

Günümüz çağında uzun zamandır kayıp olan bir sanat, kaybolmasına izin vermeyin. Çocuğunuza mektup yazmayı öğretin, çünkü ondan çok şey öğrenebilir.

Nasıl Yapılır?

Çocuğunuzdan uzun süredir konuşmadığı birini düşünmesini isteyin. Bir arkadaş veya hatta bir akraba olabilir. O kişiye kendi hayatındaki olayları anlatan ve kendi hayatını sorgulayan bir mektup yazsın.

Ne Öğretiyor?

İletişim iki yönlü bir yoldur ve bir mektup yazmak, çocuğunuzun duygularını daha iyi ifade etmesine ve diğer insanlara meraklı ve ilgi duymasına yardımcı olur.

5. Konumu Bulun

Bu harika grup etkinliğiyle çocuğunuzun coğrafya becerilerini geliştirmesine izin verin.

Nasıl yapılır?

Duvara büyük bir dünya haritası asın. Ülkelerin, şehirlerin, dağların veya diğer coğrafi varlıkların adlarından bahsedin. Harita üzerinde aynının doğru yerini gösteren ilk çocuk puan alır.

Ne Öğretiyor?

Çocuklar konumları kolayca hatırlamaya ve isimler ile olası yerleri arasında bağlantı kurmaya başlayacaklar.

Sanat ve Zanaat Faaliyetleri

Çocuğunuzun zaman zaman yaratıcılığını ortaya çıkarmasına izin vermek de gereklidir, bu yüzden onun için bazı heyecan verici sanat ve zanaat aktiviteleri listeledik.

1. Origami Astarı

Bu, 8 yaşındakiler için en popüler eğlenceli aktivitelerden biri olabilir. Fakat aynı zamanda erken yaşta öğrenmek için harika bir beceridir.

Nasıl yapılır?

İnternetten origami talimatlarını yazdırın veya çocuğunuz için bir origami seti alın. Kolay şekillerle başlayın ve onları tamamlamasına yardımcı olun. Onları daha da çekici hale getirmek için origamiyi boyamaya teşvik edin.

Ne Öğretiyor?

Mekansal ve görsel algı, erken yaşta geliştirildiğinde harikadır ve origami sanatı, çocuğunuzun zihnini sahip olduğu tüm harika olasılıklara açabilir.

2. Cardboard Yaptıklarım

Sahip olduğunuz tüm o karton kutularla ne yapacağınızı merak ediyor musunuz? Pekala, çocuğunuzun sizin için onları halletmesine izin verin.

  Gençlerin Topluluk Faaliyetlerine Katılımı

Nasıl yapılır?

Bir dizi kutu, satış bandı, yapıştırıcı, güvenlik makası ve diğer malzemeleri bir araya getirin. Çocuğunuzun doğrudan fırından televizyona kutulardan farklı şeyler yapmasına izin verin; oturabileceği şeylerve hatta bir evcil hayvan evi.

Ne Öğretiyor?

Yaratıcılık eski atık eşyalarda bile ifade edilebilir ve bu aktivite çocuğunuzu tipik oyun öğelerinin ötesinde düşünmeye teşvik ederken daha iyisini yapma şansı verir.

3. Böcek Zarı Çizimi

Bu harika bükülme ile bir böcek çizme eylemini 8 yaşındakiler için en havalı yaratıcı grup etkinliklerinden birine dönüştürün.

Nasıl Yapılır?

Her bir böcek parçasına, bacak için 1, göz için 2, noktalar için 3 gibi bir sayı atayın. Her çocuğun zarları atması ve belirli vücut parçasını çizmesi, çizimi diğerlerinden önce bitirmek için birlikte çalışması gerekir.

Ne Öğretiyor?

Böceğin yapısını daha iyi anlamanın yanı sıra, çocukların istediklerini elde etmek için sebat etmenin önemini öğrenmelerine yardımcı olur.

4. Köprü İnşaatı

Çocuklarınızın yapabilecekleri en güçlü köprüyü inşa etmek için birlikte çalışmasına izin verin.

Nasıl Yapılır?

Mümkün olduğu kadar çok dondurma çubuğu toplayın. Çocuklarınızın köprünün bir resmine bakmasına izin verin ve bir tane yapmak için çubukları birbirine yapıştırın. Bir kez bittiğinde, üzerine biraz bozuk para koyun ve çökmeden önce kaç tane tutabileceğini not edin.

Ne Öğretiyor?

Çocuklar inşa ederken mantıksal düşünmenin ve ayrıntılı gözlemler yapmanın önemini öğrenecekler, diğerleri ise bunu geliştirmek için fikirler üretebilecekler.

5. Uçak Mücadelesi

Kağıt uçaklarla saf nostaljiyi yaşayın ve çocuğunuzun bunları hemen hazırlamasına izin verin.

Nasıl Yapılır?

Her çocuğun en sevdiği renkten bir kağıt seçmesine izin verin. Bir uçak oluştururken doğru şekilde katlamayı öğretin. Siz mesafeyi ölçerken her çocuk onu olabildiğince uzağa fırlatır.

Ne Öğretiyor?

Çocuklar, oyuncaklarını yapmanın yanı sıra, her bir ardışık performansla ellerinden gelenin en iyisini yapmayı öğrenecekler, çünkü bir uçak yapmanın daha iyi yollarını ararlar ve uçağın olabildiğince uçmasını sağlarlar.

Kapalı alan aktiviteleri

Sıcak bir öğleden sonra veya yağmurlu bir gün, herkesi evde saklayabilir. Bunun çocuğunuzla bazı çılgın aktivitelere düşmenize engel olmasına izin vermeyin.

1. Aile Ağacı

8 yaşındakiler için evdeki tüm güzel aktiviteler arasında, bu, çocuğunuzla bağ kurmanıza yardımcı olduğu için pastayı alır.

Nasıl Yapılır?

Çocuğunuza bir ağaç çizmesi için bir kalem ve büyük bir kağıt verin. Ardından, fotoğraflara göz atmak, aile üyelerinizi tanımlamak ve onları ağaçta uygun yerlere yerleştirmek için aile albümlerinizi kullanın.

Ne Öğretiyor?

Çocuğunuz insanları ve onların aileyle ilişkilerini bir araya getirmekte zorlanabilir. Bu aktivite, ailesini daha iyi anlamasına ve takdir etmesine yardımcı olur.

2. Dergi Sanatı

Tüm o eski dergileri çıkarın ve çocuğunuzun onları bir sanat eserine dönüştürmesine izin verin.

Nasıl Yapılır?

Çocuğunuza, etrafında ilginç bir şey yaratması gereken bir tema verin. Her bir dergiyi incelemesine, istediği parçaları kesmesine ve harika bir şey yaratmasına izin verin.

Ne Öğretiyor?

Çocuğunuz, en önemli olanı bulmak için birçok gereksiz şeyi nasıl atlatacağını anlamaya başlayacaktır.

3. Pişirme Süresi

8 yaşındaki çocuklar için popüler Montessori etkinliklerinden biriyle çocuğunuzun iç Masterchef’ini serbest bırakın.

Nasıl Yapılır?

Çocuğunuzun diziden bir bölüm seçmesine izin verin. Malzemeleri ve adımları not etmesini isteyin. Ardından, yemeği ailedeki herkes için hazırlarken birlikte çalışın.

Ne Öğretiyor?

Sadece yemek pişirmeye olan ilgisini artırmakla kalmaz, çocuğunuz da mutlu olacak ve kendi yemeğini pişirecektir.

  Çocuklar İçin En İyi Eğlenceli At Filmi

4. Oyun Kartları

UNO çocuğunuzun favorisi olabilir. Fakat diğer klasik kart oyunlarını da biliyor mu?

Nasıl Yapılır?

Her zamanki kart destesini alın ve çocuğunuza Okey, Şakacı tutma gibi çeşitli oyunlar öğretin. En başında basit olanlarla başlayın.

Ne Öğretiyor?

Çocuğunuz stratejik düşünme, aritmetik ve şekil tanıma hakkında her şeyi basit bir kart oyunuyla öğrenecek.

5. Temizlik Yarışı

Çocuklarınızın ev işlerine yardım etmesini sağlamak için bundan daha iyi ne olabilir?

Nasıl yapılır?

Her çocuğa aynı aktiviteyi atayın ve önce kimin bitirdiğini görmeleri için zamanlayın. Yatağı yapmak, kitapları veya oyuncakları düzenlemek gibi tüm aktiviteleri basit tutun.

Ne Öğretiyor?

Çocukların odayı temiz tutmak için harcanan çabayı anlamalarına yardımcı olur ve disiplin duygusu aşılar.

Açık Hava Aktiviteleri

Dışarıya her adım attığınızda eğlenmek için piknik yapmanıza veya alışveriş merkezine gitmenize gerek yok. Aşağıdaki aktivitelerden herhangi biri çocuğunuzun gününü güzelleştirecektir.

1. Arabayı Yıkamak

Araba yıkamanın bir angarya yerine eğlenceli bir aktivite olarak algılanabileceğini kim bilebilirdi? Çocuğunuz bir yetişkin gibi davranmayı sevebilir ve bu, ona yardımcı olmak için mükemmel bir fırsat olacaktır. Tek gereken bir kova, sünger, sabunlu su ve bezdir.

Nasıl Yapılır?

Sabunlu çözümleri ve kovaları hazırlayın. Çocuğunuzun ıslandığında bile rahat kıyafetler giydiğinden emin olun ve arabanızı temizlerken bir gala zamanı geçirmesine izin verin.

Ne Öğretiyor?

Tüm araba temizleme konseptini eğlence dolu bir aktivite haline getiriyor. Çocuğunuz, elbette gıcırtılı bir şekilde silmeden önce, sabunlu suyla arabanın üzerine istediği her şeyi yazmak veya çizmek için hayal gücünü kullanabilir!

2. Gizle ve Ara’yı Ters Çevir

Klasik Saklambaç oyununa bir dönüş yapın ve bunun çocuğunuzun en sevdiği oyun olduğunu görün!

Nasıl Yapılır?

Bu, herkes onu ararken bir çocuğun saklanmasıyla başlar. Ne zaman biri onu bulsa, onunla birlikte saklanmak zorundadır. Bir çocukla birlikte dar bir alanda saklanan herkesi arar.

Ne Öğretiyor?

Takım çalışması ve başkalarıyla uzlaşmak bu aktivite ile etkili bir şekilde öğrenilir.

3. Balon Fırlatma

Çocuklarınızı mutlu etmek için geniş bir açık alan ve güzel bir büyük balon yeterlidir.

Nasıl Yapılır?

Bir balonu havaya uçurun ve çocuklarınızı açık bir bahçeye götürün. Elleriyle basit bir dokunuşla balonu birbirlerine geçirerek yapabildikleri kadar havada tutmalarını isteyin.

Ne Öğretiyor?

Çocuklarınız bu oyunla aynı zamanda rekabetçi ve işbirlikçi olmayı öğreniyor.

4. Bulls-Eye Atma

8 yaşındakiler için çok sayıda ince motor aktivite arasında, bu, çekilmesi en kolay olanıdır.

Nasıl Yapılır?

Yere bir dart tahtası çizin ve çocuklarınızın uzakta durmasına izin verin. Tahtanın üzerine, hedefe olabildiğince yakın bir şekilde ıslak bir sünger atmalarını isteyin. Buna göre puan verin.

Ne Öğretiyor?

Çocukların hedefe ulaşmak için ağırlık, mesafe ve enerji hakkında daha iyi karar vermelerine yardımcı olur.

5. Harita Yapımı

Bu grup etkinliğiyle çocuklarınızı cesur kaşiflere dönüştürün.

Nasıl Yapılır?

Her çocuk grubuna mahallenin bir bölgesini araştırmaları ve mümkün olduğunca doğru bir harita çizmeleri için görev verin. Bunlar daha sonra internetteki haritalarla karşılaştırılabilir ve buna göre puanlanabilir.

Ne Öğretiyor?

Bu basit oyun, çocukların yön duygusunu geliştirmelerine yardımcı olur ve onları harita okumada ustalaştırır.

8 yaşındakiler için ve yılın herhangi bir zamanında yaz aktivitelerini bir araya getirmek oldukça zor olabilir. Çocukların neyi sevdiğini bilerek ve onları herhangi bir etkinlikle bütünleştirerek, kısa süre sonra tek başınıza ilginç olanların büyük bir listesini bulabilirsiniz.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu