Gençler

Büyük Çocuklar İçin Yedi Yol Gezisi Oyunu

Yol gezileri, yolculuk sırasında yapacak bir şey olmadığında çocuklar için genellikle geri çevirir. Fakat hem çocuklarla hem de yetişkinlerle oynanabilen bir dizi oyunla bunlar eğlence dolu ve ilginç hale getirilebilir; gezilerini eğlenceli hale getiriyor.

Tüm yolculuklar, hafıza bankamıza bir torba dolusu hoş deneyim ekler. Yol gezileri, yol boyunca keşfedilebileceği ve öğrenilebileceği için daha eğlencelidir. Bununla birlikte birçok ebeveyn çocuklarını yol gezilerine götürmekten endişe duyuyor çünkü onları yönetmek zor bir görev olabilir. Bu yüzden yol gezileri planlanırken, kontrol listesine bazı ilginç oyunlar dahil edilmelidir. Pahalı oyun konsolları olmak zorunda değil, onları eğlendirebilecek küçük şeyler. Bu oyunlar sadece çocuğunuzun huzursuz olmasını engellemekle kalmayacak, aynı zamanda ailece eğlenceli bir şekilde kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olacaktır. Çocuklarınızın ilgisini çekebilecek bazı oyunlar hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

İçindekiler

Preteens için En İyi 7 Yol Gezisi Oyunu

1. Alfabe Avı

Yeni yürümeye başlayan çocuklar ve okul öncesi çocuklar söz konusu olduğunda, ebeveynler onları reklam panolarındaki, tabelalardaki, araç plakalarındaki veya arabanın dışında görünen herhangi bir şeydeki alfabeleri tanımaya teşvik edebilir. Bu şekilde çocuk görsel beceriler geliştirir ve aynı zamanda daha iyi tutma becerilerini geliştirir.

2. Kategori ABC

Oyun, meyve veya sebze gibi bir kategori seçmek ve ardından alfabedeki tüm harfleri gözden geçirmekle başlar. Çocuklar sırayla her harfle başlayan öğelerin adlarını alacaklar. Bu onların kelime dağarcığını geliştirir.

3. Plaka Oyunu

Oyun, çocukların yolculuklarında karşılaştıkları farklı yerlerin farklı plakalarının bir listesini yapmakla başlıyor. Hedefler ve ödüller koyarak daha ilginç hale getirilebilir. Bu, çocuklara büyük bir coşku getirir ve onları meşgul eder.

4. Olağandışı Bir Şey Bulma

Bir yolculuğa çıkarken, çocukların günlük yaşamlarında görmedikleri şeyleri belirli bir zaman aralığında gözlemlemeleri sağlanabilir. Bu oyun çok ilginç ve aileye iyi bir kahkaha verebilir. Bu, çocukları arabada geçirdikleri süre boyunca meşgul edecek bir şey.

  Çocuklar İçin Kolay ve Eğlenceli Yılbaşı Partisi Oyunu

5. Araç Seçmek ve Hikayeler Yapmak

Bu, her yaştan çocuk için eğlenceli bir oyundur. Yolda gördükleri rastgele araçları alıp nereye gidebileceğine dair hikayeler uydurmakla başlar, örneğin torunlarını ziyaret edecek bir büyükanne veya kamp yapmaya giden bir aile vb. oyun, çocukların arabanın plakasında belirtilen durumu tanımlamalarını sağlayarak ve o duruma doğru mu yoksa uzaklaşıp gitmediğini mi söyleyerek.

6. Google

Yanınızda bir akıllı telefon veya tablet varsa, çocuklar Google’a ilginç şehir isimleri, tarihi işaretler veya alışılmadık ve dikkatlerini çeken benzer şeyler yapılabilir. Alternatif olarak, çocuklara karşılaştıkları tüm olağandışı şeylerin bir listesini yazmaları ve eve döndüklerinde onlar hakkında öğrenmeleri sağlanabilir.

7. Merak Soruları

Çoğu çocuk kendileri hakkında konuşmaktan hoşlanır, bu yüzden bu oyun çok ilginç olabilir. Yolculukta çocuklara sorulabilecek birçok soru var. Oyun, her aile üyesinin her soruyu yanıtlamasını sağlayarak eğlenceli hale getirilebilir. Bazı cevapların gerçekten şaşırtıcı olduğunu göreceksiniz. Aşağıda sorulabilecek birkaç soru yer almaktadır:

  • Seni ne mutlu eder?
  • En sevdiğin spor ne?
  • Favori sebze
  • En iyi arkadaşın hakkında beğendiğin özellikler
  • Favori mevsim vb.

Diğer Oyunlar

Ben-casus, yirmi soru, bir yolculuk sırasında oynanabilecek diğer bazı klasik oyunlardır. Yukarıdaki oyunların tümü çok ilginçtir ve yol gezisini çok eğlenceli kılar, yol boyunca anılar oluşturur.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu