Gençler

7 Yaşındaki Bir Çocuk İçin Eşsiz Doğum Günü Partisi Fikirleri

Doğum günleri, özellikle sizin küçük çocuğunuzsa özeldir. Çocuklar doğum günleri konusunda heyecanlıdır ve bunu onlar için unutulmaz kılmak önemlidir. Öyleyse yedi yaşındaki bir çocuğun doğum günü partisini ekstra özel kılmak için ne yapacağız? İşte bu ekstra yolu onlar için mutlu bir anı haline getirmenin birkaç yolu.

İçindekiler

Yedi Yaşındaki Çocuğunuz İçin Doğum Günü Partisi Fikirleri

Ebeveynler, çocuklarının doğum gününü harika hale getirmek için ne yapacaklarını planlayarak günler geçirebilirler. Fakat bunu yaparken fazladan masraf yapmamak önemlidir. Bebeğinizin bütçesi dahilinde harika bir doğum günü geçirmesini sağlamak için işte birkaç 7. yaş günü partisi fikri.

Davetli Listesinin Hazırlanması

Çocuğunuzun doğum günü partisindeki konuklar sadece onun arkadaşları olabilir veya yetişkinleri de dahil edebilirsiniz. Bazı insanlar, bir çocuğun doğum günü partisinin “tüm çocukların partisi” olmasını ister ve büyükanne, büyükbaba, amcalar ve teyzeler dahil olmaktan hoşlanan çok az anne-baba vardır.

Bir kızın veya tüm erkeklerin davetli listesine sahip olmak da kötü bir fikir değil. Fakat bir erkek kardeş ikilisi olduğunda ve çocuğunuz her ikisinin de harika bir arkadaşı olduğunda tuhaflaşıyor!

Bu yüzden konuk listesinin son bir taslağını oluşturmadan önce her şeyi göz önünde bulundurmanız zorunludur.

Zaman Çizelgesine ve Mekana Karar Verme

Konuk listenizde karar verdikten sonra karar vermeniz gereken bir sonraki önemli şey mekandır. Davetli listesi uzunsa, büyük bir yer ve küçük bir konuk listesi aramanız gerekecek, doğum günü partisini evde de yapabilirsiniz.

Partinin hava durumu ve zamanı, mekana karar vermeden önce akılda tutulması gereken diğer iki faktördür.

Doğum günü partisini planlarken çocuğunuzun yedinci doğum günü için zamana ve zaman çizelgesine karar vermek gerekli bir adımdır. İşte 16:00-18:00 arasında bir akşam doğum günü partisi için zaman çizelgesinin nasıl planlanacağına dair bir örnek.

 • Konuklar partiye saat 16:00’da varırlar

Bu süre zarfında konuklar Hooplas veya boyama gibi gelirken çocuklar için birkaç aktivite yapabilirsiniz.

 • Parti oyunlarına 16:15’te başlayın

Bu zamana kadar çoğu misafir gelir ve doğum günü partisinin eğlenceli kısmı olan parti oyunlarına başlayabilirsiniz. Oyunlara partiden en az 3-4 gün önce karar verin, böylece parti oyunları için gerekli olan her şeyi düzenleyebilirsiniz. Daha eğlenceli ve ilginç hale getirmek için kazananlara küçük ödüller verin.

 • Aktivite saati 17:00

Çocuklar zanaat etkinlikleri yaparak, şarkı söyleyerek veya dans ederek eğlenebilirler. Çocuklar da aptal sessiz oyunlara katılabilir.

 • Saat 17:30’da pasta kesme

Pasta kesildikten sonra, atıştırmalıkları misafirlere dağıtın ve küçüklerin yemekle birlikte biraz sohbet etmesine izin verin.

 • Parti 18:00’da biter

Çocuklar ayrılırken partinin iyiliklerini onlara teslim edin. Bazı çocuklar orada olmaktan zevk alabileceğinden veya atıştırmalıklarını bitirmeleri daha uzun zaman alabileceğinden fazladan zaman ekleyebilirsiniz.

Atıştırmalıklar yerine brunch, öğle yemeği veya akşam yemeği gibi bir öğün servis ediyorsanız, parti biraz daha uzun sürebilir.

Tema Seçmek

Çocuğunuzun 7. yıl doğum günü partisi için bir tema mı arıyorsunuz? Aşağıdaki listeden birini seçebilirsiniz.

  Ergenlerde Zorbalık, Okul Başarısı ve Çocuğunuzun Dayanıklılığı

Kızlar için Temalar

 • Barbie Fashionista Teması

Küçük kızınız bir modacı ise ve Barbie’lerine bayılıyorsa, bu onun yedinci doğum günü partisi için en iyi temalardan biridir. Onu modaya uygun kıyafetlerle giydir, ayrıca biraz makyaj yapmasına izin ver. Davetiyede Barbie Fashionista temasından bahsedin.

 • Sanat Teması

Kız bebeğiniz gösterişli bir tip mi ve renkle oynamaktan hoşlanıyor mu? O zaman, sanat temalı bir doğum günü partisi sadece arkadaşlarıyla birlikte eğleneceği bir partidir; Bu temanın en iyi yanı, son derece bütçe dostu olması ve hem erkekler hem de kızlar için eğlenceli bir tema olabilmesidir. Partiyi çocuklar için birçok resim ve el işi aktivitesi ile planlayın.

 • Spa Teması

Bu muhtemelen kızların doğum günleri için en eşsiz 7. doğum günü partisi fikirlerinden biridir. Hangi kız yedi yaşında olsa bile şımartılmaktan hoşlanmaz! Kızınızın küçük arkadaşları için pedikür, manikür ve makyaj istasyonları bulundurun. Dip soslu tortilla cipsleri, parti burgerleri, gökkuşağı kekleri gibi parmak yalayan atıştırmalıklarla bitirin.

Erkek Tema

 • Islak ve Vahşi Sıçrama Teması

Yaz, çocuğunuzun doğum günü için bir zaman ise, ıslak ve vahşi bir sıçrama temalı partiden daha iyi ne olabilir? Parti mekanını şişme havuz, su kaydırağı, vb. ile dekore edin. Partiyi daha ilgi çekici kılmak için köpük tabancaları, fıskiyeler, hortumlar, su oyuncakları, plastik örtüler üzerinde sabunlu su kullanan kaygan kaydıraklar, kum çukurları; liste sonsuz.

 • Süper Kahraman Teması

Erkekler süper kahramanları sever ve onlar gibi olmayı arzular. Öyleyse neden sadece bir günlüğüne bile olsa onlara öyle giyinme şansı vermiyorsunuz? En eğlenceli ve heyecan verici 7 yaşındaki erkek çocuk doğum günü partisi tema fikirlerinden biri ve şüphesiz arkadaşları arasında büyük bir hit olacak.

 • Kamp Teması

7 yaşındaki çocuğunuz açık havayı seviyorsa, neden arka bahçenizde kamp temalı bir doğum günü partisi düzenlemiyorsunuz? Eminim o ve arkadaşları da sevecektir. Daha heyecanlı hale getirmek için, 7 yaşındaki bir erkek çocuk için kamp temalı doğum günü dekorasyonu, parti alanında birkaç çadır, ateş çukuru ve s’mores istasyonuna sahip olmalıdır.

Yedi Yaşındaki Doğum Günü Pastası

Pasta kesme, her doğum günü kutlamasının en önemli parçasıdır. İşte 7 yaşındaki bir çocuğun doğum günü için en iyi pasta tasarımlarından dördü.

 • Minion Kek

Üç boyutlu komedi filmi Despicable Me’nin yayınlanmasından bu yana, Minyonlar hem çocuklar hem de yetişkinler arasında favori haline geldi. Küçük kızınızın 7. doğum günü için bir Minion pastası alın ve yüzünün parladığını görün.

 • Lego Kek

Her çocuk Lego ile oynamayı sever ve onları özel günlerinde mutlu etmenin bir Lego pastası almaktan daha iyi bir yolu olabilir! Bir Lego tuğla kek, iki katmanlı büyük bir Lego tuğla kek veya süsünüzü yakalayan diğer herhangi bir Lego kek tasarımından seçiminizi yapın.

 • Süper Kahramandan Esinlenen Pasta

Küçük veledinizin en sevdiği süper kahramandan ilham alan doğum günü pastasında hiçbir şey ters gidemez. Ona bir tane alın ve anısı onunla bir ömür boyu sürecek.

 • Dondurulmuş Esintili Kek
  Çocuklar Arasında Sert ve Takla Oyununu Yönetme

Elsa ve Anna her kızın favorisidir ve onları bir prenses ya da Kraliçe gibi hissettirmek için onları mutlu ve heyecanlandıracak Frozen’dan ilham alan bir pasta alın.

Yemek planı

 • Alkolsüz Meyve Yumruğu, Parti Burgerleri, Kızartılmış Kurabiye, Taco fırıldak ve Ice-lollies.
 • Limonata, Mısır Köpeği, Jambon ve Yumurtalı Waffle Pizza, Mini kekler ve Dondurulmuş Muzlu Gevrek Pops.
 • Meyveli Mocktail, Pizza Ruloları, Çikolatalı Daldırma Kek Pops ve Dondurmalı Sandviçler.
 • Yoğurt Smoothies, Ekmekli Pizza Güveç, Tatlı Patates Kabuklu Tavuk Nuggets ve Dondurmalı Wafflewichler.
 • Ev Yapımı Gazlı İçecekler, Dana Böreği, Çıtır Pirinç Çıtır Kurabiye, Meyve ve Peynirli Kebaplar.
 • Taze Meyve Suyu, Beyaz Çedar Mac ve Peynir, Tamales, Gökkuşağı Çilekleri ve Cheesecake Dondurma

Oyunlar ve Aktiviteler

Parti oyunları ve aktiviteleri dışında doğum günü partilerini eğlenceli hale getirmenin daha iyi yolları. İşte aralarından seçim yapabileceğiniz bir liste.

1. Fasulye Torbasını Fırlatmak

Yere çocuklardan biraz uzakta bir hula çemberi yerleştirin. Her çocuğa fasulye torbalarını hulahup içine (Aslanın ağzı) fırlatması için üç şans verin.

2. Hazine Avı

Katılımcılara, onları başka bir ipucu olacak yere veya alana götürecek ipuçları vermelisiniz. Bir ipucu diğerine ve sonunda hazineye veya ödüle götürecektir.

3. Balonu Durdurmak

Ayak bileğinin etrafına bir balon bağlayın ve “git” kelimesi geldiğinde, her biri diğerinin balonunu denemek ve patlatmak zorundadır.

4. Süpürme Yarışı

Çocukları iki gruba ayırın ve her birine bir süpürge ve bir top verin. “Başla” kelimesine göre, her gruptan bir üye süpürge ile topu süpürmeye başlamalı ve diğer takım arkadaşının beklediği diğer tarafa götürmelidir. Top diğer tarafa ulaştığında, diğer takım arkadaşı da topu diğer tarafa götürmek için aynı şeyi yapmak zorundadır. Bu, tüm ekip üyelerinin şansı olana kadar devam edecek. İlk bitiren takım kazanır.

5. Müzikal Darbeler

Müzik çalmaya başladığında herkes dans etmeli ve müzik durur durmaz bulunduğu yere oturmalıdır. Oturan son kişi oyundan çıkar.

6. Uykulu Maymunlar

Çocuklar uyuyormuş gibi yapmalı ve sonra ya doğum günü kızı/oğlanı ya da bir yetişkin gidip onları güldürerek ya da gıdıklayarak dikkatlerini dağıtmalıdır. Sonuna kadar tepki vermeyen kazanır.

Parti Hediyeleri

Aşağıda verilen listeden mükemmel parti iyiliğini seçin.

 • Güzelliklerle dolu kişiselleştirilmiş Yeniden Kullanılabilir Çanta
 • Boyama Seti
 • Maske ve Pelerin
 • Geçici Dövmeler ve Çıkartmalar

Artık çocuğunuzun 7. doğum günü partisi için ne yapmanız gerektiğine dair bir fikriniz olduğuna göre planlamaya başlayın. Yaratıcı özlerinizin akmasına izin verin. Unutmayın, bebeğinizin bir yıl daha büyüdüğünü kutlamak söz konusu olduğunda, sınır gökyüzüdür!

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin Eşsiz Doğum Günü Partisi Fikirleri
Çocuk Doğum Günü Partisi için Yemek Menüsü Fikirleri
Çocuklar İçin Eğlenceli Dolu Doğum Günü Partisi Oyunları Fikirleri

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu