Gençler

DIY Kağıt Kase Jöle Balık

Okyanus, karada bizden oldukça farklı olan renkler, yaratıklar ve fenomenlerle dolu uçsuz bucaksız ve gizemli bir yerdir. Bu eğlenceli aktivite çocuğunuza bu dünyaya bir bakış atacak ve aynı zamanda ona bu konuda biraz daha öğretme fırsatı verecektir! Onun ince motor becerilerini de geliştirdiğini söylemiş miydik?

Jöle balıkları, güzel renkleri, sümüksü dokunaçları ve gizemli alışkanlıkları ile deniz canlılarının en büyüleyiciları arasındadır. Bu yaz, neden küçük çocuğunuzun dünyasına biraz denizanası getirmiyorsunuz ve bu süreçte ona bazı önemli ince motor becerileri öğretmiyorsunuz?

İçindekiler

Neye ihtiyacın var

 • Kağıt kaseler
 • Kağıt mendil/krep kağıt flamalar
 • Poster boyası veya sulu renkler
 • Boya fırçası
 • Çocuklara uygun makas
 • Tutkal
 • İnce ip
 • Seloteyp veya ataç
 • Wiggley gözleri

Nasıl yapılır?

 • Bu Denizanasını oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm malzemeleri düzenleyin.
 • 2. Bir kağıt kase alın ve ortada kurşun kalem kullanarak küçük bir delik açın. Kalemin kenarının çok keskin olmadığından ve çocuğunuzun gözlerinden uzak olduğundan emin olun.

  3. Kağıt kasenin dışını boyamak için poster boyası veya sulu boyalar kullanın. Bırakın çocuğunuzun hayal gücü uçsun; denizanası mavi, pembe, mor, kırmızı gibi güzel ve çeşitli renklerde gelir… kırmızıyı seçtik!

  4. Bittiğinde, boyalı kasenin tamamen kurumasını bekleyin.

  5. Şimdi, yaklaşık 6 inç uzunluğunda bir ip kesin ve 1. Adımda kağıt kasenizde açtığınız delikten geçirin.

  6. İpin alt ucunu tutun ve kağıt kasenizin içine bantlayın. Bir ataş kullanarak kasenin içine de sabitleyebilirsiniz.

  7. Şimdi, dokunaçları hazırlama zamanı. Denizanası dokunaçlarını yapmak için 5-6 kağıt mendil kesin. Alternatif olarak, kesimden tasarruf etmek için bizim yaptığımız gibi krep parti flamalar kullanabilirsiniz.

  8. Kağıt mendil şeridin ucunu kağıt kasenizin ortasına yapıştırmak için yapıştırıcı kullanın. Tüm kağıt mendil dokunaçları sıkışana kadar bunu yapın ve ardından tutkalın tamamen kurumasını bekleyin.

    Çocuklar İçin Kumbara El Sanatları Fikirleri

  9. Şimdi denizananızı ortaya çıkarmanın zamanı geldi! Çok nazikçe kağıt kasenizi ters çevirin ve denizananızı ipten tutun.

  10. Son olarak, denizananıza eskiz kalemleri kullanarak sevimli bir yüz verin. Eğer biraz kıpır kıpır gözlerin varsa, onu kullanabilirsin. Şimdi bir sonraki denizanasına geçelim – sonuçta hepimizin arkadaşa ihtiyacı var, değil mi?

  Zorluk seviyesi

  Yüksek

  Ebeveyn katılımı

  Yüksek

  Hangi beceriler gelişir?

  İnce motor becerileri, su dünyası hakkında artan bilgi, renk ve desen duygusu

  Çocuğunuzun yaptığını gözlemleyeceksiniz…

  İpliği delikten geçirmeye ve ince parmak hareketleri üzerinde çalışarak, denizanasının su altında nasıl yaşadığı ve geliştiği hakkında sorular sorarak, sanat eseri için yeni renkler ve desenler düşünmeye çalışarak

  Yaşanan Tüm Eğlence

  Bu sevimli denizanası çocuğunuzu saatlerce büyüleyecek ve su altında yaşayan gizemli yaratıklar hakkında düşünmekle meşgul olacak. Çocuğunuza etrafındaki dünya hakkında daha fazla bilgi vermek için bu fırsatı kullanın ve merakının uçuşa geçmesini izleyin.

  Çocuğunuz, yarattığı şeyin canlandığını ve gözlerinin önünde dans ettiğini görmekten çok mutlu olacak!

  Eğlenceli İpucu: Aktivite tamamlandıktan sonra, denizanasını çocuğunuzun odasına veya balkon alanına dekorasyon olarak koyabilirsiniz, böylece rüzgar dokunaçları hareket ettirir. Boyama yaparken, isterseniz denizanası üzerinde bazı noktalar da boyayabilirsiniz. sevmek. Balıkları gerçekten öne çıkaracaklar.

  Benzer İçerikler:

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu