Çocuklar

Yürümeye Yeni başlayan Çocuklarda Yemek Seçmeyi önleme

Sağlıklı beslenmenin önemli olduğu mesajını vermek.


Kanada’nın Yemek Rehberi ile Yeme Yeme’yi ve aşağıdaki yolları izleyerek sağlıklı beslenme için bir rol modeli olabilirsiniz:

  • Yeni ve farklı yiyecekleri koklamak, dokunmak ve tatmak için yürümeye başlayan çocuğunuza birçok fırsat verin.
  • Erken yaşlardan itibaren çeşitli dokulara sahip yiyecekler sunun; Bu, yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun yeni yiyecekleri ve dokuları kabul etmesine yardımcı olur. Çocuklar, farklı şekil, boyut ve dokudaki yiyecekleri ağızlarında nasıl hareket ettireceklerini öğrenmelidir. Bu, ağız kaslarını çalıştırır ve yeni gıdalara alıştırır.
  • Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz kendi hızında yemek yiyelim.
  • Zaten sevdiği bir şeyle birlikte yeni bir yemek sunun.
  • Yeni yiyecekleri denemeye olan ilgiyi artırmak için yemek ve atıştırmalıkların planlanması ve hazırlanmasında ona olabildiğince dahil olun. Çocuklar genellikle mağazada seçtikleri, yetiştirdikleri, aldıkları veya “pişirmelerine yardımcı olan” yiyecekleri mutlu bir şekilde yiyecektir.

Biliyor musun?

Yeni yürümeye başlayan çocukların kabul edilmeden önce 12 ila 30 kez yeni bir yiyecek görmesi gerekebilir. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuza yeni yiyeceklere bakmak, dokunmak, koklamak ve tatmak için birçok fırsat verin. Bu, çocuğunuzun yeni zevkleri ve dokuları daha fazla kabul etmesine yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu