Çocuklar

Çocukların Oynamak İsteyeceği Oyunlar

Çocuğunuz okul öncesi bir çocuksa, diğer faaliyetler için harcamak isteyeceği zamana kıyasla etrafta oyun oynayarak daha fazla zaman geçirmekten keyif alacaktır. Oyun zamanını daha eğlenceli ve ilginç hale getirmek için bu makaleyi okuyun.

Zaman uçup gidiyor – küçük çocuğunuz artık okul öncesi bir çocuk olmak için büyüdü. Bu zamana kadar çocuğunuzun kelime haznesi genişler ve gelişirdi. Kolaylıkla ve güvenle konuşabilir. Yeni oyuncaklar ve oyunlarla oynuyor. Ebeveyn veya bakıcı iseniz, hiçbir şey okul öncesi çocuğunuzu oyun oynarken izlemekten daha keyifli olamaz. Okul öncesi çocuklar şevk ve enerji ile oynarlar. Hayal güçleri ve merakları da yüksek. Okul öncesi çocuğunuzun oynadığı bu küçük oyunların aslında düşüncelerini işlediğini, mantıklı düşüncesini geliştirdiğini ve yetişkinlerin dünyasını yorumlama biçimini etkilediğini biliyor musunuz?

İçindekiler

Okul Öncesi Çocuğunuzun Oynamak İsteyeceği Oyunlar

1. Dramatik Oyun

Okul öncesi çocuklar ebeveynlerini, bakıcılarını ve öğretmenlerini taklit etmeyi severler. Bir an ağrılı bir dişi kontrol eden doktorunuz olurken, diğerinde size alfabe ve matematik öğretmeye çalışan öğretmenin olurlar. Dramatik oyunlar çocuğunuzun hayal gücüne yardımcı olur ve kelime dağarcığını geliştirir.

2. Dağınık Oyun

Çocuğunuza birkaç boya verin ve onu bir kova su ile bir kum çukuruna bırakın. Bu tür oyunları oynamak genellikle bir çocuğu sakinleştirir ve duygularını ifade etmesi için bir çıkış yolu sağlar.

3. Fiziksel Oyun

Salıncaklar, tahterevalli ve slaytlar çocuğunuza koordinasyon, hareket ve denge hakkında çok şey öğretecek ve fiziksel yeteneklerini zorlayacaktır.

4. Basit Masa Oyunları

Bu oyunlar adalet duygusu geliştirmeye, çocuklara kurallara uymayı, disiplini öğretmeye ve ayrıca küçük çocuğunuza sportmenlik ruhunu aşılamaya yardımcı olur.

5. Şarkılar, Kitaplar, Bilmeceler ve Aptal Tekerlemeler

Tüm okul öncesi çocuklar, coşkularını açığa çıkarabildikleri ve mizah duygularını canlandırabildikleri için bu oyunlardan zevk alırlar.

  Yeni Yürümeye başlayan Çocuklar İçin Yemek Menüleri

Oyun Saatlerini Eğlenceli ve İlginç Hale Getirmek İçin Basit İpuçları

Ona kelime dağarcığını, yaratıcı güçlerini geliştirmesine ve ayrıca kaba ve ince motor becerilerini geliştirmesine yardımcı olacak oyunlar verin. Her oyunda daha yaratıcı ve orijinal olmasına izin verin. Ona hayvanların ve yerlerin oyuncakları al. Raflarını boncuklar ve plastik uçlu bağcıklarla doldurun ve hayal gücünün artmasını sağlamak için her zaman sonsuz el sanatları malzemeleri, boya kalemleri, tahta kutular bulundurun. Bazen, bir kutu eski kıyafet kadar zararsız bir şey, okul öncesi çocuğunuz için sonsuz saatler süren eğlence sağlayabilir.

  • Masa oyunları ve bisiklet sürme gibi yeni zorlukları tanıtın.
  • Alışveriş yaparken ve yemek pişirirken çocuğunuzla konuşun. Ona düz kenarlı mutfak eşyaları verin ve onu karıştırma, yumurtayı çırpma vb. faaliyetlere dahil edin.
  • Oyun alanlarında oynarken çocuğunuzu salıncaklara bağladığınızdan emin olun. Oyun alanının zemin yüzeyine dikkat edin ve sertifikalı organik malçtan yapıldığından emin olun.
  • Onu çok fazla korkutmadan direklere veya maymun çubuklarına tırmanırken çocuğunuza göz kulak olun.
  • Çocuğunuz diğer çocukları risk almaya teşvik ediyorsa, nazik bir ses tonuyla bunu yapmasını yasaklayın.

Son olarak, çocuğunuzun ayakkabılarındaki çamur veya kirli ayak tırnakları için çok fazla endişelenmeyin. Oyun zamanından sonra ona sıcak ve rahatlatıcı bir banyo verin ve oyun alanındaki küçük karşılaşmalarını anlatırken onu dinleyin.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu