Gençler

Ebeveynlerin Bilmesi Gereken Çocuk Dostu TV Kanalları

Ebeveyn olmak, özellikle çocuğunuzun maruz kaldığı maruz kalmanın çoğunun kontrolünüz dışında olduğunu fark ettiğinizde, ustalaşılması gereken iyi bir dengeleme eylemidir. Çocuklarımızı hayatın gerçeklerinden korumak onlara yarardan çok zarar verebilir ama onları gerçek hayata aşırı maruz bırakmak da oldukça tehlikeli olabilir. Bu yüzden çocuğunuza neyin fayda sağlayıp neyin yarayamayacağını bilmek önemlidir. Televizyon hızla bir ikilem haline geliyor; aşırı pozlama için bir kaynak olmasının yanı sıra bir bilgi kaynağıdır. Bu yüzden her ebeveynin, hangi kanalların çocuklar için yaşa uygun doğru eğlenceyi sağladığını bilmesi gerekir.

İçindekiler

Çocuklar İçin En İyi TV Kanalları

Hindistan’da, çoğu çocuklara pazarlanan ve çizgi filmden eğitime kadar değişen televizyon programları olan çok sayıda televizyon kanalı var. Ebeveynler, çocuklarının görmemeleri gereken bir şeyle karşılaşmasını engelleyebilmeleri için hangi kanalların yaşa uygun hangilerinin olmadığına dair sağlam bir anlayışa sahip olmalıdır.

Çizgi Film TV Kanalları

Bebekler çizgi filmlere bayılır; renkli, parlak ve dikkatlerini çekecek çok şey var. Aynı zamanda yeni diller, kavramlar, yeni kültürler hakkında vb. Öğrenmek açısından harika bir eğitim kaynağıdırlar. İşte bugün TV’deki en iyi çizgi film kanallarından bazıları.

1. Cartoon Network

Zamansız klasik bir kanal olan bu, çocuklarınızla çizgi film izlemek için harika bir kanal. Burada bazı eğitici gösteriler var ama çoğunlukla Cartoon Network, çocuğunuzla bağ kurarken nostaljinizi yeniden yaşamanın bir yoludur. Kanal, Susam Sokağı’na dayanan Galli Galli Sim Sim gibi yeni, bölgesel şovlarla da geleneksel bir duruş sergiliyor.

2. Disney Kids

Hangi çocuk bir Disney şovunu sevmez? Disney Kids’in klasik Mickey Mouse Clubhouse ve Kim Perfect gibi şovları var. Disney, Aslan Kral adlı bir yan ürün olan The Lion Guard ile hem genç hem de eski hayranlarını memnun etti. Bu kanalda hem sizin hem de çocuğunuzun birlikte izlerken harika vakit geçirebileceği pek çok şov var.

  Çocuklar İçin Kutsal Kitaptaki Harika El Sanatları ve Etkinliği

3. Hungama

Bu bölgesel çizgi film kanalı, gençlerin ülkenin yerel dillerini sadece Hintçe, Telugu ve Tamil’de televizyonda yayınlanan şovlarla öğrenmeleri için muhteşem bir yoldur. Şovlar yaşa uygun ve eğlenceli ve sevimli animasyon şovları aracılığıyla harika kültürel dersler veriyor.

4. Nickelodeon

Nickelodeon, dünya çapında en ikonik çocuk TV kanallarından biridir. Ren & Stimpy ve ikonik SpongeBob SquarePants gibi tüm zamanların favori çizgi filmlerini çalıştırıyor. Gerçekten de bu kanal hem çocukların hem de yetişkinlerin favorisidir.

5. Pogo

Pogo, klasik Looney Toons şovu gibi harika çizgi filmlerle dolu, çok sevilen bir kanal. Ayrıca Super Bheem gibi yerel lezzetlerle karıştırılan ve Hint mitolojisine dayanan şovlar yayınlıyor. Kanal İngilizce, Tamil, Telugu ve Hintçe yayın yapmaktadır.

Eğitici TV Kanalları

Televizyonun bilişsel öğrenmeyi nasıl geliştirebileceğini düşünürken, bir ebeveynin, çocuğunuzun bilgi tabanını ve öğrenme becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak önemli şovlar yayınlayan çocuklar için en iyi eğitici TV kanallarından bazılarını görmezden gelmesi düşünülemez.

1. Discovery Channel

Ormandaki hayata tamamen büyüleyici bir bakış veya yemek ve kültür hakkında eğlenceli bir şov olsun, Discovery Channel eğitim programları için başvurulacak bir kanaldır. Dünya çapında çocuğunuzun bu kanal gibi öğrenmesine ve büyümesine yardımcı olabilecek çok az kanal vardır.

2. Geçmiş Kanalı

History Channel, tarihsel olayların derinlemesine yeniden canlandırılmasından biz varolmadan önce yaşamla ilgili çocuk dostu programlara kadar her şeyi içeren harika bir eğitim ağıdır. Her ebeveyn, uygun olduğunu düşündüğü anda çocuklarını bu kanalla tanıştırmaya çalışmalıdır.

3. Bebek TV

Özellikle küçük çocuklara yönelik şovlar yayınlayan bir kanal olan Baby TV, televizyonda küçükleri için yaşa uygun içerik arayan ebeveynler için mükemmel bir seçimdir.

4. Sony Yay

Baby TV gibi bir kanal ancak daha büyük çocuklar için, Sony Yay’da çizgi filmlerden düzenli yayınlanan eğitici animasyonlara kadar her şey var. Resmi olmayan bir ortamda çocuğunuzun Hint mitolojisi, kültürleri ve geleneklerini öğrenmesine yardımcı olabilir.

  Çocuklar İçin Kolay Şişe ve Diş Fırçası Sprey Boya Fikirleri

5. Hayvan Gezegeni

Discovery and History kanalı gibi Animal Planet herkesin, özellikle de hayvan severlerin eski favorilerindendir. Çocuklara çevreyi, hayvan yaşamını ve doğayı öğretirken güzel ve bazen hayattan daha büyük görüntüler gösterir.

Televizyon her zaman kültürel, toplumsal ve eğitimsel teşhir için bir araç olmuştur. Çocuğunuzun, öğrenmek ve ilişki kurmak için yaşına uygun içeriğe doğru erişime sahip olduğundan emin olmak çok önemlidir. Bu kanallar popüler olsa da, farklı kanallar arasında gezinmekten ve ilginç şovlar ve programlar bulmaktan korkmayın. Diğer ebeveynlerle konuşmak ve çocuklarının hangi kanal ve şovlardan keyif aldığını görmek de faydalı olabilir.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Ebeveynlerin Bilmesi Gereken Çocuk Dostu YouTube Kanalları
Çocukların İzlemesi İçin En İyi Animasyon Filmleri
Çocukların Keyfini Çıkaracak En İyi Eğitici Filmler

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu