Gençler

Çocuklar İçin En İyi Robot Filmi

Film sevgisi her şeyin ötesinde. Farklı film türlerinin farklı bir çekiciliği vardır. Fakat çocuk robot filmlerinin özel bir yeri vardır çünkü saatler süren eğlence ve öğrenme de sağlarlar. Aslında bu filmlerin çoğu o kadar büyüleyici ki tüm aile birlikte oturup eğlenebiliyor. Bu filmler robotlara duygular kattı ve onları unutulmaz kıldı. Bu filmlerden birini izlemek, küçük çocuğunuz için kesinlikle bir zevktir. Evinizdeki robot meraklıları için, en iyileri için öneriler listemiz burada.

İçindekiler

Çocuklar İçin Büyüleyici Robot Filmleri

1. Astro Boy

Neden İyi

2009 yılında yayınlanan bu filmde çok fazla şiddet olsa da, insanlar ve robotlar arasındaki ilişkiyi güzel bir şekilde tasvir ediyor. Sıradan işler yapan robotlardan bahsediyor ve bu da filmi daha heyecanlı kılıyor. Bu animasyon robot süper kahraman filmi, aynı adlı 1960’ların anime serisine dayanmaktadır. Savaş ve keder teması etrafında dönen filmin tonu iyi ve ilgi çekici.

İçin uygun

Yedi yaş ve üstü çocuklar

Tür

Animasyon, Aksiyon ve Macera

2. Yasak Gezegen

Neden İyi

İşte çocuklarınız için bir klasik. 1956’da yayınlanan bir Amerikan filmi. Uzak bir gezegene bir uzay aracı gönderilir. Amaç, onlarca yıl önce gitmiş olan bir grup bilim adamını bulmaktır. Ekip, oraya vardıklarında, onları Morbius’un evine götüren Robot Robby ile tanışır. Ekip, bir gezegensel kuvvetin keşif gezisinin geri kalanını nasıl öldürdüğünü ve yıldız gemilerinin buharlaştığını öğrenir. Sadece Morbius’du, karısı ve kızları bağışık kaldı. Sonunda ölümcül bir sır keşfedecekler. Bu klasiğin genel konusu, onu mutlaka izlenmesi gereken bir film haline getiriyor.

İçin uygun

Sekiz yaş ve üstü çocuklar.

Tür

Bilim Kurgu/Macera

3. Duvar-E

Neden İyi

Wall-E, büyüleyici bir hikayesi olan Pixar’ın ödüllü bir filmidir. Yeniden kullanım ve geri dönüşüme vurgu yapan güçlü bir çevresel mesaja sahiptir. Hareket, Dünya’yı dev bir çöp yığını olarak gösteriyor ve Wall-E adlı bir robot, pisliği temizlemeye çalışıyor. Wall-E’mizin EVE’ye aşık olmasıyla biraz romantizm de var. Pek çok eleştirmen, onu 2008 yılının en iyi filmi olarak görüyor ve bu da onu mutlaka izlenmesi gereken bir film yapıyor.

  Çocuklar İçin Dinleme Aktiviteleri, Oyunlar ve Egzersizler

İçin uygun

Beş yaş ve üstü çocuklar

Tür

Animasyon

4. Sid the Science Kid

Neden İyi

Film, modern bir bilim müzesini ziyaret etmek için özel bir fırsat kazanan Sid ve sınıf arkadaşı Gabriela’nın etrafında dönüyor. Burada müzede bulunan robotlar karışıyor ve Sid ve günü kurtaran arkadaşları.

İçin uygun

Beş yaş ve üstü çocuklar

Tür

Animasyon

5. The Backyardigans: Robot Tamircisi

Neden İyi

Film, bir robot tamircisi olan Austin’in hikayesidir. Robotların her şeyi yaptığı bir Mega Şehirde yaşıyor. Bu fütüristik metropolde, arkadaşlarıyla birlikte tüm robotların neden parçalandığını anlamaya çalışır. ‘Robots on a Rampage’ şarkısı çok hoş ve keyifli. Bu eğlenceli, akıllı film yetişkinler için de bir zevk.

İçin uygun

İki yaş ve üstü çocuklar.

Tür

Animasyonlu, Eğitici

6. Hugo

Neden İyi

Bu 2011 filmi, gizli bir hayat yaşayan yetim bir çocuğun hikayesidir. Paris tren istasyonunun duvarlarında yaşıyor. 1930’ların başında geçen film, gizemli bir macera ve küçük bir çocuk robot filmi olarak düşünülebilir. Fakat bu zarif fantezi unutulmaz bir filmdir.

İçin uygun

Yedi yaş ve üstü çocuklar

Tür

Macera ve Drama

7. Robotlar

Neden İyi

2005 yılında yayınlanan bu filmde harika bir animasyon ve kaliteli bir seslendirme var. Bu aile filmi robotlarla dolu bir dünyada geçiyor. Animasyon filminin kahramanı Rodney Copperbottom, ilham kaynağı Bigweld ile çalışmak için bu dünyaya seyahat etmeye karar verir. Fakat vardığında kötü bir kurumsal tiranın işi ele geçirdiğini fark eder ve yalnızca yeni parçalarla kâr elde etmek ister. Rodney, Bigweld’in pozisyonunu geri almasına yardımcı olmak için eski robotlarla birlikte hemen kavgaya katılır. Ortaya koyduğu dövüş izlemeye değer.

İçin uygun

Yedi yaş ve üstü çocuklar.

Tür

Animasyonlu macera komedisi

8. Flubber

Neden İyi

Bu 1998 filminde, Robbie Williams, yeni enerji biçimleri icat etmeye ve aynı zamanda deneyler yapmaya çalışan bir bilim adamıdır. Ama bunun yerine kauçuk gibi kendine ait bir aklı olan bir madde icat ediyor. Hikaye aynı zamanda işine dalmışken kişisel hayatının nasıl acı çektiğini de anlatıyor. Filmde ayrıca Weebo adında harika bir arkadaş robot var. Film, Robbie Williams, weebo ve hiçbir çocuk tarafından kaçırılmaması gereken kauçuk benzeri madde, flubber’ın ilginç kıvrımları ve komik maceralarını içeriyor.

  Çocuklar İçin En İyi Zoom Oyunu

İçin uygun

Yedi yaş ve üstü çocuklar.

Tür

Bilim kurgu

9. Demir Dev

Neden İyi

Bir çocuğun bir çocuk animasyon robot filminde görmeyi seveceği neredeyse her şeye sahip 1999 yapımı bir film. Ormanda dolaşırken masum bir uzaylıyla arkadaş olan Hogarth’ın hikayesi. Şimdi, bu uzaylı daha çok, yok etmek isteyen bir hükümet ajanı olan dev bir robot. Bir çocuk için, filmin genel olarak heyecan verici bir hikayesi olan birkaç düşündürücü sahnesi var.

İçin uygun

Altı yaş ve üstü çocuklar.

Tür

Animasyonlu Bilim Kurgu

10. Robot Zot

Neden İyi

Film, uzak bir gezegenden gelen korkunç bir robotun etrafında dönüyor. O güçlü ve yeryüzünde amacı ezmek ve fethetmektir. Yolundaki her şeyi yok ederken çok güzel bir kraliçe ile karşılaşır. Hikaye, Robot Zot’un dönüşümü ve kraliçeyi kurtarma çabaları hakkındadır. Hayatının en büyük kurtarışını başarıyla tamamlayabilecek mi?

İçin uygun

Beş yaş ve üstü çocuklar.

Tür

Animasyonlu Kurgu ve Komedi

11. Kısa Devre

Neden İyi

İlk bölümü 1986’da yayınlanan ve ardından 1988’de devam eden oldukça eski bir film. Çıkış tarihi ne olursa olsun, küçüğünüz hoşuna gidecek. Bu dev robot filmi, bugün bile ikonik bir çocuk filmi. Hikaye, bir elektrik fırtınasına yakalanan ve bir insana dönüşen bir robot hakkında. Filmin dili biraz endişe verici olsa da, düzenlenmiş versiyonu çocuğunuz için uygun bir şekilde bulabilirsiniz. Ünlü sloganı “Beş Numara Yaşıyor”.

İçin uygun

Yedi yaş ve üstü çocuklar.

Tür

Çizgi Roman Bilim Kurgu

Çocuğunuzu eğlenceli bir hikayesi ve karakterleri olan fantastik film dünyasıyla tanıştırın. İster oyuncak robot filmi ister ileri bir bilim kurgu olsun, film yapımındaki ustalık tüm bu filmlerde takdire şayan. Bunlardan zevk almanın yanı sıra, çocuğunuz robotlar dünyasına tanıtılacak ve aynı zamanda taklit etmeye değer bir veya iki ders de öğrenebilir!

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu