Çocuklar

Çocukların Sıkıldıklarında Yapabilecekleri Eğlenceli Şey

Sıkılmak, çocuk olmanın doğal bir parçasıdır. Ne kadar oyuncağı olursa olsun veya programlarında sıraladığınız tüm aktiviteler ne olursa olsun, sahip oldukları şeyle ilgisiz bir noktayı deneyimleyeceklerdir. Planlanmamış ve yapılandırılmamış günleri olan çocuklar için can sıkıntısı da yaygındır. İlginç olan, can sıkıntısının iyi bir şey olmasıdır; çocuklara kendilerini meşgul etmek için yaratıcı yollar bulma ve kaçınılmaz olarak onlara çarptığında durgunluğun üstesinden gelme fırsatı verir. İşte çocuklar için evde sıkıldığında yapacak 35 ilgi çekici şey:

İçindekiler

Çocuklar İçin Sıkıldığında Yapılacak İlgi Çekici Şeyler

İşte çocuklardan sıkıldığınızda ne yapmanız gerektiğinin bir listesi:

1. Bisiklet sürmek en eğlencelidir

Çok az aktivite, mahallelerde tek başına veya arkadaşlarla bisiklet sürmek kadar basit ve tatmin edicidir. Çocuğunuz kendini idare edebilecek kadar büyükse, onu mahallede arkadaşlarıyla birlikte bisiklete binmeye teşvik edin. Fiziksel aktivite ruh halini güçlendirir ve zihnini sıkıntıdan arındırır.

2. Bir hikaye yazın

Onlara seçtikleri herhangi bir konu hakkında bir hikaye yazmalarını söyleyin. Belki de bu, herkesin uyurken en sevdikleri oyuncağın evdeki macerasının hikayesidir ya da her zaman başı belaya giren aile köpeğiyle ilgili komik bir hikaye. Bir hikaye yazmak onların hayal güçlerini harekete geçirir ve yaratıcı fikirlerin akmasını sağlar.

3. Kaldırım sanatı

Bir kağıt yaprağına çizim yapmak eğlenceli olsa da, kaldırımda yapmak onu birkaç basamak yukarı çıkarır. Onlara bir dizi renkli tebeşir alın ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına izin verin. Bunun için bir temanız olabilir veya onlara orijinal bir tane bulmalarını söyleyebilirsiniz.

4. Aile arabasını yıka

Pek çok çocuk, kendilerini yetişkinler gibi hissettiren görevlerle meşgul olmayı sever. Araba yıkamayı bir rol yapma oyununa dönüştürerek eğlenceli bir zamana dönüştürebilirsiniz. Çocukların bir araba yıkama ya da takımın hayal edebileceği herhangi bir şeyin sahibi olması kadar basit bir şey olabilir.

5. Bir kale inşa edin

Bir kale inşa etmek, belki de herkesin ilişki kurabileceği en eğlenceli oyun aktivitelerinden biridir. Tavan arasında bulunan mobilyaları, battaniyeleri ve yastıkları veya karton kutuları kullanıyor olsanız da, çocuklar için kaleler inşa ederek öğrenecek çok şey var. Sonunda ödül, kalede oturup soğuk bir içkiyi yudumlarken oyunlar oynamaktır.

6. Odayı yeniden düzenleyin

İyi bir ödül almaya istekliysen, sonunda odayı temizlemek ve yeniden düzenlemek, onların inleyeceği bir şey olmayacak. Birkaç şeyi deneyin ve hareket ettirin, eski bir şeyi veya mekana yeni bir his veren herhangi bir şeyi değiştirin. Oda çok sıkıcıysa, mutfakta size yardım etmelerini isteyin.

7. Kaya koleksiyonunuzu boyayın

Yürüyüşe çıkmayı seviyorsanız, eve pürüzsüz veya ilginç kayalar getirmeyi alışkanlık haline getirin. Daha ilginç görünümlü bir rock koleksiyonu oluşturmak için sıktığınızda onları temizleyebilir ve istediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Odadaki en iyi kayayı gösterin.

8. Bir akrabanıza mektup yazın

Mektup yazmak modası geçmiş ve onu bu kadar eğlenceli kılan da tam olarak bu. Sıkıldıklarında, büyükanne ve büyükbabalarına, teyzelerine ve hatta başka bir şehirde veya eyalette yaşayan arkadaşlarına mektup yazmalarını sağlayın. Mektup yazmak, genç kuşaklar arasında hızla kaybolan bir sanattır, bu yüzden bu eğlenceli olduğu kadar bir öğrenme deneyimi de.

9. Büyüdüğümde bir poster hazırlayın

Can sıkıntısını gidermenin en iyi yollarından biri yaratıcı ve yaratıcı olmaktır. Hayal güçlerinin çılgına dönmesine izin verin ve yetişkinler olarak yapacakları her şeyin bir listesini yapın. En iyileri, onları kostümlerine ve ailenin geri kalanının yanlarında durduğu bir çizime dönüştürülebilir.

10. Bir zaman kapsülü yapın

Bir doz nostalji için zaman kapsüllerini açmak gibisi yoktur. Çocuğunuza o yıla ait oyuncaklar, koleksiyon eşyaları veya içinde yaşadıkları zamanı hatırlatan herhangi bir şey toplamasını ve hava geçirmez bir kutuya koymasını söyleyin. Kutuyu bodrum katında, tavan arasında ya da neden yıllarca güvende kaldığı bir yerde saklayın. Açmayı kabul ettiğiniz tarihi yazın.

  Yeni Yürümeye başlayan Çocuğunuzu Sokaktan Koruma

11. Slime yapmayı öğrenin

Bir mağazadan raftan slime satın alabilseniz de, kendi başınıza yapmak harika bir öğrenme deneyimidir. Çocuğunuz temel kimya hakkında her şeyi ve malzemelerin neden bu şekilde davrandığını öğrenecek. İlginç özelliklere sahip slamlar yapmak için online olarak kullanılabilen bir dizi tarif var.

12. Sanat kolajı

Bu, eski anıları canlandırdığı için çocuklar için en iyi can sıkıcı aktivitelerden biridir. Çocuğunuzun daha küçük olduğu zamanlardaki eski boyama veya çizim kitaplarını çıkarın ve kolaj için kesebileceğiniz çizimleri seçin. Bir tema seçebilir veya rastgele yapıp hepsini bir çalışma tahtasına yapıştırabilirsiniz.

13. Çöpçü avına çıkın

Çöpçü avları ister mahallede ister doğada olsun, özellikle grup aktivitesi olarak oldukça eğlenceli olabilir. Kayalar, bir türden yapraklar veya bir kavanoza sığan herhangi bir şey gibi benzer nitelikte 10 veya 15 şey arayın. Bir metal dedektörünüz varsa, etkinlik birkaç çentikle başlatılabilir.

14. Bir şeyler pişirin

Çocukların bu konuda gerçekten yardımına ihtiyacı olacak ama bu çok faydalı bir aktivite. Pasta veya pizza yapmanıza yardım etmelerini sağlayın, hamur, sos veya krema üzerinde çalışmasına izin verin, böylece içine giren her şeyi öğrensinler.

15. Hazine avı oynayın

Hazine avlarının bir parti veya aile toplantısı haline gelmesi gerekmez. Çocuğunuz sıkıldığında, bir kalıp çikolata veya en sevdiği oyuncak gibi bulmak isteyeceği bir şey seçin. Oyuncağı bakma olasılıkları en düşük olan bir yere saklayın ve aramak için onlara ipuçları bırakın.

16. Dans partisi

Böyle bir durum için en sevdikleri dans şarkılarının bir çalma listesini hazırlayın ve sıkıldıklarında çalın. Onların ruhlarını canlandırmak ve onları sıkıntıdan kurtarmak için dans gibisi yoktur.

17. Bir engel parkuru oluşturun

Bu özellikle küçük çocuklarınız olduğunda oldukça eğlenceli bir aktivite. Karton kutularla, tünel oynayarak veya oyun için işe yarayan herhangi bir şeyle bahçede bir engelli parkur inşa etmelerine yardımcı olun. Daha büyük çocuklar kendi engel kurslarını yapmaktan zevk alır ve size başarılarını gösterir.

18. Eğlenceli bir yoga dersi alın

Başlangıçta birkaç protesto duyarsınız. Fakat bir kez yaptıklarında, yoga oldukça ferahlatıcıdır. Eğer buna yeriniz varsa, hava yogası onlar için çok eğlenceli hale getirecektir. Kurallara bağlı kalmanıza gerek yok, sadece akışa uyun.

19. Lego avı

Bunun için, farklı renklerde Lego blok setlerine ve karşılık gelen renklere sahip dört parça kağıda ihtiyacınız olacak. Blokları evin farklı yerlerinde saklayın veya büyük bir kardeşin onu saklamasını sağlayın ve küçük olanın onu aramasına izin verin. Bulduktan sonra, her bloğu karşılık gelen renk kağıdına yığmaları gerekir.

20. Haftanız hakkında bir hikaye yazın

Çocuğunuzun haftanın tüm olaylarını hatırlamasını ve bolca çizim ve kelimeden oluşan bir hikaye şeklinde örmesini sağlayın. Ayrıca haftanın hikaye kitabı için bir kapak resmi yapabilir ve bir kitap yapmak için sayfaları birbirine bağlayabilirler.

21. Bir oyun bulun

Çocuklarınızla iyi bir hikaye anlatın ve ailenizin veya arkadaşlarınızın önünde bir oyun oynayın. Kostümler yapın ve diyaloglar yazın. Bu biraz zaman alabilir, bu nedenle günün geri kalanında planlanmış başka bir etkinlik olmadığından emin olun.

22. Bir sanat yarışması seçin

Çocukları eğlendirecek online olarak bulunabilecek bir dizi sanat mücadelesi var. Yaratıcı özlerinin akmasını sağlamak için zorlu sanat eserleri yapmak için yeni araçlar ve malzemeler kullanmanın yollarını bulun. Daha fazla fikir için sanat meydan okuma şablonlarını da indirebilirsiniz.

  Çocuklarınızın Yapmaktan Hoşlanacağı Ulaşım Temalı Aktivite

23. Yıldız Gözlem

Çocuklarınız berrak bir akşamda sıkılırsa, yıldızlara bakmak oldukça faydalı bir aktivite olabilir. Size takımyıldızları ve onları nerede bulacağınızı gösterecek mevcut gökyüzü uygulamalarından herhangi birini kullanın. Gökyüzündeki gökbilimciler tarafından kullanılan yıldızları, gezegenleri ve desenleri bulun ve karalama defterine bir eskiz yapın. Gökyüzüne yepyeni bir perspektif kazandırabilecekleri için bir çift dürbün veya teleskopun olması bir artı.

24. Play-Doh sanat gösterisi

Daha fazla çocuk dahil edildiğinde bu eğlenceli bir aktivite olacaktır. Play-Doh heykelleri yapın ve bunları parlak ve renkli kağıtla süsleyin. Bunları herkesin görmesi için sergileyin. En iyi heykeller için bile ödül alabilirsin.

25. Uzman sunumu

Çocuğunuzun sevdiği bir konu seçin ve sunum yapmak için internette bulabileceği tüm bilgileri bulmasını isteyin. Diledikleri herhangi bir aracı seçip bir slayt gösterisi hazırlayıp sunabilirler. Onlara araştırma için bolca zaman verin ve uzay, dinozorlar, okyanuslar veya ay gibi ilginç konuları seçin.

26. NERF veya su tabancası savaşı

Suda silahlı çatışma hakkında söylenecek çok az şey var. Bu, tatillerde çocukların oyun zamanında bir araya geldiği harika bir açık hava aktivitesidir. Öğretmek ve eğlenceye katılmak için onları bölün.

27. Dikkatli bir yürüyüşe çıkın

Dikkatli bir yürüyüş, bir gündemle gittiğiniz düzenli bir yürüyüşten farklıdır. Dikkatli bir yürüyüş sırasında, sesler, hayvanlar, kuşlar ve havanın kokusu gibi normalde fark etmeyeceğiniz küçük ayrıntıları fark etmek için zaman ayırın. Ayrıca kaldırımı, gökyüzündeki bulutları, rüzgarın yönünü gözlemleyebilir ve bir yere gitme niyetiniz olmadan yürüyebilirsiniz.

28. Arka bahçede kamp

Çadırları dışarı çekin ve arka bahçede kamp yapın ve tıpkı açık hava kampında yapacağınız gibi barbekü yapın. Bırakın çocuklar çadırı kurmanıza ve ateşi hazırlamanıza yardım etsin. Tam bir deneyim için gece çadırlarda uyuyun.

29. Balon oyunları

Balonun yere değmesini önlemek gibi basit bir oyun, bol miktarda takım oyunu ve çaba gerektirdiği için oldukça zevklidir. Balonun havada ne kadar kalacağına dair bir zaman sınırı belirleyin ve sonunda onları ekstra süre için ödüllendirin.

30. Zemin lav

Her zaman işe yarayan en eski oyunlardan biri. Hangi mobilyanın kaya ve neyin lav olduğuna toplu olarak karar verin. Bir kişi “zemin lav” diye bağırdığında, zaman dolmadan herkes güvenli bir yer bulmak için koşar.

31. Büyükanne ve büyükbabalarla görüşme

Büyükanne ve büyükbabalar için bir soru listesi yapın ve onlarla röportaj yapın. Geçmiş hakkında öğreneceğiniz harika şeyleri asla bilemeyeceksiniz.

32.Bahçe dikmek

Bahçecilik herkes için önemli bir beceridir. Tohumlar satın alın ve bir saksıya basit bir çiçekli bitki veya bir sebze dikin. Harika bir öğrenme deneyimi.

33. çorap kuklası yapın

Bir çift beyaz çorap alın ve doldurmak için birkaç tane daha çıkarın. Lastik bantlar ve eskiz kalemleri kullanarak kuklalar yapın ve bir gösteri yapın.

34. Daha iyi ebeveynlik

Çocuklarınızdan sizi daha iyi bir ebeveyn yapacak birkaç şey yazmalarını isteyin. Daha sonra, nasıl daha iyi çocuklar olabileceklerini yazmalarını isteyin.

35. Bir vizyon panosu oluşturun

Çocuklarınızın gelecekleri için sahip oldukları vizyonu yazmak için bir poster panosu kullanın. Her sabah görmeleri için tahtayı odalarına asın.

İşte çocuklar için sıkıldıklarında, morallerini yükseltecek ve onları eğlendirecek harika bir şeyler var. Çocuklarınızın aktivitelere daha fazla ilgi duyması ve iyi vakit geçirmesi için yöntemleri değiştirin.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin Ücretsiz Aktiviteler
Çocuklar için Güven Oluşturma Faaliyetleri
Çocuklar İçin Ders Dışı Aktiviteler

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu