Çocuklar

Çocuklar İçin Kolay ve Basit Rangoli Tasarımı

Bir çocuğun yaratıcı yönünden yararlanmanın en iyi yolu nedir? Çizim, boyama, dikiş, el işi çocukların motor becerilerini geliştirmeleri için harika aktivitelerdir. Rangoli yapımı, çizim ve resim arasında, bir çocuğun beyninin hayali tarafını harekete geçiren ve büyüleyici yaratımlarla sonuçlanan bir sanat türüdür.

Çocukların yaratıcı çalışmalarda kendilerini şımartmak ve renkleri ele geçirmek için bir fırsata ihtiyacı var. Biraz zor görünse de, Rangoli yapımı aslında çocuklar için kolay, eğlenceli ve eğlenceli olacak heyecan verici bir aktivite olabilir. Aynı zamanda çocuklara, Rangoli’nin eve pozitif enerji aşılamak için bir sanat türü olduğu ve aynı zamanda herhangi bir etkinliğe veya festivale şenlikli bir renk katan, her yerde bulunan Hint kültürümüzü öğretir. Bir Rangoli, çok sıradan bir yeri güzel bir yere dönüştürebilir. Çocuklar için Rangoli yapımında mükemmeli hedeflemek biraz ürkütücü görünebilir. Fakat biraz pratik ve sabırla sabit bir ele sahip olabilirler ve muhteşem tasarımlar ortaya çıkarabilirler.

İçindekiler

Çocuklar İçin Basit ve Güzel Rangoli Tasarımları

Çocuklar, zihinleri bir şeyleri kavramak için hızlı ve çevik olduğundan, işleri çok hızlı yapma sanatında ustalaşırlar. Çocuklar için Rangoli, stresi azaltmalarına ve sanatsal yönlerini büyüleyici bir şekilde ortaya çıkarmalarına yardımcı olabilir.

1. Geometrik Tasarım

Geometrik desenler harikadır ve çocuklar çizgi çizmeyi ve geleneksel olmayan bir şekilde bunları birleştirmeyi basit buldukları için kolay bulurlar. Diwali’nin çocuklar için kolay rangoli tasarımlarından biri, her türlü bayram etkinliğine uygun hale getiren çizgiler arasında kolayca renkle doldurulabilir.

2. Noktalı Rangoli

Noktalar, çocukların yardım almadan mükemmel çizgiler çizme zorluğu yaşamadan bir kalıba katılmasını ve tamamlamasını kolaylaştırır. İnternet üzerinden çocuklar için noktalı basit rangoli tasarımları için veya bir Rangoli’nin ilk noktadan sonuncuya kadar açıkça açıklanacağı kitaplar, onlara katılma ve deseni tamamlama yöntemi için çeşitli tasarımlar ve desenler alacaksınız. Bu şekilde çocuklar noktaları izleyerek güzel bir desen oluşturabilir ve onları birleştirebilirler.

3. Ganpati Rangoli

Çocuklar arasında favori olan Lord Ganesh, bir Rangoli olarak çizmek için harikadır. Engellerin kaldırıcısı, basitçe zemine biraz renk yayarak ve onu bir Ganeşa gibi şekillendirmek için parmaklarıyla döndürerek çizilebilir. Çocuklar bir kare oluşturabilir ve ardından parmaklarıyla ortasına Lord Ganesh’i çizebilirler.

4. Lotus Rangoli

Lotus, gizemini büyüdüğü kirli göletin etrafına yayar ve bir lotus rangoli kesinlikle evinizin önündeki gösteriyi çalacaktır. Rangoli’nin renklerle yayacağı saf parlaklık ve ışıltı derin bir etki bırakacaktır.

5. Kadife çiçeği büyü Rangoli

Yeşil, sarı ve turuncunun göz alıcı renkleri ile mistik kadife çiçeği çiçeği, bir rangoli için güçlü bir kombinasyon oluşturur. Çocuklarınızın çiçekleri çiçek desenli düzenlemesini sağlayın ve görünüme eklemek için ortada biraz diyas bulundurun.

  Çocuklar İçin Eğlenceli ve Kolay Yaz Aktivitesi

6. Çocuklar için Rangoli desenleri

Çocuklar için en kolay Rangoli desenlerinden biri olan yanan güneş, bir renk cümbüşü sergileyen ve güneşin parlaklığını yansıtan bir tasarımdır. Çocuklarınızdan parlak bir rangoli yapmak için parlak sarı ve turuncu kullanmalarını isteyin.

7. Çiçeklerle Rangoli

Onam festivali sırasında Kerala’da çok yaygındır, çocuklar için çiçek yaprakları, tomurcukları ve yapraklarıyla bir rangoli yapmak çok zevklidir. Çekici ve hoş kokulu bir rangoli yapmak için çocuklarınızı simetrik bir desende gevşek çiçek yaprakları, tomurcukları ve yaprakları kullanmalarını sağlayın.

8. Bakliyat ve tohumlar rangoli

Çocuğunuz renkleri kullanma konusunda çok emin değilse, ona biraz bakliyat ve tohum vermeyi deneyin. Bakliyat ve tohumlar farklı tonlarda gelir ve çocuklar bunu bir karton parçası üzerinde en iyi şekilde yapabilirler. Çocuklar, bakliyatları kartona yapıştırmak için tutkal kullanabilir ve bitmiş parça istenilen yere yerleştirilebilir.

9. Playdoh Rangoli

Gerçekten yenilikçi bir rangoli olan playdoh, bazı güzel tasarımlar yaratabilir. Çocuklar, play-doh ile figürinler yaratmada harikadır. Play-doh ile rangoli yapma konsepti heyecan verici. Son parça 3 boyutlu bir efekt verir ve çay mumları veya Diya güzelliğe katkıda bulunur. Play-doh da yeniden kullanılabilir!

10. Kolay Bileklik ve Renkli Rangoli

Çok basit ve kolay, çocukların bilezikleri bir desene yerleştirmelerini sağlayın. Bir kez yaptıktan sonra, bir tasarım oluşturmak için bileziklerin orta boşluklarını renklerle doldurmalarını sağlayın. Farklı görünüm ve desen çekici görünüyor.

11. Renkli Pirinç Rangolis

Son derece popüler, renkli pirinç rangolisi daha büyük çocuklar için harikadır. Biraz dağınık olabilir, böylece küçük çocuklar bir tabakta yapabilirdi. Renkli pirinç birçok mağazada mevcuttur. Değilse, çocuklara pirinci biraz boyayla karıştırıp kurumaya bırakabilirsiniz. Bu parçayı denemek için çocuklarınızla bu aktiviteye katılın.

12. Gölgeli Diya Rangoli

Diya, en basit rangolisin ihtişamla ışıldayan parlamasını sağlayabilir. Çocuklarınızın renklerle dolu küçük bir geometrik desen yapmasını sağlayın (bir elmas şekli ideal olacaktır) ve köşeleri ve şeklin kenarlarını çay mumlarıyla aydınlatılmış çamur diyaslarla hizalayın.

13. Spiral Rangoli

Çocukların parmaklarını rangoli tozu üzerinde dairesel bir hareketle döndürerek yapabilecekleri kolay ve basit bir rangoli. Zemine biraz pudra sürün ve çocuklarınızdan eşmerkezli daireler yapmasını isteyin. Daha sonra renkli bir görünüm vermek için boşluklar arasına biraz renk doldurabilirler.

  Çocuklar İçin Eski Boya Kalemlerini Geri Dönüştürmenin Eğlenceli Yolu

14. Kristal Rangoli

Bir rangoli için bir temel oluşturmak için eski kompakt diskleri kullanın. Çocuklara kristal mücevherler ve süslemeler bir desende yapıştırmalarını sağlayın. Bu rangoli iki amaca hizmet ediyor – güzel bir sanat eseri yaratıyor ve çocukların da el sanatları malzemelerini kullanmasına yardımcı oluyor.

15. Om Rangoli

“Om”, Hindu felsefesinde önemli bir semboldür ve çocukların rangoli olarak yapması için basit bir tasarımdır. Çocuklara sembolü tebeşirle çizin ve ardından renkli tozla düzgün bir şekilde hizalayın. Elleri çok sağlam olmayabileceği için onlara yardım etmeniz gerekebilir.

16. Tebeşir Rangoli

Tebeşirle yazı yazmak, çocukların sevdiği bir şeydir ve bu fırsatı onları güzel bir desen yapmaları için kullanmaktır. Sadece basit bir çiçek tasarımı ya da çocukların farklı renklerle renklendirebileceği geniş alanlara sahip bir motif işe yarayacaktır.

17. Diya Rangoli

“Om” sembolü gibi diya da çizilmesi kolay bir tasarımdır. Çocuklarınızın ana hatları tebeşirle çizmesini ve ardından parlak renklerle doldurmasını sağlayın. Alevlerin parlaklığı aydınlatması için turuncu kullanmalarını sağlayın.

18. Kalay folyo rangoli

Çocukların folyo ile çalışmasını ve onu şekillere dönüştürmesini sağlamak için yenilikçi bir fikir. Çocukların folyoyu farklı şekillerde yuvarlamalarını ve yapıştırıcı ile kartona yapıştırmalarını sağlayın. Dağınık değildir ve çocuklar tarafından kolaylıkla yapılabilir.

19. Yıldız Şeklinde Rangoli

Çocuklarınıza iki üçgen çizdirin, ilki aşağı doğru ve diğeri bunun üzerine ters çevrilmiş olsun. Daha sonra ek bir çekicilik katmak için köşelerde bazı yapraklar yapabilirler. Çocuklarınızdan mekanları parlak renklerle doldurmalarını ve misafirlerinizi büyülemek için “HOŞ GELDİNİZ” kelimelerini eklemelerini isteyin.

20. Daireler ve Çizgiler Rangoli

Başka bir kolay tasarım, çocukların farklı renkleri ölçülü bir mesafede daireler halinde yaymasını içeriyor. Daireler arasındaki boşluk, renkli toz halinde V şeklindeki çizgilerle doldurulabilir. Estetik görünümü geliştirmek için diyasları merkezde ve köşelerde tutabilirsiniz.

Genç ve düşünceli beyinler, en iyi sanat eserlerini bulur. Çocuklar, dokunulduğunda içlerindeki en iyiyi ortaya çıkaran benzersiz zihinlere sahiptir. Sanat, çocuklarda gizli yaratıcılığa dokunmak için en iyi egzersiz biçimlerinden biridir. Rangoli, çocukların hayal gücünü sınırların ötesine taşımakla ilgilidir ve çocuklara güçlü ve estetik bir sanat eseri yaratmaları için rehberlik etmenin ve talimat vermenin birkaç yolu vardır. Rangolis’in tebeşir, renkler ve pirinç tozu ile sınırlandırılmasına gerek yoktur. Çocuğunuzun çiçekler, taç yaprakları, kristal süslemeler ve bileziklerle rangolis yaratmasına yardımcı olabilirsiniz. Sayısız nesne ve şeyle çarpıcı sanat eserleri yaratmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Sıradaki Yazı: Rakhi Çocuklar İçin Fikirler Yapıyor

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu