Çocuklar

Çocuklarda Yaratıcılığı Teşvik Eden Oyuncak

Çocuklarınızla birlikte o dönüm noktası oyuncak mağazasından her geçtiğinizde bu süper eğlenceli oyuncakları almaya direnmek çok zor olabilir. Fakat çoğu zaman bir anlık zayıflık, mevcut ıskarta yığınlarının üstüne yığılmalara yol açabilir. Çocukların oyuncaklarla büyülemesi asla ilk birkaç saatin ötesine geçmez. Bir oyuncağın veya oyunun yeniliği geçtikten sonra, ya kırılır, atılır ya da sonsuza kadar göz ardı edilir. Ebeveynlerin sıkıntılarını arttırmak için, yeni oyuncaklar, akrabaların ziyareti sırasında veya doğum günleri ve diğer durumlarda girişlerini yapmaya devam ediyor. Sonunda, her zaman yarım bulmaca seti olan bir kutu, bazı kırık arabalar, gövdesiz bir kafa, işlevsiz hale gelen birkaç uzaktan kumanda ve hiçbir şeye uymayan birkaç bloktan oluşan bir ürün yelpazesi vardır. Bu yüzden ebeveynler olarak, evlerimizde çöp toplamak için muazzam miktarda para harcıyoruz. Bu, çocuğunuzun ilgisini daha uzun süre koruyacak ve çocuğunuzun yaratıcılığını nasıl beslediği için çok daha yüksek fayda değerine sahip olacak bilinçli satın alımlar yaparak düzeltilebilir. Çocuklarınız oynarken merak ve yaratıcılığı ateşlemeye yardımcı olacak en iyi oyuncakların bir listesini size getiriyoruz.

İçindekiler

Yaratıcılıklarını Artıracak Çocuklar İçin En İyi 10 Yaratıcı Oyuncak

Çocuğunuzun büyümesine ve gelişmesine bir şekilde yardımcı olabilmeleri için oyuncaklar dikkatlice seçilmelidir. Oyuncaklar; sosyal becerileri, dil becerilerini ve kaba motor becerilerini geliştirmek için harika araçlar olabilir. Özellikle açık uçlu oyuncaklar, çocuğun hayal gücüne ve ustalığına bağlı olarak yaratıcı şekillerde kullanılabilir. İşte çocuğunuzun yaratıcılığını ortaya çıkarmak için eve getirebileceğiniz bazı oyuncaklar.

1. Manyetik Fayans Seti

Bu ultra renkli karo setleri çeşitli şekillerde gelir. Fayansların uçlarında birbirlerine yapışmalarına yardımcı olan mıknatıslar bulunur. Çoğu sette güzel bir renk yelpazesinde yarı saydam parçalar bulunur. Bu fayanslar hem okul öncesi hem de küçük çocuklar için harikadır.

2. Yapı Taşları

Her yaştan çocuğu tam anlamıyla meşgul edecek bir şey, kesinlikle yapı taşlarıdır. Bu büyülü eğlenceler her boyutta ve şekilde gelir. Büyülü uydurma hikayeler yaratmak için normal parçalara uyan ilginç hayvanları, insanları, ağaçları, araçları ve diğer minyatür şekilli blokları bile var. Yapı taşları, okul öncesi çocuklar ve hatta 10 yaşındaki çocuklar için yaratıcı oyuncaklar olabilir.

  Çocuklar İçin İnşa Edilmesi Kolay Oyun Evi Fikri

3. Katla ve Git Bebek Evi

Çocuğunuzun serbest oyun oynamasını teşvik etmek istiyorsanız bu özlü öğe harikadır. Bir oyuncak bebek evine sahip olmak, çocuğunuzun hayal gücünden en ilginç veya en yaratıcı hikayeyi ortaya çıkarabilir. Bilişsel ve nörolojik işlevlerin gelişimini sağlarken çocuklarda motor becerileri de geliştirir. Oyuncak evler, 2 yaşındaki çocuklar için mükemmel yaratıcı oyuncaklardır.

4. Katla ve Git Tarzı Çiftlik Evi

Tıpkı oyuncak bebek evi gibi, tüm ufak tefek çiftlik hayvanlarının bulunduğu bir çiftlik evi, çocuğunuzun hayal gücüne güç katabilir. Hayvanlarla oynamak ve onlara bakmak da çocuklarda şefkat ve empati gibi nitelikleri ortaya çıkarabilir. Ayrıca bu kullanışlı oyuncakları katlayabilir ve seyahat etmek istediğinizde veya çocuğunuzu bir oyun randevusuna göndermek istediğinizde taşıyabilirsiniz. Bu çiftlik evleri, 5 yaşındaki veya biraz daha küçük çocuklar için harika yaratıcı oyuncaklardır.

5. Mutfak Oyun Seti

Mutfak takımı çoğu evin yıldızıdır çünkü çocuk yemek pişiriyormuş gibi yaparken uzun süre meşguldür. Minikler tarafından denenebilecek çok sayıda tarif var. İyi modellenmiş tavalar, kepçeler, fırınlar, baharatlar ve çeşniler ve ocaklar, yetişkinlerin bile bir veya iki adet sahte yemek pişirmek istemesine neden olur. Mikserlerin veya fırının seslerini taklit eden parlak renkler ve sesler, küçük ufaklıkları heyecanlandırabilir ve onları meşgul edebilir.

6. Giydirme Aksesuarları

Giydirme oyunu, büyümenin önemli bir parçasıdır. Çocuğunuza gerekli aksesuarları sunmak, herhangi bir kısıtlama olmaksızın kendini ifade etmesine yardımcı olacaktır. Bir takım elbise giymek veya bir asa kullanmak, çocuğunuzun hikaye anlatma yeteneklerine biraz zing katmasına yardımcı olabilir. Yaratıcı, yaratıcı ve becerikli olmalarını sağlar.

7. Kukla ve Kukla Tiyatrosu

Kuklalar çok sevimlidir. Hangi yaşta olursanız olun, kuklalar her zaman zevk alabileceğiniz şeylerdir. Fakat bir yürümeye başlayan çocuk, özellikle ileri geri çekilebilen perdeleri olan bir mini tiyatro salonunuz varsa, kuklalar tarafından kesinlikle merak uyandıracak ve heyecanlanacaktır. Çocuklar, tuhaf sesler ve ses efektleriyle onlar için bir oyun yaptığınızda küçük el kuklalarını severler. Bebekler için harika ve yaratıcı oyuncaklar yapıyorlar.

  Çocuklar İçin Eğlenceli ve İlginç Dünya Günü Etkinlikleri

8. Bulmacalar

Bulmacalar, yeni yürümeye başlayan çocuklardan 8 yaşına kadar bir dizi yaşı eğlendirmek için kullanılabilir. Bulmacanın karmaşıklığı, yaşla birlikte açıkça artar, böylece çocuk doğru süre boyunca meşgul olabilir. Mevcut renkler ve temalar heyecan vericidir ve çoğu zaman bir çocuk bir parçayı çözerken o kadar emilir ki yerinden oynamaz. İki boyutlu versiyondan büyüyen çocuklar için bulmacalar da 3D olarak mevcuttur.

9. Çeşitli Toplar

Her evin bir topu olmalı. Yeni yürümeye başlayan çocuklar, parlayan ve iyi bir kavrama yüzeyine sahip toplara sahip olabilir. Biraz daha büyük çocuklar yumuşak, fırlatan toplara sahipken, daha büyük çocuklara futbol veya basketbol verilebilir. Top, çocuğunuzun hız, hız, mesafe, nişan alma, yakalama gibi şeyleri anlamasına yardımcı olur.

10. Modelleme Clay Doh

Kil, ebeveynlerin temizlemek için dağınık olabilir. Fakat şimdiye kadar icat edilmiş en yaratıcı oyuncaklar olarak hizmet ediyorlar. Kil, başka hiçbir oyuncağın yapamayacağı şekilde serbest oyunu teşvik eder. Yumuşak ve yumuşak malzeme, daha büyük çocuklar için bile sevimli olmasını sağlar. Renkleri karıştırmak ve farklı şekiller yapmak çocuklarda yeniliğini asla kaybetmeyecek.

Bir dahaki sefere çocuğunuzla bir oyuncak dükkanına gitmeye zorlandığınızda, neye dikkat etmeniz gerektiğini bilirsiniz. Bu havalı elektronik aletlere veya çok sayıdaki yumuşak oyuncaklara uzanmayın, çocuklarda serbest oyunu teşvik edecek ve sadece iki kullanımda sıkılmayacak bir şey seçin.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin Eğlenceli ve Heyecan Verici Yaratıcı Aktiviteler
Küçük Çocuklar İçin Oyuncak Seçme İpuçları
Çocuğunuzun Yaratıcılığını Nasıl Geliştirirsiniz?

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu