Çocuklar

Çocuklar İçin Ev Yapımı Kabarcık Çözümü Tarifi

Çocuğunuzu eğlenceli olduğu kadar kolay olan bir aktiviteye birlikte saatlerce meşgul etmek istiyorsanız, balonlar en uygun ve akıllıca seçimdir. Aslında evde kabarcık çözümü yapmak çoğu çocuk için en heyecan verici ve ilgi çekici aktivitelerden biridir. Ev yapımı bir kabarcık çözümü asla tedariksiz kalmaz. Çocuklarınız onları evinizin her yerine dökse bile, her zaman onları meşgul edecek kadar yeteri kadar sahip olacaksınız. Peki, çocuğunuzla nasıl bir balon çözümü yaparsınız? Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

İçindekiler

Çocuklar için Temel DIY Kabarcık Çözümü

Malzemeler

 • 4 su bardağı ılık su.
 • 1/2 su bardağı şeker.
 • 1/2 su bardağı bulaşık sabunu.

Nasıl yapılır?

 • 4 bardak ılık su alın ve şekerle çırpın. Şeker eriyene kadar devam edin.
 • Şimdi bulaşık deterjanını ekleyin. Şeker çözeltisiyle birleşene kadar çırpmaya devam edin.
 • O otururken sabırla beklemelisin. Çözümü doğru bir şekilde birleştirmek için yeterli zamana izin verebilmek için bu adımı önceden planlamalısınız. Bir gecede saklamak en iyi sonuçları verir. Fakat birkaç saat saklamak da yeterli.
 • Şimdi, DIY kabarcık karışımınız çocuğunuzun balonu patlatması için hazır.
 • Bu solüsyona birkaç damla gliserin de ekleyebilirsiniz. Bu, süreci kolaylaştırır ve çocukların daha büyük baloncuklar üflemesine yardımcı olur.

Çocuklar İçin Renkli Kabarcık Çözümü

Düzenli baloncuklar yapmak her zaman kolaydır. Ama çocuklar kesinlikle renkli baloncuklarla daha çok eğlenirler. Ev malzemeleriyle renkli baloncuklar yapmak çok kolay.

Malzemeler

 • 1 su bardağı granül sabun veya sabun tozu.
 • 1 litre ılık su.
 • Sıvı gıda boyası.

Nasıl yapılır?

 • Bir bardak ılık su alın.
 • Üzerine granül sabun veya sabun tozu ekleyin.
 • Sabunu ılık suda eriyene kadar çırpın.
 • Şimdi, istediğiniz rengi elde edebilmek için gıda boyasını karıştırın.

Bu renkli balon, güvertelerinizde, teraslarınızda ve arabalarınızda acımasız olabilir. Bu yüzden evin içinde üflemeyin. Dışarıda patlatmak oldukça güvenli.

  Fiziksel Aktivitede Yaralanmaları Önleme

Çocuklar için Ev Yapımı Kabarcık Çözümü Oyunları

Kabarcıklar sadece bir darbe ve gülme aktivitesi değildir, aynı zamanda çocuklar bunlara dayalı birçok oyunun tadını çıkarırlar.

 • Çocukların oynadığı çok popüler bir oyun, balon üfleme yarışmasıdır. Bu oyunun amacı en büyük balonu uçurmaktır. Daha fazla eğlence eklemek için de çevirebilirsiniz. Mesela tek seferde kimin en çok baloncuk üretebileceğini görün.
 • Çocuğunuzun oyunlarla aktif ve disiplinli olmasını istiyorsanız bir balon yarışı düzenleyebilirsiniz. Çok aktif bir baloncuk oyunudur. En iyisi, çocukları uzun süre meşgul eden basit bir oynanışa sahip olmasıdır. Oyuna başlamak için, çocukları yarışa başlarken yaptıkları gibi sıraya dizmelisiniz. Bu yarışın başlangıç ​​çizgisi olacak. Şimdi, uzun bir şerit alıp makul bir mesafeden bitiş çizgisini işaretliyorsunuz. Bir balon yarışı olduğu için bitiş çizgisini çok uzağa ayarlamayın. Şimdi bütün çocuklardan bir balon patlatmalarını istiyorsun. Oyunun amacı baloncukları bitiş çizgisine göndermektir. Balonu bitiş çizgisini geçen ilk çocuk oyunun galibi olur. Bu oyun piknikler veya doğum günü partileri için idealdir.
 • Çocuklar için ilginç olabilecek bir başka oyun da baloncukların geçmesidir. Bu, yastığı atmanın bir çocuk versiyonu olan bir oyundur. Bu oyun için, çocukları birbirine sıkı sıkıya bağlı bir daire içinde oturtabilirsiniz. Şimdi, çocukların her birinin elinde baloncukları var. Şimdi, balonu üflemeye başlayan ilk çocuk, balonu bir sonraki çocuğa tekrar üfleyecek olan bir sonraki çocuğa üfleyecektir. Bu işlem balon patlayana kadar devam edecek. Balonu patlatan çocuk daha sonra çemberin ortasına gelecek ve bir şarkı söyleyecek veya bir şarkıda dans edecek. Bu, farklı yaşlardaki çocukları meşgul edecek eğlenceli bir oyun ve kültürel etkinlik karışımı.

Eğlenceli balon oyunları, herhangi bir partide veya piknikte kesinlikle kazanır. Çocuğunuzdan payet, kurabiye kalıbı, plastik oluklu kaşık gibi normal malzemelerden balonlu çubuk yapmasını isteyebilirsiniz. Evde evcil hayvanınız varsa, bu aktivite hem çocuğunuzu hem de evcil hayvanınızı meşgul edebilir. Bir ebeveyn olarak çocuklarınızı meşgul etmek sizin için kolaylaşır ve aynı zamanda ucuz bir faaliyettir. Öyleyse devam edin ve çeşitli balon aktiviteleriyle küçük çocuğunuzla eğlenin. Ayrıca çocuklarınızın arkadaşlarını sağlıklı bir balon partisine davet edebilirsiniz!

  Çocuklar Cadılar Bayramı Partisi İçin Mükemmel Olacak En İyi Şarkı

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin DIY Kinetik Kum Tarifleri
Çocuklar İçin Kapalı ve Açık Fiziksel Aktiviteler
Çocuklar İçin Kolay Yaratıcı Aktiviteler

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu