Çocuklar

Çocuklar İçin Sanal Turlar

Mevcut salgın durumda, tüm dünya yeni bir yaşama ve hayatta kalma biçimine tanık oluyor! Ev okulları ve sosyal mesafe uygulamasıyla, her birimiz evde mahsur kalmak zorundayız ve bu özellikle çocuklarla daha da zorlaşıyor! Kilitlenme sırasında çocuklarını eğlendirmenin yollarını arayan ebeveynlere yardımcı olmak için, çocuklar için en iyi sanal turlardan bazılarını önerdik. Bu turlar ilgi çekici ve oldukça bilgilendirici ve tahmin edin ne oldu! Siz de çocuklarınızla birlikte tadını çıkarabilirsiniz!

Çocuklar İçin Harika Sanal Geziler

İşte çocuklarınızın evden tadını çıkarabileceği en harika sanal gezilerden bazıları:

1. Smithsonian Doğa Tarihi Müzesi, ABD

Dışarıdaki tüm çocuklar için en iyi ücretsiz sanal gezilerden biri, Washington DC’de bulunan bu dünyaca ünlü müzedir. Bu müze artık online olarak açık ve online web sitelerinde her bir serginin 360 derecelik bir sanal görünümünü sunuyor. Ayrıca nesnelerin çoğunda küçük fotoğraf simgeleri de bulacaksınız. Bunlara tıklamak, serginin daha yakın bir görüntüsünü elde etmenizi ve diğer bilgileri görüntülemenizi sağlayacaktır.

2. San Diego Hayvanat Bahçesi, ABD

ABD’deki en popüler hayvanat bahçelerinden biri olan San Diego hayvanat bahçesi, dünyanın her yerinden her tür hayvana ev sahipliği yapmaktadır! Bu web sitesi her yıl 3,2 milyondan fazla ziyaretçi çekiyor! Korona salgını nedeniyle San Diego Hayvanat Bahçesi kapatılmıştı; ancak canlı kameraları hala çalışır durumda ve en sevdikleri hayvanları izleyerek birkaç saat geçirmek isteyenlere anında erişim sağlıyor. Hayvanat bahçesi, okul öncesi çocuklar için mükemmel bir sanal saha gezisidir!

3. Cincinnati Hayvanat Bahçesi, ABD

Cincinnati Hayvanat Bahçesi, ABD’deki en eski ve en köklü hayvanat bahçelerinden biridir. Yaklaşık 2000 hayvana ev sahipliği yapıyor. Artık her gün saat 15.00 EST’de canlı Facebook etkinliklerine ev sahipliği yapmaya başladılar. Etkinlik, günde belirli bir hayvanı ve evde yapabileceğiniz ilgili bir aktiviteyi vurgular. Hatta etkinlik sırasında yorumlar bölümünde hayvanlar hakkında soru sorabilirsiniz.

4. Louvre Müzesi, Paris

Evinizin rahatlığında bu ikonik Paris müzesinin sanatına ve tarihine dalın. Müzenin birkaç ünlü sergisini ve Louvre’un orijinal hendekinin antik kalıntılarına ev sahipliği yapan bodrum katını içeren online bir turu keşfedin. Büyük Tanis Sfenksi ve müzenin Mısır Eski Eserleri’nde sanal bir tur attığınızdan emin olun.

5. Boston Çocuk Müzesi, Boston

Neredeyse gerçek bir sanal alan gezisi, müzenin üç seviyesinden geçebilir ve ayrıca kuyrukta yürüyebilirsiniz! Müzeyi kişisel olarak ziyaret edemezken çocuklar için evde oynamak ve öğrenmek için bazı eğlenceli kaynaklar bulacaksınız.

6. Uffizi Galerileri, Floransa, İtalya

Küçük çocuğunuz Avrupa tarihine hayran kalmışsa veya sadece Floransa’nın hareketli sokaklarında bir gezintiye çıkmak istiyorsa, bu sanal tur tam size göre! Çarpıcı Rönesans sanat eserleriyle ünlü – Botticelli’nin ‘Venüs’ün Doğuşu’ ve Caravaggio’nun ‘Medusa’, aynı zamanda adım adım google sanat ve kültür galerisi turu sergiliyor!

7. Çin Seddi, Çin

Yorgun hissetmeden ikonik Çin Seddi’nde 3000 mil yürüyüş yapmaya ne dersiniz? Bu sanal turla, siz ve çocuklarınız, Çin Seddi’nin en ünlü bölümlerinden bazılarını gerçekten ziyaret etmeden keşfedebilirsiniz!

8. Paskalya Adası, Şili

Dünyanın en uzak adalarından birini keşfedin ve ayrıca adanın ünlü olduğu gizemli dev heykellere göz atın. Bu sanal gezi, tarihi önemi olan yerlere seyahat etmekle ilgilenen çocuklar ve ebeveynler için mükemmeldir.

9. Uluslararası Uzay İstasyonu Turu

Çocuklar için gerçekten büyüleyici bir deneyim olan Expedition 33 Komutanı Suni Williams’ın canlı Uluslararası Uzay İstasyonu turu, ideal bir zaman geçirmek için mükemmel bir yoldur. Komutan, gözlem güvertesi, laboratuarlar, mürettebat üyesinin uyku alanları ve daha fazlası hakkında ayrıntılı bir tur verir.

10. Georgia Akvaryumu, Atlanta, ABD

Hala pijamalarınızdayken ve bir fincan sıcak çikolata yudumlarken renkli su altı deniz yaşamını keşfedin! Akvaryumun canlı kameraları, devasa Piranhaları, Beluga Balinalarını ve Martılarını görmenizi sağlar!

11. Doğa Koruma, Oklahoma

Oklahoma’nın uçsuz bucaksız vahşi doğasından gelen temiz havaya ne dersiniz? Oklahoma’nın doğa koruma alanında sanal bir saha gezisine çıkın ve koruma ile ilgili çeşitli koruma alanlarının 360 derecelik bir görünümünü elde edin. Manzaranın özelliklerine tıklayarak benzersiz çayır ekosistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

12. Çiftlik Turu, Kanada

Bir elma bahçesini ziyaret edin, bir koyun çiftliğinin perde arkasını keşfedin, bir ineğin nasıl sağılacağını öğrenin ve bu özel sanal turla çiftlik hayvanlarının koruyucu köpeklerinden bazılarıyla tanışın! Bu sanal çiftlik turu ile 11 farklı Kanada çiftliğini ve gıda işleme tesislerini keşfedebilirsiniz.

13. Yellowstone Milli Parkı, ABD

Evde favori koltuğunuzda dinlenirken Yellowstone Milli Parkı’nın başlıca turistik yerlerini gezmenin mutluluğunu yaşayın! Yellowstone Büyük Kanyonu, Mammoth Kaplıcaları ve Çamur Volkanı’nın çarpıcı manzaralarına hayret edin. Ayrıca bilim adamları tarafından oluşturulan manzara ve gayzerlerin 3 boyutlu modellerini inceleyin.

14. Atlanta Hayvanat Bahçesi Panda Camı

Anaokulu çocukları için mükemmel sanal saha gezilerinden biri olan bu, kamerasını güneşte ıslanan veya bambu çubuklarıyla oynayan neşeli pandalara odaklıyor. Canlı sanal akışa tanık olmanın yanı sıra, izleyiciler arkadaş canlısı pandalar ve bir günlüğüne bekçi olmanın nasıl bir şey olduğu hakkında daha fazla bilgi edinebilir!

15. Van Gogh Müzesi, Hollanda

Bu müze, dünyanın en ünlü ressamlarından biri olan Van Gogh’a adanmıştır. Resim ve sanat eserlerinin çoğu Amsterdam’da bulunan Van Gogh Müzesi’nde sergilendi. Müzede sanal bir tur, resim yapmayı seviyorsa çocuğunuz için mükemmel bir sanal tur seçeneği olacaktır. Aynı zamanda ayçiçekleri de dahil olmak üzere inanılmaz sanat eserlerini yakından görme şansı verir.

16. Kenai Fiyortları, ABD

ABD’nin kuzeybatı eyaletinde bulunan Kenai Fiyortları bir dizi buzul, fiyort ve buzdağına ev sahipliği yapmaktadır. Bu çarpıcı, soğuk yeni dünyayı sanal bir kayıkla keşfedebilirsiniz. En karanlık ve en buzlu yarıklardan güzel manzarayı keşfedin. Bunun için bir kulaklığa ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

17. Harry Potter Dünyası

Sadece büyülü ve büyüleyici, Harry Potter’ın büyücü dünyası! Google haritalarından gelen bu inanılmaz araç, JK Rowling’in sihirli dünyasındaki tüm yerleri keşfetmenizi sağlar. Diagon Yolu için gerçek bir ilham kaynağı olan Londra pazarını ve tüm cadıları ve büyücüleri Hogwarts’a götüren ünlü 9 ¾ platformunu keşfedin.

18. Buckingham Sarayı, İngiltere

Bu sanal kraliyet turu ile kraliçenin kraliyet konutunu içeriden keşfetme şansı yakalayın! Tur, ilk olarak 2018 Londra Moda Haftası onuruna tasarlanmış ve yaratılmıştır. Kraliyet ailesine uygun çeşitli abartılı giysiler sergilenmektedir. Buckingham Sarayı’ndaki geniş odalardan bazılarını Google Arts and Culture özelliği ile gezebilirsiniz.

19. Windsor Kalesi, İngiltere

Dünyanın en eski işgal edilmiş kalesi olan Windsor Kalesi, kraliçe hafta sonları düzenli olarak vaktini burada geçirdiği için hafta içi her gün halka açıktır. Son zamanlarda, kalenin online bir sanal turunu başlattılar. Yakınlaştırma ve uzaklaştırma özelliği, odalara daha yakından bakmanıza olanak tanır ve ‘i’ simgesi, odanın ayrıntılarıyla ilgili bilgi anlamına gelir. Tarihin büyüsüne kapılan hem çocuklar hem de yaşlılar için inanılmaz bir deneyim.

20. Stonehenge, İngiltere

Stonehenge’in insan veya uzaylı yaratılışının harikasını çevreleyen keşfedilmemiş gizemleri keşfedin! Bu bilgilendirici sanal tur, Stonehenge’in gizemli kökeni hakkında derinlemesine bir çalışma yapmanıza yardımcı olur. Videoda, evinizin rahatlığından gizemin derinliklerine dalabileceğiniz, nabız gibi atan bir simge bulacaksınız!

21. British Museum, İngiltere

Mısırlılar hakkında her şeyi izleyebileceğiniz, dinleyebileceğiniz ve öğrenebileceğiniz, tuhaf ve dünyaca ünlü mumyaların yaratılışı, Romalıların yapışkan yeme alışkanlıkları ve çok daha fazlasını izleyebileceğiniz, dinleyebileceğiniz ve öğrenebileceğiniz British Museum’un 60 galerisinin inanılmaz yolculuğuna çıkın! Bu sanal tura ‘Dünya Müzesi online turu’ üzerinden gidebilir ve müzenin geniş bir bölümüne göz atabilir ve sergileri tarihe, kıtaya ve kategoriye göre keşfedebilirsiniz. Her parça için büyüleyici bir arka plan sunan sesi dinlemek için kulaklığınıza ihtiyacınız olacak!

Yukarıda bahsedilen sanal turların her biri kendine özgü ve özeldir ve her biri hakkındaki ortak gerçek, dünyayı koltuğunuzun rahatlığında keşfetmenize izin vermesidir! Yukarıdaki sanal turlar, hayvanat bahçelerinden müzelere, sanat galerilerinden uzay istasyonlarına ve doğaya kadar çocuklar için mükemmel olan her şeyi kapsar! Ve iyi haber, çoğunun ücretsiz olması! Yukarıdaki fikirlerin, çocuklarınızın evde oturma zamanlarını en etkili ve verimli şekilde kullanmalarına yardımcı olacağını umuyoruz.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklarla Seyahat Etmek İçin Temel İpuçları
Çocuklarla Stressiz Uçmak İçin İpuçları
Çocukların Seyahatten Öğrendikleri Şeyler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu