Çocuklar

Koronavirüs Salgını Sırasında Çocuğunuzu Bağlı Tutacak Kapalı Alan Aktivitesi

Dünya, COVID-19 koronavirüs salgınıyla uğraşırken, muhtemelen ailenizi güvende tutmak için tüm önlemleri alıyorsunuz ve buna küçük çocuğunuzu evde tutmak da dahildir. Çocuğunuzun güvenliği ve sağlığı, özellikle bu rahatsız edici zamanlarda inanılmaz derecede önemlidir ve bunu anlıyoruz. Bununla birlikte okullar kapalıyken ve çocuklar evde sıkışıp kaldığında, akıl sağlığını korumak için kullanılması gereken çok fazla enerji olduğunu biliyoruz. Bu çocukları nasıl güvende tutacağınız ve eğlendireceğiniz konusunda endişeleniyorsanız, size yardım etmek için buradayız. Küçük çocuklardan okula giden çocuklara kadar herkes için eğlence dolu aktivitelerimiz var. Öyleyse çocuklarınızı rahat kıyafetler giyin ve maceralar başlasın!

İçindekiler

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için 5 eğlenceli aktivite

1. Yapışkan Örümcek Ağı

Basit ama çok eğlenceli bir aktivite olan bu, küçük çocuğunuzun kaba motor becerilerini geliştirmesine ve el-göz koordinasyonunu geliştirmesine yardımcı olacaktır. Yapmanız gereken tek şey, uzun çello bant şeritlerini ağ şeklinde bir kapıya yapıştırmaktır. Ardından, eski gazeteyi küçük toplar halinde yuvarlayın ve kimin topunun ağa yapıştığını görmek için onları ağa atmaya başlayın.

2. Bulutlu Hamur Aktivitesi

Ufaklığınızı saatlerce eğlendirecek mükemmel bir aktivite ve yapması çok kolay. 5 su bardağı sade un veya çok amaçlı un ve 1 su bardağı bebek yağı alıp büyük bir kaba koyun. Yumuşacık, yapışkan bir eğlence için çocuğunuzun iki malzemeyi elleriyle yoğurmasına izin verin! Yumuşak dokusu duyusal oyun için iyidir. Ayrıca ona birkaç kalıp verebilir ve farklı şeyler yapmak için hamurun nasıl kalıplanacağını gösterebilirsiniz.

3. Karton üzerine Sulu Boya

Küçük çocuğunuza gerçek boyalar vermenin evinizi yok edeceğinden mi endişeleniyorsunuz? Sizin için harika bir çözümümüz var: su boyama! Bir karton kutuyu sökün ve bir kase ve bir fırça içinde biraz su ile çocuğunuza verin. Çocuğunuzun iç sanatçısı parlasın! Kaygan karışıklıklardan ve kazalardan kaçınmak için çocuğunuz boyamaya başlamadan önce kartonun altına biraz gazete koymayı unutmayın.

4. Oyuncaklar için Buz Pateni

Ufak tefek çocuğunuz kayamayacağına göre, oyuncakları için neden bir buz pateni pisti yapmıyorsunuz? Bir fırın tepsisinde biraz su dondurun ve donduğunda, araba ve heykelcik gibi küçük oyuncakları çıkarın ve çocuğunuzun oyuncaklarını buz üzerinde hareket ettirmekle meşgul olduğunu izleyin. Buz erimeye başladığında tahta kaşıkla kırmasına da izin verebilirsiniz. Bu, duyusal gelişim için harika!

5. Oyuncakları Sıralama

Çocuğunuzun oyuncakları evin etrafında yatarken, bu, biraz temizlik yapmak ve onu meşgul etmek için mükemmel bir aktivitedir. Tüm oyuncakları toplayın ve oyuncakların önüne renkli kaplar veya kağıtlar koyun. Şimdi, yürümeye başlayan çocuğunuzdan oyuncaklarını mavi kutuda mavi bir oyuncak bulundurarak renklerine göre sınıflandırmasını isteyin. Bu basit aktivite bir süre dikkatini çekecek ve temizliği çok daha kolay hale getirecektir. Bebeğinizi güvende tutmak için oyuncakları ve kapları dezenfekte etmeyi unutmayın.

Okul Öncesi Çocuklar İçin 5 Eğlenceli Aktivite

1. Harflerle Gizle ve Ara

Okul öncesi çağındaki çocuğunuzu nasıl meşgul edeceğinizi ve alfabeyi nasıl değiştireceğinizi mi merak ediyorsunuz? Sizin için doğru aktiviteyi bulduk. Tamamen karanlık bir odada alfabedeki tüm harfleri sırayla duvara yapıştırın ve ışıkları kapatın. Çocuğunuza bir el feneri verin ve eğlence başlasın. Meşaleyi duvara tutmasını ve harfleri aramasını isteyin. Alternatif olarak, ondan belirli harfleri aramasını da isteyebilirsiniz. Bu aktivite sonsuz saatler süren eğlence vaat ediyor!

  Yeni Yürümeye başlayan Çocuklar İle Oyun Yoluyla öğrenme

2. Hop-Scotch Eğlencesi

Eskiden ne kadar eğlenceli hop-scotch olduğunu hatırlıyor musun? Tüm o bastırılmış enerjiyi harcamak için küçüğünüzü oyuna tanıtın! Şerbetçiotu oyununu zemine veya özel bir dış mekana tebeşir kullanarak çizebilir veya renkli bantla da oluşturabilirsiniz!. Bu, çocuğunuzun tüm enerjisini kullanmanın ve evde sıkışıp kaldığında onu eğlendirmenin harika bir yoludur. Ayrıca oyuna katılmayı seçerseniz, mini bir antrenmanla paketlenir!

3. Kağıt Tabaklarla Zıpla

Çocuğunuzun enerjisini kullanmanın ve ona renkler hakkında her şeyi öğretmenin başka bir eğlenceli yolu. Yerde birkaç renkli kağıt tabak sıralayın ve eğlenceye hazırlanın. Renklerin adını söyleyin ve çocuğunuzdan bir tabaktan diğerine atlamasını isteyin. Bu kolay aktivite aptalca görünebilir. Fakat çocuğunuzun etrafta zıplamayı seveceğini garanti ediyoruz.

4. Noktaları Birleştirin

Bu yüksek enerjili aktivitelerden sonra biraz soluklanmak ister misiniz? İşte sonunda kendinize bir fincan kahve alırken çocuğunuzu meşgul edecek bir tane. Bu basit aktivite, çocuğunuzun konsantrasyonuna yardımcı olacak ve onu ilginç bir oyunla tanıştıracak. Tek yapmanız gereken, bir kağıt parçası üzerinde altı sıra ve sütun nokta oluşturarak bir nokta ızgarası yapmaktır. Bunu çocuğunuza birkaç eskiz kalemiyle verin ve dilediği gibi noktaları birleştirmesine izin verin. Bu oyunu keşfetmesi ve kalem tutuşunu geliştirmesi için iyi bir yol.

5. Sabunlu Köpük

İnanılmaz bir duyusal oyun aktivitesi, bu, çocuğunuzu mutlu edecek ve ellerini temiz tutacak. Bir karıştırıcıya biraz su ve bulaşık deterjanı ekleyin ve bol köpük yapmak için karıştırın. Köpüğü bir tepsiye aktarın ve küçüğünüzün gözleri parlarken tüm bu eğlenceli köpükle dağılmasını izleyin! Gözlerine köpük gelmemesine dikkat edin.

Okula Giden Çocuklar İçin 5 Heyecan Verici Aktivite

1. Evde Eğitim Programı

Okula giden çocukların ebeveynleri, okulların kapatılmasından ve çocuklarının eğitimlerinin durmasından endişe duyuyor. Fakat ünlü yayınevi Scholastic, çocuğunuzun boş zamanlarından yararlanmak ve dünyayı öğrenmesine yardımcı olmak için harika bir uzaktan eğitim programı başlattı. Farklı yaş grupları için tasarlanan, küçük çocuğunuza uygun olanı seçebilir ve onu eğlence dolu tüm eğitici videolar ve aktivitelerle meşgul tutabilirsiniz.

2. Biraz Balçık Yap

çocuğunuzun can sıkıntısı saatlerinin üstesinden gelmek için çözümü dahil etmelisiniz – sümük. Slime yapmak gerçekten çok kolay ve çocuğunuzu uzun süre meşgul edecek. Bir kaseye yarım bardak tutkal alın ve kaseye yarım bardak su ekleyin. Karışımın çok akıcı olduğunu düşünüyorsanız daha az ekleyin. Biraz gıda boyası ekleyin ve karıştırın. Sonra biraz tıraş kremi ekleyin ve iyice karıştırın. Slime’ı daha gergin hale getirmek için biraz losyon ekleyin ve ardından yavaşça biraz sıvı deterjan ekleyin. Slime’ı yoğur ve hazır! Çocuğunuza verin veya kendi başına yapmasına yardım edin. Yüzeyi iyice dezenfekte ettiğinizden ve temiz bir kapta sakladığınızdan emin olun.

  Bir Aile Ağacı Nasıl Yapılır? Kolay El İşi Fikirleri

3. Krep Kağıt Labirenti

Son doğum günü partisinden evinizin etrafında birkaç krep kağıt destesi var mı? Kullanmanın zamanı geldi. Bir labirent yapmak için krepe kağıdını bir koridor veya kapı aralığına yapıştırın ve ondan içinden geçmesini isteyin. Ayrıca çocuğunuza krep kağıdı, biraz çello bandı verebilir ve çıldırmasına izin verebilirsiniz.

4. Etkinlik Kutuları

Aktivite kutuları, çocuğunuzun evde sıkışıp kaldığı zamanlar için harikadır! Genellikle tekrar tekrar oynanabilen 4-8 aktivite ile gelirler. Firstcry Harika Kanatlar’in, becerilerini geliştirirken ve geliştirirken çocuğunuzun ilgisini çekmesini tavsiye ederiz! Çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesine yardımcı olmak için tasarlanmış harika aktiviteler içeren aylık abonelik bazlı bir aktivite kutusu programıdır. Çocuğunuzun süresiz olarak karantinaya alındığı zamanlar için harika!

5. Çocuklarla Zentangles

Sessiz zaman her zaman sıkıcı olmak zorunda değildir! Çocuğunuzu bu sanatsal zentanglelar gibi kolay ve basit bir şey yapmaya teşvik edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, elinizi bir kağıdın üzerine sürmek ve ondan içinde tekrarlayan tasarımlar yapmasını istemektir. Bu aktivitenin sakinleştirici etkisi vardır ve bir süre dikkatini çekecektir.

Çocuklarınızı İçeride Sıkışırken Meşgul Tutmanız İçin İpuçları

  • Bir Program Yapın: Herkes evin içinde mahsur kalırken, meşgul olmak zor olabilir. Öyleyse bir program yapın ve ona bağlı kalın. Günlerinizi eğlenceli aktivitelerle doldurun ve ailece kaliteli zaman geçirin.

  • Aile Film Gecesi: İçeride mahsur kaldığınızda hiçbir şey bir aile filmi gecesinden daha iyi ses çıkaramaz. Küçüklerinizi mutlu etmek için bazı eski klasikleri ve bazı yeni iyi hissettiren filmleri izleyin.

  • Kolay Tarifler Deneyin: Bu, çocuklarınıza bir yaşam becerisi öğretmek için mükemmel bir zamandır¾ Bazı kolay tarifleri deneyin ve ev yapımı kurabiyelerle ve lezzetli atıştırmalıklarla kendinizi şımartın.

  • Bir Kitap Okuyun (veya Daha Fazla): Hepimiz bir gün sadece iyi bir kitap okuyarak geçirmeyi hayal etmemiş miydik? Belki çocuğunuz bütün gününü okuyarak geçirmek istemeyebilir. Fakat bu zamanı onları kitap okumaya teşvik etmek için bir fırsat olarak kullanabilirsiniz.

  • Yastık Dövüşleri: Tüm bu enerjiyi kullanmanın ve bir aile olarak eğlenmenin iyi bir yolu, eski güzel bir yastık savaşı yapmaktır. Söz veriyoruz, çok kahkaha olacak.

Böyle bir dönemde ailenizin sağlığı konusunda endişelenmemek imkansız olsa da mantıklı olmak ve gerekli önlemleri almak çok önemlidir. Özellikle ailenizde küçük çocuklarınız veya yaşlılarınız varsa evde kalmak, onları güvende ve sağlıklı tutmak için önemlidir. Ve tüm aile evdeyken, bu süre birlikte kaliteli zaman geçirmek ve bağ kurmak için kullanılabilir. Öyleyse biraz iç mekan eğlencesine hazırlanın ve ellerinizi yıkamayı unutmayın!

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Yükselen COVID-19 Koronavirüs İle Kendinizi (Ve Ailenizi) Nasıl Güvende Tutabilirsiniz!
Koronavirüs Yaygın Grip Karşı – Doktorların Bilmenizi İstediği Şey Bu

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu