Gençler

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunu

Video oyunları, küçük çocuğunuz için onu heyecanlandırabilecek, mecazi anlamda biraz lunapark trenidir. Ve bu oyunlar biraz eğitimle geldiyse, o zaman neşelendirmek için yeterli nedeniniz var. Çoğu, video oyunlarının ciddi bir zaman öldürücü olduğunu düşünür. Fakat oyun geliştiricileri, çocuğunuz üzerinde olumlu bir etki bırakabilecek bazı ilgi çekici oyunlar geliştirerek durumu tersine çevirdi. Endişelenmeyin, çocuğunuz oyunları oynarken sizi uykuya daldırmayacaklar! Geliştiriciler ayrıca ebeveynlerin çıkarlarını da göz önünde bulundurdu. Çocuklarınızla da eğlenebilirsiniz.

Çocuklarınızın problem çözme, işbirliği ve organize etme gibi farklı becerileri neredeyse hiç zaman kaybetmeden öğrendiğini görmekten de keyif alacaksınız. Bu oyunlar çocuklarınızı ölçüsüz bir şekilde öğretebilir, ilham verebilir ve motive edebilir. Türler artık o kadar çeşitli ki, seçim yapmak sizin için zor olabilir. Bu yüzden en iyilerin bir listesini yaptık ve bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz.

İçindekiler

Çocuklar İçin En Çok Oy Alan Video Oyunları (5-8 Yaş İçin)

Şiddet oranı konusunda biraz şüpheli mi hissediyorsunuz? Genellikle video oyunları, şiddeti ve gereksiz cinayetleri tasvir eden grafikler nedeniyle eleştirilir. Fakat aşağıda belirtilen oyunlar bu konseptten tamamen kaçınıyor. Aşağıdaki oyunlarda çatışmalar olsa bile, yaşa uygun bir seviyeye indirildi.

1. Zelda Efsanesi: Vahşi Nefes

Hem ticari hem de eleştirel açıdan oldukça popüler bir oyun olan bu oyun, açık dünya formatıyla eğlenceli ve çocuğunuzun hayal gücünü de geliştirmeye yardımcı oluyor. Oyun keşiflerle dolu ve bu, yapımcısı Nintendo’dan bekleyebileceğiniz bir şey.

Ana Özellikler

Açık uçlu bir oyun olan bu, çocuğunuzu yeni yerler keşfetmeye, fikirlerle denemeye ve verilenin ötesini keşfetmeye teşvik edebilir. Oyunu tipik bir hikaye ile oynamanın geleneksel bir yolu vardır veya saf hayal gücü kullanılarak oynanabilir. Zor ve hızlı kurallar yoktur.

2. Thinkrolls: Krallar ve Kraliçeler

5 yaşındakiler için en iyi video oyunlarından biri olan oyun fantastik hikayelere dayanıyor ve krallar, kraliçeler, ejderhalar ve ne yok!

Ana Özellikler

Oyunun iksirler, hayaletler ve timsahlarla büyülü bir tonu var. Zorluklar her adımda zorlaşır ve çözüm stratejik düşünmeyi gerektirir. Bilgi 14 dilde mevcuttur.

  Çocuklar İçin Kapalı ve Açık Fiziksel Aktivite

Puanlar: Amazon’da 4.8/5.

3. Minecraft

Çocuklar ve ebeveynleri arasında oldukça popüler olan başka bir oyun olan Minecraft, yaratıcılığı teşvik etmek için bir ortam sağlar. Çocuğunuzun aynı anda birkaç şeyi öğrenmesini izlemek sizin için harika bir deneyim olacaktır. Oyunun temel fikri, yaratıcılığı desteklemek ve herhangi bir kullanım kılavuzu olmadan çocuğunuzu hayal gücünü kullanmaya zorlayacak.

Ana Özellikler

Oyun, keşif, kaynak toplama, savaş ve zanaat gibi birçok farklı yönden zengindir. Hayatta kalma modunda oynandığında, oyun, çocuğunuzun işbirliğinin ve sosyal bağın değerini anlamasını sağlayacak özelliklerle fazlasıyla yüklüdür. Oyunun farklı sürümleri ve çocuklarınızın keşfetmesi için yeni yollar açan farklı modlar da var.

4. LEGO Creator Adaları

LEGO’yu, birkaç şey inşa edebileceğiniz bir inşaat blokları kutusu olarak gördünüz. Evet, çoğumuz onunla çocukken oynadık. Fakat yapımcılar şimdi video oyunları endüstrisine girdiler ve oyun deneyimini bir adım daha yükseğe çıkardılar. Artık geleneksel kutulardan çok daha fazla seçeneklerle birlikte geliyor.

Ana Özellikler

Oyun, adalarda bir şeyler keşfetmek ve inşa etmek için seçeneklerle birlikte gelir. Çocuğunuz bu adalarda araçlar, hayvanlar ve binalar gibi pek çok harika şey inşa edebilir. Deneyim, çocuğunuzun gerçek dünyaya ve farklı şeylerin nasıl inşa edildiği kavramına ilgi duymasını sağlamalıdır. Oyun ücretsizdir ve reklam içermez. Genç oyuncunun belirli şeyler inşa etmesi gereken görevler var ve her başarıda daha harika özelliklerin kilidini açabilecek. Bu, çocuklar için en eğlenceli video oyunlarından biridir.

5. Süper Mario 64

Super Mario serisinde 3 boyutlu grafiklere sahip bir ilk olan bu oyun, bunu daha önce oynamış olan insanlar için pek çok anıyı geri getireceğinden emin!

Ana Özellikler

Oyun, oyuncunun yolculuğunda topladığı farklı özellik ve ödüllerin yanı sıra, dost canlılar ve yararsız canavarlarla dolu hayali dünyada gezinen oyuncuyu içerir.

6. Roket Ligi

En iyi aksiyon araba filmlerini ortaya çıkaran ve onu bir çocuğun hayat anlayışı ile harmanlayan bir oyundur. Arabalar burada futbol oynayabilir. Oyun, çocukların zevkine hitap etmek için özel olarak tasarlanmıştır.

  Basit Çocuk Ağaç Evi Fikirleri

Ana Özellikler

Oyun, oyunu kazanmak için çeşitli eylemler gerçekleştiren arabalardan oluşan takımlarla oynayabileceğiniz bir şampiyona gibidir.

7. Lego Marvel Süper Kahramanları 2

LEGO ve Marvel süper kahramanlarının bir karışımı olan bu oyun çocuğunuz için çok eğlenceli olabilir, özellikle de Lego tuğlalarından yapılmış kahramanlarla oynadığında ve bir süpervizörle karşılaştığı zaman.

Ana Özellikler

Kötü adam zamanı ve mekanı bükebilir. Fakat çekirdeği Minecraft’ınkine oldukça benzer. Oyun yüksek hıza dayanıyor. Onu çocuklar için uygun kılan hiçbir grafik şiddet yoktur.

8. Yooka-Laylee

Oyun, bulmaca benzeri yaklaşımı çocuğunuzun meşgul olmasını sağlayabileceğinden küçük çocuklar için tavsiye edilir. Temelde, sihirli kitapları çalan ve en güçlü kitabın peşinde olan kötü adamı almaya çalışan iki yaratık hakkındadır.

Ana Özellikler

Oyunda şiddet minimum düzeydedir. Oyun, çocuğunuzun bağlanmasına yardımcı olabilecek çok sayıda işbirliğine bağlıdır. Fakat oyun oldukça kapsamlı ve çok sabır gerektiriyor.

9. Mini Metro

Bu bir strateji oyunudur ve çocuklar için mükemmeldir ve çocuğunuzu meşgul edecek kadar iyidir. Bu onun organizasyon becerilerini test edecek.

Ana Özellikler

Bir toplu taşıma haritası ve bir metro demiryolu inşaatı için sağlanan diğer tüm imkanlarla, çocuğunuzun endişelenmesi gereken tek şey zamandır. Canavar yok. Ama kazanmak için çocuğunuzun organizasyon becerilerini geliştirmesi gerekiyor!

10. Hayvan Dahisi

Bu oyun tamamen hayvan dünyası ile ilgilidir ve çocuğunuza hayvanlar hakkında her şeyi eğlenceli bir şekilde hızlı bir şekilde öğretebilir.

Ana Özellikler

Oyun kanlı sahneler içermiyor. Yani çocuğunuz için oldukça güvenlidir. Bu aynı zamanda biraz dikkat ve strateji gerektiren bir labirent oyunudur.

Çocuğunuzun ilgi çekici şekillerde farklı şeyler öğrenmesine izin verin. Eğlenceli bir ebeveyn-çocuk kaliteli zaman geçirmek için onlara da katılabilirsiniz.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Video Oyunları Çocuğunuzun Görmesini Nasıl Etkiler?
Video Oyunları Çocuklara Öğreten Değerli Dersler
Çocuklar İçin Heyecan Verici Salon Oyunları

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu