Gençler

Çocuklara Matematikten İngilizceye Her Şeyi Öğreten Yapı Taşı Etkinliği!

Çocuklarınız yapı taşlarıyla ne yapıyor? Tanıdığımız birçok küçük maymun, rastgele tasarımlar yaratmaktan ve hepsini daha sonra parçalamaktan zevk alıyor, Mamma’nın öfkesine göre! Ama yapı taşlarının aslında çocuklarınıza okul için bilmeleri gereken her şeyi öğretmek için kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Evet, matematik, bilim, İngilizce ve sanatı kastediyoruz!

Çocuğunuza bir LEGO seti mi yoksa başka yapı taşları mı vermeyi düşünüyorsanız, bu harika kreasyonların size ilham vermesine izin verin. İnce motor becerilerinden bilim ve matematik anlayışına kadar, bu aktivite fikirleri yapı taşlarının faydalarının sayılamayacak kadar çok olduğunu kanıtlıyor!

İçindekiler

1. Onlara Renk ve Şekil Eşleştirmeyi Öğretin

Ne Yapmalı: LEGO Blok BulmacalarıYapı taşlarının arasında saklanan renkli bir bulmacaya sahipseniz, mağazadan satın alınan bir bulmacaya kim ihtiyaç duyar? Ve onlara renkleri ve şekilleri zekice eşleştirmeyi öğreten biri! Sadece farklı renkli kağıt/köpük ve bunlara karşılık gelen yapı taşları renkleri seçin. Daha sonra blokları eşleşen renkte çeşitli şekillerde kurabilir, kalıcı bir kalemle izleyebilir ve çocukları meşgul edebilirsiniz!

2. Ağırlıkları Ölçmek Çok Eğlenceli Oldu

Ne Yapmalı: Yapı Taşları Dengesi

Bir kilo domates, bir kilo pamuktan daha mı ağır? Çoğu çocuk ağırlığı ve nasıl ölçüldüğünü anlamakta zorlanır. Neden yapı taşlarının bunu daha kolay bir iş yapmasına izin vermiyorsunuz? Terazinin kollarının serbestçe hareket etmesini sağlamak için çocukların bağlantı parçalarını kullanmalarına yardımcı olun. İşin püf noktası, her iki sepeti de tamamen aynı şekilde oluşturmak ve konektör parçalarının ortalandığından emin olmaktır.

3. Ben Kesirler Kralıyım!

Ne Yapmalı: Kesir Öğretmeni

Çocuğunuzun kesirleri anlamasına yardımcı olmak için mücadele ediyorsanız – ki bu biraz zor olabilir – yapı taşları kurtarmaya gelebilir. Bunu yapmak gerçekten çok kolay ama mesajı başka hiçbir şeye benzemiyor. Bütünü temsil etmek için 8 noktalı bir LEGO tuğlası kullanabilirsiniz. Bu ‘1’. Şimdi, diğer tuğlalar kesirlerin bütüne nasıl bağlı olduğunu gösterebilir. Yani, 2 x 4 nokta tuğla bütünün 1/2’si olurken, 4 x 2 nokta tuğla 1/4 olacaktır. Akıllı, değil mi?

  Çocuklar İçin Basit Origami Çiçek Fikirleri

4. İnce Motor Becerilerini Ayarlayın

Ne Yapılır: Chopstick Pencil Grasper

Yemek çubuklarının sadece Çin mutfağında iyi olduğunu kim söyledi? Yapı taşları konusunda da süperler! Bu aktivite için yapmanız gereken tek şey, iki kaseye birkaç LEGO bloğu düzenlemek, küçük çocuğunuzu yemek çubuklarıyla donatmak (veya çocuk dostu maşa kullanabilirsiniz) ve kaseler arasındaki blokları kaydırmaya devam etmelerini sağlamaktır. Bazı kaymalar ve düşmeler olabilir. Fakat çok eğlenceli olacağı garanti edilir.

5. Bir Uzman Gibi İngilizce Konuşmalarını Sağlayın

Ne Yapmalı: Kasılmaları Engelle

“Yapma” ile “yapma” aynı şey midir? Bu küçük kesme işareti iki kelimeyi bir kelimede nasıl birleştiriyor? Çocukların İngilizce’deki kasılmaları anlamak için biraz zaman ayırmaları, blokların yardımcı olabileceği yerdir. Büyük blokları kasılmaların parçalarıyla ve diğerlerini gerçek kasılmayla etiketleyin. Konuyu anlamak için görsel bir ekran gibisi yoktur!

6. Anne, Çok Kelime Biliyorum!

Ne Yapılır: LEGO Adam Asmaca

Adam asmaca, çocuğunuza yazımların yanı sıra yeni kelimeleri öğretmek için en iyi kelime oyunlarından biridir. Yanlış tahminler celladınızın asılma olasılığını artırırken doğru tahminler doldurulur! Bu oyunu evde kolayca oluşturmak için, not defteri harf etiketleri, bir LEGO adamı ve bir taban plakası kullanabilirsiniz.

7. Renk Paletini Anlamalarına Yardımcı Olun

Ne Yapılır: Gökkuşağı Desenleri

Çocuğunuz kaç rengi tanımlayabilir? Bu ev yapımı gökkuşağını yapmalarına yardım edin, renklere daha da derin aşık olacak. Dahası, bu kalıpları kullanarak eğlenceli gökkuşağı oyunları oynamak, gökkuşağının nasıl oluştuğunu ve sonuçta nereden geldiklerini anlamalarını da sağlayacak!

8. Onları Hayvanlara ve Kuşlara Tanıtın

Ne Yapmalı: Yapı Taşı ÖrdekÇocuğunuz büyürken, hayvanlar alemi onu daha da büyülüyor ve şaşırtıyor. Kendi canlı yaratıklarınızı yaratmak için blokları kullanabileceğinizi ve ardından bunları içeren hikayeler anlatabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu ördekleri kendilerine ait bir yapı taşı havuzunda dolaştırın ve küçük çocuğunuzun büyüyüp bir flora ve fauna aşığı olacağına bahse gireriz!

  Çocuklar İçin Harika Yaprak Sanatı ve El İşi Fikirleri

9. Bilimi Çocuğunuzun En İyi Arkadaşı Yapın

Ne Yapılır: Balon ArabasıBize güvenin, bilim ona kendi balonla çalışan yapı taşı arabasını aldığında bu kolay olacak. Araba hazır olduktan sonra kaliteli bir balona 1’e 2 boşlukta yerleştirin. Balonu ve tombalayı şişirin! Hava gücü arabayı ileri doğru iter! Arabayı sabit tutmak için sadece yataydan dikeye desteklerin yerinde olduğundan emin olmanız gerekir. Bu durum dinamikler, etki-tepki ve genel bilim harikaları hakkında harika bir derstir.

10. Yaratıcı Yönlerini Ortaya Çıkarmalarına Yardımcı Olun

Ne Yapılır: Tic-Tac-Toe Oyunu

Oynamak için eğlenceli bir oyun tasarlayabileceklerinden daha iyi yuvarlanan çocuklarda hiçbir şey yaratıcılığı kazanamaz. Tüm çocuklar tic-tac-toe’u sever; aslında yetişkinler de öyle. Bu yapımı kolay oyun için, çocuklara bir oyun tahtası oluşturmaları için bir taban plakasına bazı beyaz bloklar eklemelerine yardımcı olmalısınız. Bu kadar! Hepiniz daha sonra bir tuğla rengi seçebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz – bu kadar kolay!

11. Minyonlarla Her Şey Süper Olmalı

Ne Yapılır: Minyonlar!

Katılmıyor musun Tamamen yapı taşlarından yapılmış bu sevimli minyonlarla listemizi kapatmaya direnemedik! Artı, bunları yapmak kesinlikle çocuklara simetri ve mühendislik hakkında bir iki şey öğretecek.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu