Gençler

Çocuklarla Oynamak İçin En İyi Bebek Bakıcılığı Oyunları

Bebek bakıcılığı, büyürken gençler için iyi miktarda harçlık kazanmanın harika bir yoludur. Komşularınız veya tanıdıklarınız, dışarı çıkmaları gerektiğinde, yürümeye başlayan çocuklarına veya okul öncesi çocuklarına bakacak birine ihtiyaç duyabilir ve burası içeri girip hızlı para kazanabileceğiniz yer! Sözler hızla yayılır ve siz farkına varmadan birden fazla evde oturuyor olabilirsiniz!

Bununla birlikte bazen bir yürümeye başlayan çocuğun enerjisine ayak uydurmak zor olabilir. Çocuğu meşgul etmek için yerinde oynayabileceğiniz uzun bir oyun listesine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bebek bakıcılığı yaparken çocuklarla oynayabileceğiniz en iyi oyunların bir listesine sahibiz. Bu eğlenceli bebek bakıcılığı oyunlarından bazıları bir sonraki işinizde size yardımcı olacak!

Çocukları Eğlendirecek Eğlenceli Bebek Bakıcılığı Oyunları

Bu oyunlar size birçok durumda yardımcı olacaktır! Çocuğun oyalanmasına ve sıkılmamasına yardımcı olacak, siz orada vakit geçirirken size yapacak bir şeyler verecek, çocukla bağ kurmanıza yardımcı olacak ve tekrar bebek bakıcılığı yapmanızın istenme olasılığını artıracak ve daha da önemlisi, çocuğu yorar ve enerjisini tüketir! Çocuklar genellikle pozitif enerjiye sahiptir ve etrafta olmak eğlencelidir, bu yüzden bu oyunları onlarla birlikte denediğinizden emin olun ve kesinlikle iyi vakit geçireceksiniz!

Temel Oyunlar

İşte evin içinde yatan temel şeylerle uygulayabileceğiniz birkaç basit oyunun bir listesi. Herhangi bir hazırlık gerektirmez ve ihtiyacınız olan tek şey eğlenmek için sürücüdür!

1. Köpekbalığı Saldırısı

Dışarıda birkaç hula halkası veya dairesel herhangi bir şey kullanarak başlayalım. Arka bahçedeki yere veya başka bir yere rastgele bir düzende yerleştirin. Çocuklardan biri “köpek balığı” olurken, diğerleri güvenliğe ulaşmak için bir “adaya” atlamak zorunda kalacak. Köpekbalığı “saldır!” Diye bağırdığında, diğer çocuklar “yenilmekten” kaçınmak için en yakın adaya atlamaya çalışmalıdır.

2. Hayvanat bahçesini ziyaret edin

Bir hayvanat bahçesive hatta bir hayvanat bahçesi, çocuklar için her zaman bir hittir ve onlar için empatiyi öğrenmeleri ve farklı hayvan türlerine saygı duyup anlayabilmeleri için harika bir yoldur. Bu aktivite, bir saat veya hatta bütün bir gün geçirmenize olanak tanır ve bu tesisler bebek bakıcılığı yaptığınız yere yakınsa, böyle bir planlama gerektirmez.

3. Hayvanı Adlandır

Bu hayvanı adlandırın, tüm dünyada oynanan harika bir anaokulu bebek bakıcılığı oyunudur. Önceki fikrimizden ilham alarak evde olabilir ve çocuklarla sessiz sinema oynayabilir, bir hayvan gibi davranabilir ve onların tahmin etmesini sağlayabilirsiniz. Çocuklar tahmin etmeleri için hayvan gibi davranan yetişkinleri sevdikleri için bu çok hızlı bir şekilde komik bir şeye dönüşebilen bir oyundur.

  Çocuğunuz ve Güzellik Yarışmaları - Ne Yapmalı?

4. Evi Temizleyin

Evin farklı bölümlerini çocuklara ve kendinize atayın ve onların parçalarını temizlemesini veya yeniden düzenlemesini sağlayın. Bu bir raf veya dolap olabilir. Fakat iyi görünecek şekilde düzenlemeleri gerekir. Onlar bittikten sonra onların “temizliğini” yargılayabilirsiniz. Bu, çocukların katılabileceği bir tür temizlik oyunudur.

Spor Oyunları

Birden fazla çocuğa bakıcılık yaptığınız bir durumda, spor oyunları işe yarayabilir çünkü çocuklara açık hava oyunları oynama şansı verecektir.

1. Arka Bahçe Olimpiyatları

Bunu yapmak için evin etrafına yatan her şeyi getirin ve arka bahçeye bir engel parkuruna benzeyecek şekilde yerleştirin. Bunlar hulahuplar, minderler, çöp kutuları vb. olabilir. Engellerin etrafından koşan çocuklara zaman ayırın.

2. Çöpçü Avı

Çocukların evin her yerinden almaları ve size geri getirmeleri için bir nesne listesi oluşturun. Bu, evin her yerinde ve dışarıda yatan şeyler olabilir. Bir süre meşgul olmaları için onlara uzun bir liste verdiğinizden emin olun.

3. Nihai Frizbi

Herkes bir frizbi fırlatmayı sever! Bu, çocukları meşgul tutarken birbirlerine bağlanıp eğlenmelerini sağlamanın harika bir yoludur. Yere hula çemberleri yerleştirerek ve puan verirken Frizbiyi çemberlere fırlatarak oyunu değiştirebilirsin.

4. Herhangi Bir Top Oyunu

Her tür top oyunu çocuklara hitap ediyor. Bu, kickball, futbol, ​​basketbol veya hatta sıradan bir yakalama olabilir.

5. Balon Voleybolu

Bir balonu havayla doldurun ve çocukların oturma odasında voleybol oynamasını sağlayın. Bu oyunun varyasyonlarını, onlara üfleyerek ve kollarını veya bacaklarını kullanmadan balonu havada tutmalarını sağlayarak oynayabilirsiniz.

Yaratıcı Geliştirme Oyunları

Bazen gençlerin zihinlerine meydan okumak gerekir. İşte doğası gereği yaratıcı olan bazı fikirler.

1. Parmak İzi Boyama

Tek ihtiyacınız olan birkaç kağıt ve boya. Çocukların parmaklarını bunlara batırırken toksik olmayan boyayla eğlenmelerine ve farklı parmak izi yüzleri yapmalarına izin verin. Bu, kesilmiş sebzeleri kullanarak başka tür sanatlar yapmak için de değiştirilebilir. Çoğu çocuk resim yapmayı sever ve bu kesinlikle onlarla biraz zaman geçirmenize yardımcı olacaktır.

2. Satranç

Bu, pek çok çocuğun ilgilenmeyebileceği beyin güçlendirici bir oyundur – ama eğer öyleyse, onların bilişsel düşüncelerine yardımcı olurken çok fazla zaman geçirmelerine gerçekten yardımcı olacaktır! Satranç, daha keskin olmak ve mantıklı düşünmeyi geliştirmek için her çocuğun katılması gereken önemli bir iç mekan aktivitesidir.

  Çocuklar İçin Harika Yaprak Sanatı ve El İşi Fikirleri

3. Parti Dekoru

Bir parti yaklaşırsa ve tüm malzemeler evde ise, çocuklardan dekorasyon için bazı şeyler kesip şekillendirmelerini sağlayın!

4. İnanmak

Bu oyunun sınırları yok, çünkü hepsi hayal gücüne bağlı. Çocuklar kapana kısılmış periler gibi davranabilir ve onları bulmak için 5 dakikanız var. Gerçekten içine girerseniz, onlar da çok keyif alacaklar!

Eğlence Oyunları

Bazı oyunlar sadece eğlence amacıyla oynanabilir. Fikir edinmek için okumaya devam edin.

1. Müzik

Müzik, çocukların yaratıcılığını ortaya çıkarmanın harika bir yoludur. İster enstrüman olsun, ister şarkı söyleyin, her yaştan çocuk onu sever. Müzikli oyunlar her evde büyük kolaylıkla oynanabilir. Bu aynı zamanda müzikal sandalyeleri, bir orkestra oluşturmayı ve hatta karaoke’yi içerebilir.

2. Film Gecesi

Bebek bakıcılığı yaparken vakit geçirmenin iyi bir yolu film izlemektir. Bütün çocuklar filmleri sever ve özellikle canlandırılmışlarsa. Çocuklara uygun bir şey, gecenin çabuk geçmesini sağlayacaktır.

3. Kukla Gösterisi

Hazırlıklıysanız, bu çocuklar için süper bir hit olabilir. Çocuklara çorap, kağıt torba vb. giydirin ve bir gösteri yapın!

4. Hikaye anlatımı

Bir çocuğa yaratıcı bir şey hakkında bir satır söylettirin ve sonraki çocuk da buna katkıda bulunmalıdır. Bu şekilde çocuklar, ortaya çıkardıkları harika bir hikaye ile sonuçlanabilirler.

Yatma Zamanı Oyunları

Gecenin o kısmı ama çocuklar henüz uykulu değil mi? İşte onları eğlendirmenize ve uykuya dalmak için yormanıza yardımcı olacak bazı oyunlar.

1. Eksik Öğeleri Bulun

Çocuklara evdeki bazı nesneleri masaya yayarak gösterin. Ezberlemelerini sağlayın ve nesneleri bir havluyla örtün. Şimdi tüm öğeleri hatırlamalarını sağlayın!

2. Göz Casusu

Bu, yatakta bile oynanabilen basit bir oyundur. Uyku vakti olabilir. Fakat bazen çocuklar uykuya dalmakta zorlanır. Sırayla odadan bir şey casusluk yapın ve diğerinin ne olduğunu tahmin etmesini sağlayın!

Bebek bakıcılığı çok eğlenceli olabilir. Fakat sadece olmasını istiyorsanız. Çocukların harcayacak çok enerjisi olabilir ve tüm bu enerjiyi becerikli veya eğlenceli bir şeye kanalize edebilmek gerekir. Basit şakalar veya takım sporu gibi karmaşık bir şey, her yaştan çocuk için oyunlar ve aktiviteler vardır. Oynamak için çok sayıda bebek bakıcılığı oyunu var ve listemiz çoğu durumda size yardımcı olabilecek kadar kapsamlı. Bir sonraki işinizde size yardımcı olması için veya fikirlerin tükendiğini düşündüğünüzde bu listeyi kullanın!

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar için Eğlenceli Dans Oyunları
Parkta Oynayacak Çocuklar İçin En İyi Oyunlar
Çocuklar için Top Oyunları

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu