Çocuklar

Çocuklar İçin En İyi Su Parkı

Yaz, çocuklar ve ebeveynleri için tatil zamanı demektir. Yaz sezonunun tadını çıkarmak için en iyi seçeneklerden biri su parkını ziyaret etmek. Hem çocuklar hem de yetişkinler, her yaz tatilinin en önemli özelliği olduğu için su parklarına gitmeyi severler. Güneşin tadını çıkarırken sıcağı yenmek için mükemmel yerlerdir. Bir dahaki sefere siz ve çocuğunuz suda dinlenmek ve heyecan verici kaydırakların tadını çıkarmak istediğinde göz önünde bulundurabileceğiniz bazı su parkları. Fakat önce su parkını ziyaret ettiğinizde çocuğunuzu suda güvende tutmanıza yardımcı olabilecek yolları okuyun.

Çocukları Su Parklarında Güvende Tutmanın İpuçları

Su parkına giderken, yetişkinler kaydıraklarda ve havuzlarda ne gibi önlemler ve güvenlik önlemleri almaları gerektiğini bilirler. Fakat çocukların gözetime ihtiyacı vardır. Bu yüzden onlara önceden ipuçları vermek her zaman daha iyidir. Çocukları su parklarında güvende tutmak için bazı yollar:

  • Her zaman çocuklarınızın içgörü olduğundan veya bilinen bir yetişkinin onlara göz kulak olduğundan emin olun. Çocuklardan yetişkinlerden uzaklaşmamalarını isteyin.
  • Suya girmeden önce güneş kremi ve dudak kremi kullanın. Suda yıkamaktan kaçınmak için tercihen suya dayanıklı bir güneş kremi kullanın. Çocukları zararlı güneş ışınlarından korumak için birkaç saatte bir tekrar uygulayın.
  • Çocuklardan daha derin havuzlarda yüzmeyi bilseler bile can yeleği ya da yelken giymelerini isteyin.
  • Çocuklarınızın güneşte sulu kalması için yeterince su içmesini sağlayın. Mümkünse şekerli içeceklerden veya gazlı içeceklerden kaçının.
  • Çocuklara kaydırakların veya havuzların kuralları hakkında bilgi verin ve onlardan bunlara uymalarını isteyin.
  • Suda eğlendikten sonra değiştirmek için sıcak ve kuru giysiler getirmeyi unutmayın.
  • Su parkında merkezi bir buluşma noktası belirleyin ve çocuğunuzun bunu bilmesini sağlayın. Çocuğunuz su parkındayken ayrılması durumunda sizinle o noktada buluşabilir.

Şimdi, çocuğunuzu götürmeniz gereken bazı su parklarını öğrenelim.

Çocuklar için 10 Popüler Su Parkı Etkinliği

Bir su parkına yapılacak bir gezi, sıcak yazlarda cennet gibi görünür. Fakat tüm su parkları aynı değildir. Bir şehri sadece su parkı için ziyaret etmek, yaz tatillerinin en önemlisidir. En iyi su parklarında yoğun kaydıraklar, birinci sınıf havuzlar ve çocukların eğlenmesi için geniş bir oyun alanı bulunur. Bu tatil için, çocuklar için bu popüler su parkları listesinden seçim yapın:

1. Noah’s Ark Su Parkı

Midwest’in en popüler çocuk dostu su parklarından biri olan Noah’s Ark Waterpark, yetişkinlerin de gözdesi. Eğlence parkında tüm aile için birçok aktivite ve gezinti vardır. Tüm aile, sayısız ilgi çekici yer, eğlence ve yemek seçeneği ile sınırsız eğlenebilir. Bir hafta sonu veya tatil için bütün bir aile için mükemmeldir.

Konum – Wisconsin Dells, WI

Noah’s Ark Waterpark, ’10 -story Scorpion’s Tail ‘adı verilen heyecan verici dikey düşme yolculuğuyla bilinir. Parkta ayrıca küçük çocuklar için çarpışan tekneler, çoklu su oyun alanları ve iki sonsuz nehir dahil olmak üzere birkaç nazik ve çocuk gezintisi var. Ünlü Kurbağa yavrusu Körfezi ve Paradise lagünü, çocukları saatlerce oyun oynamakla meşgul edebilir.

  Çocuklar İle Konuşmak ve Dinlemek

2. Shipwreck Island Su Parkı

Florida, güzel havası ve plajları ile yaz tatili için mükemmeldir. Güneşte serinlemek için Shipwreck Island su parkında çocuklarla birlikte eğlenin. Park, yetişkinler için aşırı kaydıraklar ve çocuklar için eğlenceli kaydıraklarla ideal konumu nedeniyle devletin en iyi su parklarından biridir.

Konum– Jacksonville Beach, Florida

Shipwreck Island Water Park, Eye of the Storm, 40 fit yüksekliğindeki kaydırak, Typhoon Lagoon dalga havuzu ve tembel nehir gibi dört ekstrem kaydırak ile çok sayıda aktivite ile interaktif aile zamanı için mükemmeldir. Çocuklar, su toplarının tadını çıkararak saatlerce suda oynadıkları Kiddie Cove ve Pirate’s Paly Village’ı seviyorlar. Parkta ayrıca bir mini golf sahası, go-kart pisti ve lazer etiketi alanı bulunmaktadır.

3. Castaway Bay Su Parkı

Castaway Bay su parkı, dünyanın Roller Coaster Başkenti Sandusky’deki Cedar Point’te yer almaktadır. Cedar Point, dünyadaki en büyük hız trenleri koleksiyonuyla birlikte en heyecan verici sürüşlerden bazılarına sahiptir. Bu su parkı bebekler dahil tüm çocuklar için uygundur. Yetişkinler için çok sayıda su kaydırağı ve diğer aktiviteler de vardır, bu nedenle tüm aile burada keyifli bir gün geçirebilir.

Konum– Cedar Point, Ohio

Castaway Su Parkı, 38.000 metrekarelik bir alana yayılan ucuz bir kapalı su parkıdır. Parkta su hız treni, çocuk alanı, dalga havuzu, su kaydırakları ve jakuzili spa gibi çok sayıda ilgi çekici yer vardır. Bu Toddler Tide Pool, genç yüzücüler için mükemmel olan sadece 18 inç derinliğe sahiptir. Yürümeye başlayan çocuk dostu ikili kaydıraklar ve küçük çocukların tırmanması için deniz canlıları var. Geniş su parkı, Erie Gölü’nün muhteşem manzarasına, çocukları meşgul edecek çok sayıda geziye ve canlı eğlence şovlarına sahiptir.

4. NRH20 Su Parkı

Bu açık hava yürümeye başlayan çocuk su parkı, Gravepine, Teksas’tan 20 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Park, özellikle onlar için birçok kaydırak, havuz ve diğer aktivitelerle küçük çocuklar ve küçük çocuklar için bir cennettir.

Konum– North Richland Hills, Teksas

NRH20 Su Parkı, çocuklara uygun kaydırakları ve havuzlarıyla bilinir. Çocuğunuz, yaratığın her tarafındaki kurbağa yavrusu yüzme deliğinden geçebilir ve çeşitli çocukların su kaydıraklarının, zambak yastıklarının ve ağlarının tadını çıkarabilir. Ebeveynler de çocuklarıyla birlikte eğlenceye katılabilirler.

5. Wet ‘n’ Wild Palm Springs

Wet ‘n’ Wilds Palm Springs, hem çocuklar hem de yetişkinler için en popüler su parklarından biridir. Çölde bir Vaha olarak bilinen su parkında, tüm aile için tonlarca heyecan verici gezinti vardır. Aile odaklı bir atmosfere sahiptir; bir aile tatili için mükemmel.

Konum – Palm Springs, CA

Su parkı, macera dolu hız treni, sal gezintileri, 600 fit uzunluğundaki tembel nehri ve 7 katlı gelgit dalgası kulesi kaydırakları ile tanınır.

6. Schlitterbahn Su Parkı

Schlitterbahn Waterpark, tüm aile için popüler bir eğlence parkıdır. Bu parkta çok çeşitli aktiviteler ve gezintilerle yaz tatilinin tadını çıkarın.

Konum– New Braunfels, Texas

  Okul Çağında Yaratıcı ve Sanatsal Gelişim

Schlitterbahn Su Parkı, Kongo Nehri Keşif Gezisi ile ünlüdür. Çocuklar üç kattan önce iç tüpün tadını çıkarabilirler. Master Blaster Uphill Water Coaster da herkesin favorisi. Küçük çocuklar, sığ havuz ve kaydırakların bulunduğu cennette oynayabilir.

7. Raging Waves Su Parkı

Raging Waves Su Parkı sadece Illinois’de değil, tüm dünyada popülerdir. Illinois’deki en büyük su parkıdır ve tüm ailenin eğlenmesi için çok sayıda kaydırak, havuz ve diğer ilgi çekici yerlere sahiptir.

Konum– Yorkville, Illinois

Raging Waves Su Parkı’nda 32 su kaydırağı, dalga havuzları, tembel nehir ve çok sayıda çocuk oyun alanı vardır. Park, altı şeritli bir yarış kaydırağı olan ve dünyadaki bu tarz üç kaydıraktan biri olan Aussie Mat Dash için popülerdir. Eğlenceli su parkı, çocukların eğlenmesi için birkaç yavaş tempolu cazibe merkezine sahiptir.

8. Jungle Jim’s Su Parkı

Jungle Jim’s Waterpark, plaja ara vermek isteyen aileler için mükemmeldir. Safari su parkı, çocuk havuzu ve sprey alanı burada çocukların favorisidir.

Konum– Rehoboth Beach, Delaware

Jungle Jim’s Waterpark, sıfır giriş havuzları, korsan gemisi ve sıçrama reklamları olduğu için çocukların favorisidir. Parktaki diğer aktiviteler arasında mini golf, çarpışan tekneler, vuruş kafesleri, küvet kaydırakları, ip tırmanışı ve aktivite havuzu bulunmaktadır. Yetişkinler, Wonambi tüp kaydırağı ve saatte 40 mil hıza ulaşan yüksek hızlı bir kaydırak olan PJ’s Plummet gibi heyecan verici slaytların tadını çıkarır. Kanguru Şelaleleri, çocuklara uygun kaydıraklara sahiptir ve bir aile sal kaydırağı ile birlikte su topları ve ip köprüler vardır.

9. Aquaventure

Aquaventure, Karayipler’deki en büyük açık hava su parkıdır. Su parkı, farklı temalı kaydıraklarla doludur ve Bahamalar’ı ziyaret eden aileler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Konum – Paradise Adası, Bahamalar

Büyük su parkında, Maya temalı bir su oyun alanı olan Splashers gibi birkaç temalı kaydırak ve çeşme vardır. Çocuklar çeşitli su kaydıraklarının ve ayrıca tembel nehrin tadını çıkarırlar. Su parkında 20’den fazla yüzme havuzu ve 3 çocuk havuzu içeren 11 farklı havuz bulunmaktadır. Buradaki diğer popüler cazibe, dört kaydıraklı 120 fitlik bir kule olan Güç Kulesi’dir.

10. Tayfun Lagünü

Typhoon Lagoon, bebekler ve küçük çocuklar için en iyi su parklarından biridir. Parkta çocuklar için çeşitli kaydıraklar ve su aktiviteleri vardır.

Konum – Orlando, Florida

Güzel su parkı ünlüdür çünkü çocuklar, küçük çocuklar ve yetişkinler için özel olarak tasarlanmış bölümleri vardır. Bazı ünlü slaytlar arasında Bay Slides, Ketchakiddee deresi ve Castaway Creek sayılabilir. Yetişkinler tuzlu su lagününde köpekbalıklarıyla yüzebilir veya dalga havuzunun keyfini çıkarırken, çocuklar küçük kaydırakların, mini tüp yolculuğunun, tazyikli suların, fokların ve şelalelerin keyfini çıkarabilir.

Su parkları, yaz mevsiminde onu serin tutmanın ve aileyle mutlu anılar yaratmanın en iyi yoludur. Bu su parklarının bir kısmını veya tamamını deneyin. Tüm aileniz verdiğiniz kararlara bayılacak ve su parkında yaşadıkları tüm eğlenceye değer verecek.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin Keyifli Su Oyunları ve Aktiviteleri
Çocuklar İçin Süper Eğlenceli Yüzme Havuzu Oyunları
Çocuklar İçin Eğlenceli Plaj Oyunları ve Aktiviteleri

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu