Gençler

Çocuklar İçin En İyi Playstation 3 Oyunu

Playstation oyunları, evinizin rahatlığında çocuklarınız ve partnerinizle baştan sona eğlenceli bir seans geçirmenin mükemmel bir yoludur. Çocuklar genellikle evde sıkılır ve her zaman yeni eğlence yolları ararlar. PlayStation oyunları tüm yaş grupları için mükemmel bir eğlence kaynağıdır; bebekler, çocuklar ve gençler. En iyi yanı, siz bile katılabilmeniz ve çocuklarınız ve eşinizle kaliteli zaman geçirebilmenizdir!

İçindekiler

Çocuklar için PS3 Oyunlarını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklarınız için PS3 oyunlarını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Yaş: Çocuklarınızın yaşı, düşündüğünüz oyunların seçiminde önemli bir etkiye sahiptir. Herkes için derecelendirilmiş oyunları arayın; bu onu gerçekten küçük çocuklardan yetişkinlere kadar tüm yaş grupları için mükemmel kılar. Tüm aile, uygunsuz içerik veya korkutucu unsurlar olmadan bu oyunların tadını çıkarabilir. Diğer bir seçenek ise, oyunun içeriğine veya oyunu oynamak için gereken belirli bir beceriye bağlı olan, Genç derecelendirmesine sahip oyunlardır. Bununla birlikte genç derecelendirmesine sahip oyunlar 10-12 yaş arası çocuklar için uygun olabilir veya farklı yaş grupları için farklı seviyelerde olabilir.

Cinsiyet: Playstation3 oyunlarının çoğu cinsiyete dayalı olmasa da, kızların keyif aldığı bazı oyunlar erkekler tarafından beğenilmeyebilir ve bunun tersi de geçerlidir. Bu yüzden çocuklarınızın tercihine veya cinsiyetine göre seçim yapmak yardımcı olur.

Oyuncu Sayısı: Evde sadece bir çocuk varsa, hem tekli hem de çok oyunculu modları olan oyunlara gitmelisiniz. Spor oyunları, görev ve bulmaca oyunları tek oyuncular için harika seçeneklerdir.

Tür: Çocuklarınızı en çok ilgilendiren şeyleri bulmanız gerekir. Sporu severler mi? Yoksa müziğe ve dansa daha mı yatkınlar? Her türde seçilebilecek çok sayıda oyun vardır, bu nedenle bir satın alma işlemi yaparken çocuklarınızın tercihlerini düşünün.

Dolayısıyla, yukarıdaki noktaları göz önünde bulundurarak, çocuklarınız için uygun bir oyun seçebilirsiniz.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için en iyi PS3 Oyunları

Çocuklar için PS3 oyunları, ideal olarak 5 ila 7 yaş grubundaki çocuklar için tasarlanmıştır. Bu oyunların anlaşılması kolaydır ve 5 yaşın üzerindeki herkes tarafından kullanılabilir. Fakat 3 yaşındakiler için PlayStation3 oyunları tavsiye edilmez. Burada, okul öncesi çocuklar için çocuklarınızın keyifle oynayabileceği 3 PS3 oyununu listeledik:

Oyunun Adı: Just Dance 2

Temel Özellikler: Tüm ailenin keyifle oynayabileceği yeni tasarlanmış PlayStation oyunlarından biridir. Temel özellikler şunları içerir:

 • Just Dance oyunları çocuk dostu bir dizidir ve Just Dance 2, Just Dance çocuk oyununun devamı niteliğindedir.
 • Just Dance 2 oyunu, tüm dans hareketleri ve talimatları takip etmesi kolay olduğu için her yaş grubundaki çocuklar için mükemmel bir seçimdir. Şarkılar aynı zamanda çocuk dostu ve onlar için mükemmel.
 • Dört oyunculu Kinect özelliği, onu sıradan dansçılar için mükemmel kılar.
 • Just Dance formülü, basit, erişilebilir danslar ve mantıklı şekillendirilmiş dansçılar ile tasarlanmıştır ve çok oyunculu koreografi, bir grup oyuncunun katılmasına izin verir.
 • 40’tan fazla yeni dans rutini, çocuklar tarafından sıkılmadan eğlenmeyi daha da eğlenceli hale getiriyor.

Uygun: 5 yaşın üzerindeki çocuklar

Tür: Müzik ve dans, tekerlemeler ve ritim

Oyunun Adı: EyePet

Temel Özellikler: EyePet, küçük çocuklar için özel olarak tasarlanmış sevimli bir playstation3 oyunudur. Oyun sevimli ve renkli hayvanlara sahiptir ve çocuklar için eğlenmek eğlencelidir.

 • EyePet, sanal evcil hayvan simülasyonu temasıyla tasarlanmış ilgi çekici bir oyundur; Oyunun tek amacı, çocuklar için eğlenceli olabilecek evcil hayvanlara temel bakım sağlamaktır.
 • Video oyunu, tüm ailenin katılabileceği birçok küçük oyunla tasarlanmıştır.
 • EyePet, çocukların kolayca sıkılmaması için birçok aktiviteye sahiptir. Fakat farklı aktivitelerin yüklenmesi biraz daha uzun sürebilir, bu da çocukları huzursuz eder.
 • EyePet ayrıca oyuncunun en sevdiği aracı yaratmasına izin verir. Çocuklarınız şekil oluşumunu anlayamayacak kadar küçükse, önceden ayarlanmış şekilleri kullanarak araçları yapmalarına yardımcı olabilirsiniz. Bu şekilde çocuklarınız da şekillerin oluşumunu öğrenebilir!
  Çocuklar İçin Dövüş Sanatları

Uygun: 5 yaşın üzerindeki çocuklar

Tür: Sanal Simülasyon

Oyunun Adı: Karnaval Adası

Temel Özellikler: Carnival Island, çocuk dostu olan destekleyici karakterlerle canlı bir oyun. Birkaç oyunda hafif şiddet vardır. Fakat bu endişe verici değildir ve tüm yaş grupları tarafından oynanabilir.

 • Oyun, bir karnaval teması etrafında dönen 35’ten fazla mini oyun ve etkinlik koleksiyonudur. Dahil edilen oyunlardan bazıları süt şişelerini devirmek, çember atmak, skee ball, basketbol atışları, mini bowling vb.
 • Oyun aynı zamanda oyuncuların sadece sevimli ve çocuklar tarafından sevilecek olan kendi eğlence evi aynası fotoğraf kesmelerine sahip olmalarına izin veriyor.
 • Oyun, bir karnaval deneyiminin heyecanını ve hissini evinizin rahatlığında yaşamanız için tasarlandı. Çocuklarınız ve tüm aile bu oyunlara katılabilir.

Uygun: 5 yaşın üzerindeki çocuklar

Tür: Eğlence, parti, karnaval ve aile

Büyük Çocuklar İçin En İyi PS3 Oyunları

Artık daha iyi bir anlayışa ve oyunu oynamak için gerekli becerilere sahip olduklarından, daha büyük çocuklar için çeşitli PS3 oyunları bulabilirsiniz! Herhangi bir uygunsuz öğe olmadan doğru olanı seçmek, oyunlara göz atarken göz önünde bulundurmanız gereken şeydir. Burada, daha büyük çocuklar veya gençler için uygun olan trend olan 7 PS3 oyununu listeledik.

Oyunun Adı: Little Big Planet 2

Temel Özellikler: Little Big Planet 2, kızlar için en çok sevilen ps3 oyunlarından biridir. Bu, özellikle ‘kız odaklı’ olduğu söylenemeyen bir platform video oyunudur. Fakat evet, kızların yanı sıra erkekler tarafından da beğenilmektedir.

 • Oyun, başkaları tarafından oluşturulan bulmacaları çözmek veya bulmacalar oluşturmak, rol yapma oyunları, yarış oyunları vb. video oyunlarınızla eşleşir.
 • Çocuklar tarafından keşfedilecek 50’den fazla katman var. Çocuklarınız neyi yaratacakları ve onlarla nasıl oynayacakları konusunda hayal güçlerini geliştirme şansı yakalar.
 • Oyunun ana gündemi, oyundaki çuval adam karakterlerini kontrol etmek ve kısıtlamaktır. Bunun için, çocuklara bulmacanın içinden geçmelerine yardımcı olacak küçük çuval botlarınızı da oluşturabilirsiniz.
 • Oyun, çevredeki büyük bir topluluğa sahip birden fazla oyuncuyu içerdiğinden ebeveynler tarafından izlenmelidir. Çocuklar, kendileri için uygun olmayabilecek diğer oyuncular tarafından oluşturulan senaryolara maruz kalabilirler, bu nedenle ebeveynlerin yakın gözetimi tavsiye edilir.

Uygun: 8 yaş ve üstü çocuklar

Tür: Bulmaca çözme, Sandbox

Oyunun Adı: Katamari Forever

Temel Özellikler: Çoğumuz heyecan verici Katamari serisine aşinayız! Katamari Forever, önceki üç Katamari oyununun en iyilerini sunuyor. Katamari Forever, her yaş grubundan çocuklar için uygun, eğlence dolu, aksiyon ve bulmaca oyunudur.

 • Katamari Forever, tek bir oyuncu veya birden fazla oyuncu tarafından oynanabilir. Fakat online olarak oynanamaz.
 • Oyun, aşamaların yarısı amnezi olan bir kralın beyninde gerçekleşen 34 seviyeden oluşur. Oyunun temel amacı, etrafındaki çöpleri toplayarak tek renkli sahnelere renk katmaktır.
 • Ve etapların ikinci yarısında, kralın yerini öfkeye kapılan bir RoboKing alır.

Uygun: 8 yaş ve üstü çocuklar.

Tür: Bulmaca çözme, Aksiyon

Oyunun Adı: Oluştur

Temel Özellikler: Karmaşık sorunlar, ezber bozan hayal gücü gerektirir! En popüler oyunlardan biri olan PS3 – Create’in arkasındaki fikir budur.

 • Oyunun temel özelliği, birkaç fizik tabanlı soruna yaratıcı çözümler sunmaktır.
 • Oyun, oyun içinde dünyalarını tasarlarken gittikçe daha yaratıcı hale gelen çocukların yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.
 • Oyun geliştiricisi, oyundaki tüm kullanıcı tarafından oluşturulan ortamları inceleyerek, oyunda herhangi bir uygunsuz içerik olmayacağından çocuklarınız için tamamen güvenli hale getirir.
  Çocuklar İçin Kutsal Kitaptaki Harika El Sanatları ve Etkinliği

Uygun: 8 yaş ve üstü çocuklar

Tür: Eğitici, Açık Dünya

Oyunun Adı: Wonderbook: Dinozorlarla Yürüyüş

Temel Özellikler: Wonderbook: Walking with Dinosaur, çocuklarınızın seveceği eğlenceli bir PS3 oyunudur! Yalnızca Sony Playstation kullanıcıları için özel olarak mevcuttur.

 • Wonderbook, çocukları dinozorların dünyasına götüren eğitmen liderliğindeki bir oyuna sahiptir.
 • Çocukların artık soyu tükenmiş olan dinozorlar hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olan çeşitli etkileşimli grafiklere ve dinozor resimlerine sahiptir.
 • Oyun, oyuncular için sanal maceralar kuruyor, PlayStation göz ve hareket sensörü denetleyicisi, onların dinozorla birlikte yürümelerini sağlıyor.

Uygun: 8 yaş ve üstü çocuklar

Tür: Eğitici, Abartılı Gerçeklik

Oyunun Adı: Disney Sing It: Family Hits

Temel Özellikler: En popüler PS3 aile oyunlarından biri olan Disney Sing, çocukların tüm aile ile eğlenebileceği müzik odaklı bir oyundur.

 • Oyun, Disney filmlerinin eskimeyen klasik şarkılarını sergiliyor.
 • The Family Hits, Disney Sing It altındaki diğer oyunlara benzer; tek fark, tüm ailenin birlikte söyleyebileceği birçok parçaya sahip olmasıdır.
 • Disney Sing Tekli veya çoklu katılımcılar tarafından oynanabilen bir karaoke oyun setidir.

Uygun: 7 yaş ve üstü çocuklar

Tür: Müzik, Aile

Oyunun Adı: Madden NFL 16

Temel Özellikler: Adını efsanevi futbolcu John Madden’den alan Madden NFL 16, Madden NFL serisinin en yenisidir. Madden NFL serisi, erkekler için en popüler PS3 oyunlarından biridir.

 • Madden NFL serisi, çocukların profesyonel futbol oyununu deneyimlemelerine yardımcı olan bir simülasyon oyununa sahiptir.
 • Çocukların futbol oynamak için farklı beceriler, stratejiler ve taktikler öğrenmelerine yardımcı olur.
 • Oyun, oyuncu seçiminde oldukça esnektir; Takımınızı sıfırdan oluşturabilir veya NFL’den beğeninize göre herhangi bir oyuncuyu seçebilirsiniz.
 • Ayrıca çocukların dikkatinin dağılmasına neden olabilecek reklamlar ve reklam panoları da içerir, bu nedenle arada ebeveyn gözetimi yapılması önerilir.
 • Madden NFL, birden fazla oyuncunun yer aldığı online bir oyundur, böylece çocuklar diğer online oyuncularla etkileşim kurabilir. Bu yüzden yetişkin gözetimi tavsiye edilir.

Uygun: 8 yaş ve üstü çocuklar

Tür: Spor, Simülasyon

Oyunun Adı: MLB: The Show 16

Temel Özellikler: MLB Show 16, MLB şov serisinin en son oyunudur ve ayrıca heyecan verici yeni özelliklerle birlikte gelir.

 • MLB Show 16 oyunu taşınabilir konsollarda kullanılamaz. Yalnızca PS3 ev oyun konsollarında mevcuttur.
 • Yeni seri, battle royale, fetih modu, kamera görüntüleri, gösteri zamanı ve gösteriye giden yol gibi etkileyici yeni özelliklerle geliyor.
 • Çocuklar, en popüler trend olan oyuncularla sanal bir beyzbol oyununun tadını çıkarırlar. Ayrıca ekranda kendileri tarafından kontrol edilebilecek bir oyuncu yaratırlar.
 • MLB Show serisi, çocukların beyzbol oyununu öğrenmeleri için mükemmel ve eğlenceli bir yoldur.

Uygun: 8 yaş ve üstü çocuklar.

Tür: Spor, Beyzbol

Yukarıdaki trend PS3 oyunlarının listesinin, çocuklarınız ve ailenizle birlikte keyif alabileceğiniz mükemmel iç mekan oyununu seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin Eğlenceli İç Mekan Oyunları
Çocuklar için Video Oyunları
Video Oyunlarının Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu