Gençler

Çocuğunuz ve Güzellik Yarışmaları – Ne Yapmalı?

Çocuk güzellik yarışmasının artıları ve eksileri hakkında çok fazla tartışma ve tartışma var. Çocuklarınızın onlara katılmasına izin vermeli misiniz? Bunun hem lehinde hem de aleyhinde argümanlar var. Kararınızı vermeden önce her iki tarafın da söyleyeceklerine bir bakın.

Güzellik yarışmalarına kişilikten çok görünüm için platformlar olarak bakılır. Günümüzde 1 yaşından küçük çocuklar için de yarışmalar var. Soru, bu tarz genç beyinlerin güzellik yarışmalarına katılmasının uygun olup olmadığıdır. Çocuğunuzu güzellik yarışmalarına kaydettirmeye veya işten çıkarmaya karar vermeden önce, artılarını ve eksilerini bilmelisiniz.

Çocuklar İçin Güzellik Yarışmaları: İyi ve Kötü

Avantajlar

1. Çocuklar Disiplinin Yaşamın Erken Dönemindeki Önemini Anlar

Güzellik yarışmalarına hazırlanmak için bir çocuğun tımar dersleri alması ve topluluk önünde konuşma ve sunum yeteneklerini geliştirmesi gerekir. Birçok yarışma, çocukların dans, şarkı söyleme ve oyunculuk gibi becerilerini sergilemesini gerektirir. Bu, hedeflerine ulaşmak için disiplinin önemini öğrenmelerine yardımcı olur.

2. Sosyal Becerileri Geliştirirler

Çocuk modellemeye katılarak çocuklar yeni bağlantılar kurar ve sosyal becerilerini geliştirir. Farklı bölgelerden, okullardan ve geçmişlerden gelen çocuklarla kaynaşma şansı yakalarlar. Yarışmacı arkadaşlarıyla dostane olmayı öğrenirler.

3. Oyun Ruhunu Öğrenirler

Güzellik yarışmaları son derece rekabetçidir ve bir çocuğa katılım ruhunu öğretmek için bir kürsü görevi görebilir. Küçük çocuklar için zarafetle kazanmayı öğrenmeleri ve kaybedenler olmamaları önemlidir. Bir anne olarak, oyun ruhunu yüksek tutmak için kaybetse bile çocuğunuzun katılımını kutlamanız gerekir.

  Çocuklar İçin Kutsal Kitaptaki Harika El Sanatları ve Etkinliği

Dezavantajlar

1. Çocuklar Kazanmak İçin Muazzam Baskıyla Yüzleşiyor

Çocuğunuz çok sayıda başka çocukla karşı karşıya kalıyor ve onların üzerinde yükselip parlaması bekleniyor. Çoğu zaman anneler, kızlarının diğerlerinin önüne geçmesini sağlamak için çabalarında aşırıya kaçarlar. Çocuk güzellik yarışmasının artılarını ve eksilerini tartışırken, ebeveynlerin bu tarz yarışmalara karşı tutumları son derece önemlidir. Çocuğunuzun neye bulaştığını bilmesini sağlamalı ve gerçekçi beklentiler belirlemelisiniz.

2. Güzellik Yarışmaları Bir Çocuğu Masumiyetten Yoksun Bırakabilir

Parlak ruj, ağır makyaj ve süslü makyajlar – bunların hepsi bir okul öncesi çocuk için fazla yetişkin. Çocukları, özellikle kızları, her zamankinden çok daha erken yaşlarda görünüşleri konusunda çok bilinçli hale getirebilir. Ayrıca vücut imajını tamamen değiştirebilir.

3. Aşırı Endişeli Olabilir ve Hatta Depresyona Girebilirler

Güzellik yarışmaları görünüşe çok önem verdiğinden, çocuğunuz için başarı tanımını değiştirebilirler. Başkalarının onun hakkında ne düşündüğü konusunda sürekli endişelendiğinde ve iyi görünme baskısı altına girdiğinde endişeli ve içe dönük olabilir.

Anneler olarak çocuğunuz için neyin uygun neyin uygun olmadığına dair bir fikriniz var. Çocuğunuzu güzellik yarışmasına kaydetmeden önce araştırmanızı yapın. Birkaç faydaya sahip olsalar da, hepsi çatlak değiller. Çok ciddi dezavantajlar var, bu yüzden birçok ebeveyn çocuklarını güzellik yarışmalarından uzak tutuyor.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu