Gençler

Çocuklar İçin En İyi Plaj

Plajda bir aile tatili, özellikle çocuklar için heyecan verici bir fikir olabilir. Bazı keyifli açık hava etkinlikleri, sakin sular ve çocuk dostu bir atmosfer, mükemmel bir tatil için gereken her şeydir. Rahatlayın ve çocuklarınızı saatlerce meşgul edin, bir ömür boyu anılar yaratacaksınız. Önümüzdeki yazlar için çocuklarla bu en iyi plaj tatillerini düşünün.

Çocuk Dostu, Havalı Sahil Destinasyonu

1. Assateague Adası

Yer: Maryland, Amerika Birleşik Devletleri

Vahşi atlar, el değmemiş berrak sular ve beyaz kum, buradaki en çekici yerlerdir. Kuzey Virginia’ya kadar uzanmasına rağmen, Ocean City yakınlarındaki Assateague Island Seashore’un Maryland bölümünü ziyaret etmenizi öneririz. Ada’da özgürce dolaşan vahşi at sürüleri hem çocukları hem de yetişkinleri eğlendiriyor. Bu atların biraz evcilleştirildiğini düşünün. Fakat çok yaklaşmaktan veya onları beslemekten kaçının. Atlantik’te yüzün ve yerel kültürü keşfedin, çocuklarınız burada çocuk dostu bir plaj olduğu için burayı sevecekler.

2. Filey Plajı

Yer: Yorkshire, Birleşik Krallık

Burada tüm ailenin en çok keyif alacağı şey, bu sahildeki deniz yaşamını yakından izleme şansı veren kaya havuzlarıdır. Plajda, çocuklarınızın keşfetmeyi seveceği birkaç başka cazibe merkezi vardır. Körfezin etrafındaki heykel izi ve uçurumun üzerindeki bir Roma sinyal istasyonunun antik kalıntıları, sahile yakın diğer ilgi çekici yerlerdir.

3. Bondi Plajı

Yer: Sidney, Avustralya

Dalgaların zaman zaman vahşileştiği bir sörf plajı olarak daha popüler olmasına rağmen, plajda bayraklarla işaretlenmiş güvenli bir bölge vardır. Plajda piknik bankları ve hatta barbekü alanları bulunan çocuklar için tasarlanmış özel bir havuz vardır. Ayrıca sert Avustralya güneşinden kaçınmak için burada gölgeli bir oyun alanı da bulacaksınız. Yakındaki kafeler harika yemekler dahil tüm olanaklara sahiptir.

  Çocuklar İçin En İyi Robot Filmi

4. Kaçak Çay

Yer: Bahamalar, Amerika Birleşik Devletleri

Bahamalar’da Disney’e ait özel bir adadır. Ada, çocuklar, eğlence ve eğlencenin temasına sahiptir. Her yaştan çocuğun tam anlamıyla eğlendiği pek çok aktivite ve su oyunu var. Ada, öncelikle Disney Cruise Line gemilerinin özel bir limanıdır. Adadaki tesisler, diğer Disney tema parkları ile aynı seviyededir. Buradaki binalar, bir gemi enkazından sonra doğaçlama yapılmış gibi bir izlenim vermek için inşa edildi. ABD’deki çocuklar için en iyi plajlardan biridir.

5. Wrightsville Plajı

Yer: Kuzey Karolina, Amerika Birleşik Devletleri

Burası, Florence Kasırgası’ndan bu yana kendini önemli ölçüde inşa etti. Sonuç olarak, iyileştirilmiş ve modernize edilmiş tesislere sahip restoranlar, tatil köyleri ve yerel işletmeleriniz var. Deniz ve su sporlarının yanı sıra, konu aktivite ve oyun olduğunda çocuklarınızın eli tam olacaktır. Onları müzelere, bahçelere götürün ve biraz balık avlayın, buna bayılacaklar. Yerel kiralama şirketinden plaj teçhizatını alın ve onları kanoya götürün veya bir tekne turuna çıkın.

6. Siesta Plajı

Yer: Florida, Amerika Birleşik Devletleri

ABD’de çocuklarla bir aile tatili için mükemmel olan bir başka harika plaj. Plaj, Florida’daki en iyi çocuk dostu plajlardan biridir. Etkili cankurtaran denetimi, oyun alanları ve çocuklar için ayrı tuvaletler bunlardan birkaçıdır. Buradaki turkuaz renkli su sakin ve ince kum, çocuklar için her şeyi daha eğlenceli hale getiriyor. Çok ücretsiz olan geniş park yerleri, ebeveynler için ek bir cazibe olabilir. Doğu sahili plajlarını arıyorsanız, Siesta Plajı’na gidin.

7. Natal Plajı

Yer: Brezilya

Çocuklar için, yerde su parkları, eğlence parkları, oyun alanları ve daha fazlası var. Daha ne? Uzun süre hatırlayacağınız türden bir eğlence olan kumsal boyunca kum tepelerini yuvarlamayı deneyin. Buradaki Pirangi Kaju Ağacı, dışarıdan bir orman izlenimi veriyor. Fakat 117 yaşında orman gibi büyüyen tek bir ağaçtır. Ponta Negara, Jacuma Gölü, Barra De Cunhau ve diğer bazı heyecan verici yerler çocuklarınızı meşgul edecek.

  Çocuklar İçin Hızlı ve Basit Cadılar Bayramı El Sanatları

8. Punta Prosciutto

Yer: Puglia, İtalya

: Ziyaret edeceğiniz en fantastik plajlardan biridir. Yumuşak ve sakin deniz her yaştan ziyaretçiyi davet ediyor. Su kristal berraklığında ve şeffaftır ve çocuklarınız bu temiz su kumsalında her türlü oyunu oynamayı sevecekler. Plajdan manzara da panoramik ve nefes kesici. Asla kalabalık kalmaması ve her açıdan çocuklar için güvenli olması nedeniyle aile tatilinize de uygundur.

9. İztuzu Plajı

Yer: Dalyan, Türkiye

Bu plajla ilgili ilginç bir şey, Dalyan Nehri ile deniz arasında uzanan uzun kum şeridi. Buradaki su ılık ve yavaştır, çocuklarınızın yüzmesi ve oynaması için mükemmeldir. Buradaki bir diğer büyük cazibe ise, Caretta Caretta kaplumbağalarını korumalı yuvalarında izlemektir. Plaj, bu kaplumbağaların üreme alanıdır ve burayı, hassas çevremizi deneyimlemelerine ve biraz öğrenmelerine izin vermek için ideal bulacaksınız.

10. Jekyll Plajı

Yer: Georgia, Amerika Birleşik Devletleri

Bu kumsalın kendisiyle ilişkili popüler bir efsanesi var. Bir kez ziyaret ederseniz, her zaman tekrar geri geleceksiniz. Yeni Corsair Beach Park, çocuklarınıza bol bol oyun zamanı sağlayacak. Ayrıca ‘eğitici eğlence’ sunan müze de miniklerin ilgi odağı. Dolphin Cruise ve Driftwood Plajı tatilinizi daha keyifli hale getirecek.

Çocuklarla kumsalda tatil yapmak harika bir fikir olabilir; varış noktanızı doğru seçtiniz. Doğaya daha yakın, çocuklar için daha eğlenceli ve keyiflidir. Suyu sıçratmak, dalgalarla oyun oynamak ve kum, çocukluk anılarını oluşturur.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu