Gençler

Çocuklara Üç Tekerlekli Bisiklete Binmeyi Öğretmenin En İyi Yolu

Çocuğunuz üç tekerlekli bisikletleri seviyor mu? Çocuğunuza bir tane hediye etmek ve ona üç tekerlekli bisiklete nasıl doğru şekilde binileceğini öğretmek ister misiniz? Bu harika bir fikir! Üç tekerlekli bisiklet, okul öncesi çocuğunuzun yaklaşık 2 veya 3 yaşındayken kontrol edebileceği ve sürmekten zevk alabileceği eğlenceli bir araçtır. Bu yüzden çocuğunuzun moralini yükseltmeniz ve ona üç tekerlekli bisiklete başarılı bir şekilde binmenin en iyi ve etkili yollarını öğretmeniz gerekir. Ve çocuğunuza üç tekerlekli bisiklete nasıl binileceğini öğretmek için ipuçları ve püf noktaları arıyorsanız, daha fazla düşünmeyin. Çocuğunuzun üç tekerlekli bisiklete binmesine yardımcı olmanın 7 yolunu öğrenmek için okumaya devam edin.

İçindekiler

1. Bir Trike ile başlayın

Çocuğunuza üç tekerlekli bisiklete binmeyi öğretmenin en iyi yollarından biri, çocuğunuzun üç tekerlekli bisikletin daha küçük bir versiyonu olan üç tekerlekli bisiklet sürmeyi öğrenmesine yardımcı olmaktır. Yürümeye başlayan çocuğunuz üç tekerlekli bisikleti kullanmaya başladıktan sonra, daha büyük bir üç tekerlekli bisiklete geçebilir. Pedalsız bir itme trike seçin, böylece okul öncesi çocuğunuz ayaklarını kullanarak trike itme konusundaki önemli beceriyi öğrenir ve ustalaşır. Pedallı bir üç tekerlekli bisiklet seçerseniz, çocuğunuz büyük üç tekerlekli tekerleğin üzerinde oturmaktan zevk alabilir. Fakat onu önemli bir beceride ustalaşmasını engelleyen itmekten kaçınabilir.

2. Doğru Boyutlu Üç Tekerlekli Bisiklet Seçin

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz bir itme üç tekerlekli bisikleti yönetmeye başladıktan sonra, ona doğru boyutta üç tekerlekli bisikleti tanıtabilirsiniz. Yürümeye başlayan çocuğunuzun kolayca ve rahat bir şekilde oturmasına yardımcı olacak kadar küçük ve aynı zamanda uygun yükseklikte bir üç tekerlekli bisiklet seçin. Okul öncesi çağındaki çocuğunuzun ayaklarının pedallara iyice oturduğundan ve dizlerinin hafifçe büküldüğünden emin olun. Ayrıca yürümeye başlayan çocuğunuzun elinin gidona kolayca erişebildiğinden emin olun.

  Büyük Çocuklar İçin Yedi Yol Gezisi Oyunu

3. Pedal çevirmeyi öğretin

Pedal çevirme, yürümeye başlayan çocuğunuzun çeşitli nedenlerle ustalaşması gereken çok önemli bir motor beceridir. Pedal çevirmeyi öğrenmek ve ustalaşmak, iki taraflı koordinasyonu geliştirmeye yardımcı olur, çocuğunuzun fiziksel aktiviteleri gerçekleştirme konusundaki güvenini artırır, kas gücünü artırır ve duruş stabilitesini artırır. Üç dengeleme tekerleğinin varlığından dolayı, üç tekerlekli bisikletin dengelenmesi, yürümeye başlayan çocuğunuz için bir sorun değildir. İlk olarak, çocuğunuzun üç tekerlekli bisikletinin yalnızca pedalları iterek hareket edebileceğini anlamasını sağlayın. Bunu anlamasını sağlamak için üç tekerlekli bisikleti yavaşça ileri itin. Bu, çocuğunuza üç tekerlekli bisikletinin ilerlemesini sağlayan dönen pedalların doğru görüntüsünü ve hissini verir.

4. Çocuğun Doğru Pozisyona Oturmasını Sağlayın

Çocuğunuzun ellerini üç tekerlekli bisikletin gidonuna ve ayaklarını üç tekerlekli bisikletin pedallarına koyduğundan emin olun. Okul öncesi çocuğunuza gidonlara yaslanmamasını söyleyin. Üç tekerlekli bisiklet sürerken, yürümeye başlayan çocuğunuza düz oturması için rehberlik edin. Doğru pozisyonda oturmak, bu oyuncak aracı verimli bir şekilde yönetmenin anahtarlarından biridir.

5. Üç Tekerlekli Bisikleti Uygun Şekilde İtin

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz üç tekerlekli bisiklet üzerinde doğru konuma oturduğunda, onu yavaşça itmeye başlayabilirsiniz. Üç tekerlekli bisikleti bir elinizle gidonun üzerinde ve diğer elinizle çocuğunuzun koltuğunun arkasında tutun ve üç tekerlekli bisikleti yavaşça itin. Çocuğunuz ayaklarını pedallardan her indirdiğinde üç tekerlekli bisikleti itmeyi bıraktığınızdan emin olun. Yalnızca kendini yeniden konumlandırdığında itmeye devam edin. Bu, okul öncesi çocuğunuzun pedal çevirme becerisini ve üç tekerlekli bisiklete binmenin ustalığını anlamasını sağlayacak ve onu kısa sürede tek başına sürerken bulacaksınız.

6. Yayılan, Düzgün Bir Alanda Yolculuk

Çocuğunuzun üç tekerlekli bisikleti açık, engelsiz ve güvenli bir alanda öğrenmesine izin verin. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz, birine veya bir şeye vurma korkusu olmadan kendi hızında pedal çevirmeyi öğrenebilir. Çocuğunuz düştüğünde yastık görevi görseler de, küçük çocuğunuz için pedal çevirmeyi zorlaştıracakları için çim alanlar ve çimenli alanlar gibi yastıklı alanlardan uzak durun.

  Çocuklar İçin Basit ve Renkli Tırnak Sanatı Fikirleri

7. Güvenlik Ekipmanlarını Tanıyın

Son olarak. Fakat en az değil, çocuğunuzun üç tekerlekli bisiklete her bindiğinde kask takmasını sağlayın. Baş yaralanmalarını önlediği için kaskın çok önemli olduğunu ona açıklayın. Ayrıca okul öncesi çocuğunuzun oyuncak arabasını sürerken uygun dirsek ve dizlikler giymesini sağlayın. Yürümeye başlayan çocuğunuzun kask ve diğer güvenlik malzemeleri takmadan üç tekerlekli bisikletini sürmesine asla izin vermeyin. Yakında alışkanlık haline gelecek ve çocuğunuz oyuncak araca güvenle binecektir.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu