Bebekler

Çocuk Bayramı Kutlama Fikirleri ve Aktiviteleri

Bir çocuk için yılın en özel günlerinden biri, tamamen çocuklara adanmış çocuk günüdür. Eşsiz bir gündür ve size ve çocuğunuza ömür boyu sürecek anılar yaşama fırsatı verir. Bir ebeveyn olarak, muhtemelen her yıl özel ve benzersiz bir şey planlamak istersiniz, bu da gün boyunca meşgul olduğunuzda zor olabilir. Merak etmeyin, yardım etmek için buradayız. İşte çocuk gününü kutlamanın eğlenceli yolları ve çocuk gününde ev sahipliği yapacak eğlenceli aktivitelerin bir listesi.

İçindekiler

Çocuk Bayramı Neden Kutlanıyor?

Çocuk Bayramı Hindistan’ın her yerinde 14 Kasım’da kutlanıyor. Bu, Jawaharlal Nehru’nun çocuklara düşkün olduğu ve ülkenin dört bir yanındaki çocuklar tarafından sevgiyle Chacha Nehru olarak adlandırıldığı için doğum gününü simgeliyor. Çocukları beslemek ve doğru şekilde yetiştirmek Hindistan’ın geleceğini belirleyeceğinden, çocuklara her zaman en büyük sevgi ve şefkat gösterilmesi gerektiğine inanıyordu. Ne de olsa yarının liderleri onlar.

Jawaharlal Nehru ayrıca eğitimin her çocuk için gerekli olduğuna inanıyordu ve aynı zamanda bugün Hindistan’da en tanınmış okullardan bazılarının kurulmasına yardımcı oldu. Her Çocuk Günü, okullar ve kolejler hem Nehru’yu hem de olayı kutlamak için kültürel programlar düzenler ve ebeveynler çocukları için evde eğlence dolu etkinlikler düzenler. Çocukların bu gün ilgi odağı olması nedeniyle, Çocuk Bayramı da her yıl ülke çapında çocuklar tarafından sabırsızlıkla beklenmektedir.

Sıradaki Yazı: 2020 Dünya Çocuk Bayramı

Çocuk Bayramı’nı Kutlamanın 10 Eğlenceli Yolu

Önce çocuk gününü nasıl kutlamak istediğinize karar vermelisiniz. Evde bir parti düzenliyorsanız, üzerinde çalışmak için özel bir tema veya fikir bulmak ve temaya uygun çocuk günü dekorasyon fikirleri bulmak çok önemlidir. Dışarıda özel bir günse, çocuklarınızın etrafında toplanan aktiviteler bulmanız önemlidir. Unutmayın, çocuğunuz için en önemli şey sevdiklerinizle çevrili olmaktır. İşte günü kutlamanın 10 eğlenceli yolunun bir listesi.

1. Özel Etkinliklere Katılın

Çocuk günü, çocuklarınız için özel bir gündür. Doğum günleri ile Yılbaşı veya diğer festivallerin bir kombinasyonu gibi. Bu eşsiz ve eğlenceli günü kutlamak için çoğu alışveriş merkezi, park ve mağazada her yaştan çocuk için planlanan harika etkinlikler vardır.

2. Piknikler

Bu özel günü çocuklarınızla birlikte meyve suyu, sandviç, battaniye ve parkta güzel bir eski moda piknikle kutlayın. Pikniği herkes sever ama çocuk günü pikniği tamamen aile ve çocuklarınızla zaman geçirmekle ilgilidir. Çocuklarınızın en sevdiği yemeği hazırlayabilir ve pikniği etrafında ortalayabilirsiniz.

Sıradaki Yazı: En İyi Çocuk Günü Alıntıları, Dilekleri, Mesajları ve Sloganları

3. Disney Partisi

Disney karakterleri, çoğu insanın çocukluğunun ikonik bir parçasıdır, bu nedenle çocuk gününde Disney temalı bir parti planlamak çocuklarınızın partisini özel ve eğlenceli hale getirecektir. Disney karakterleri gibi temalı kostümler ve süslemeler aldığınızdan emin olun ve hatta bazı popüler Disney filmlerini gösterin.

Sıradaki Yazı: Çocuklar İçin Kısa ve Uzun Çocuk Günü Denemeleri

4. Dans Partisi

Dans etmek eğlencelidir; buna kesinlikle hiç şüphe yok. Çocukların gününü kutlamanın harika ve ucuz bir yolu, oturma odanızdaki mobilyaları temizlemek, çocuğunuzun en sevdiği şarkılardan bazılarını koymak ve onlarla bütün akşam dans etmektir. Yorgun olduklarında, yılın en sevdikleri günlerinden birinde çocuklarınızla gerçekten büyülü bir bağ kurma deneyimi yaşamak için günü dondurma ve en sevdikleri yiyeceklerle bitirin.

5. Kamp yapmak

Çocuk günü, çocuklarınızla eğlenmekle ilgilidir. Yıldızların altında bir gece geçirmek için en sevdiğiniz aile mekanlarından birine kamp gezisinde onlarla bazı klasik anılar oluşturun. Şenlik ateşinin yanında kızartmak için atıştırmalıklar ve şekerlemeler alın ve çocuklarınızla bazı ünlü kamp hikayeleri üzerinden yakınlaşın.

  9-12 Aylık Bebeklerin Fiziksel Gelişimi

Sıradaki Yazı: Çocuklar İçin 10 Eğlenceli ve Kolay Çocuk Günü El İşi Fikirleri

6. Film Maratonları

Çocukların iyi bir filmden daha çok keyif aldığı birkaç şey vardır. Çocuklarınız için bu çocuk gününde en sevdikleri filmlerin, patlamış mısırın ve onlarla birlikte kucaklaşmak için bir battaniyenin gösterimi ile bir film maratonu düzenleyin. Bunlar çocukların kalıcı anılarıdır ve en özel olanlarıdır.

7. Onlarla Pişirin

Bazen hazırlıkların bir parçası olmak ana olay kadar özeldir. Çocuklarınızı sizinle birlikte hamur yoğurun, biraz lezzet katın, krema yapın ve tabii ki siz miniklerinizle biraz lezzet pişirirken onlara kurabiye hamuru veya kek hamurunu tattırın. Hatta onlara farklı şekillerde, serpintilerde ve diğer süslemelerde çerez kesiciler verebilirsiniz, böylece özel kurabiyeler yapabilirler. İşiniz bittiğinde, onlarla oturun ve özel kurabiyelerinizi yediğiniz küçük bir parti verin.

Sıradaki Yazı: Çocuklar İçin En İyi 15 Çocuk Günü Hediye Fikirleri

8. Bir Su Parkı’nı ziyaret edin

Su parkına yapılan bir aile ziyareti kadar unutulmaz bir şey yoktur. Çocuklar su parklarında gezintilere, dondurmalara, yiyeceklere ve gösterilere bayılırlar. Bu yüzden eğlenceli ve unutulmaz bir çocuk günü için onları bu hafta sonu bir eğlence parkına veya su parkına götürün.

9. Pizza Partisi

Çocuklarınız ve onların arkadaşları ve onların aileleri pizza eşliğinde eğlenceli vakit geçirecekler. Çocuklarınızın en sevdiği pizzaları pişirerek veya sipariş ederek bir pizza partisi düzenleyin. Çikolatalı tatlı pizza ile geceyi biraz daha özel hale getirebilirsiniz. Geceyi biraz daha özel kılmak için pizzaya oyunların eşlik ettiğinden emin olun.

10. Boya Partisi

Çocuklar için resim yapmak kadar eğlenceli olan çok az şey vardır. Bu çocuk gününde, çocuklara uygun birçok boş tuval ve parmak boyası alın ve çocuklarınızın yaratıcılıklarını ortaya çıkarmasına izin verin. Gece bittikten sonra ellerini iyice yıkadığınızdan emin olun ve yıllarca takdir etmek için başyapıtlarını buzdolabına koyun.

Çocuk Bayramı’na Özel 10 İlginç Etkinlik

Çocuk günleri sadece partiler ve gezilerle ilgili değildir. Bu gün çocuklarınız için planladığınız aktiviteler de aynı derecede özel olabilir. İşte bu yıl deneyebileceğiniz birkaç çocuk günü oyunu ve aktivite fikri.

1. Hazine Avı

Macera ve fanteziyi birleştiren ve çocukların meraklı doğasına hitap eden bir oyun. Bir hazine avı, çocuklarınızın eğlenceyi seven ve maceracı doğasını sağlarken, onları çocuk günü boyunca meşgul ve eğlendirmek için mükemmel bir aktivitedir. Oyunun o güne özel doğasını vurgulamak için ödülü çocuk günü temalı yapın.

2. Havuz Oyunları

Çocuk gününde havuzda geçireceğiniz bir gün, ömür boyu sürecek anılar için mükemmel bir tarif olabilir. Bu eğlenceli çocuk havuzu oyunlarına ekleyin ve unutulmaz bir gün için bir reçetedir. Su topu gibi oyunlar oynayabilmeleri için yanınıza bir plaj topu aldığınızdan emin olun. Ayrıca onlara Marco Polo ve diğer eğlenceli bilardo oyunlarını, bu çocuk gününü özel kılmak için öğretebilirsiniz.

3. Piñata

Birkaç oyun eğlenceli ve bu geleneksel Meksika parti oyunu kadar ödüllendirici, bu çocuk gününde sağlıklı ve nefis yiyeceklerle doldurulmuş karton bir piñata yapabilir ve çocuğunuzun bir süre oynamasını sağlayabilirsiniz. Piñatayı bulamazlar veya kıramazlarsa üzülmeyin. Yine de günün sonunda onlara ödülleri verin ve bu eğlenceli çocuk günü oyunuyla gözlerinin parlamasını izleyin.

  0-6 Aylık Bebeklerin Fiziksel Gelişimi

4. Twister

Bu klasik tahta oyunu kadar çok az oyun gülüşü ortaya çıkarabilir. Oyunun sonunda eğlenceli ödüller ekleyin ve hatırlanmasını sağlamak için tüm akşam çocuklarınızla birlikte oynayın. Oyunu çok rekabetçi yapmadığınızdan emin olmanız önemlidir. çünkü kasırga, vücutlarını kazanamayacak kadar fazla uzatır veya bükerse çocuklarınız için zararlı olabilir.

5. Yürüyüş

Yapılabilecek en iyi hatıralardan bazıları, bir dağın tepesindeki gün doğumları veya gün batımlarıdır; Bu özellikle çocuklarınız için geçerlidir. Bu çocuk gününde kolay bir yürüyüş için onları dışarı çıkarın ve dağın veya tepenin tepesinde piknik yapın. Geri dönmeden önce zirvede gün doğumunu veya gün batımını izleyin. Belki yerel bir restoranda durun ve çocuklarınızın en sevdiği tatlılardan bazılarını sipariş edin.

6. Onları Planetaryuma götürün

Çocuklar merakla doludur. Merak duygularını, bu çocuk gününde bir aile gezisi ile doldurun, böylece evrendeki yıldızlar ve gezegenler hakkında her şeyi öğrenebilirler. Bu, onları eğitirken aynı zamanda onları meşgul edecek ve eğlendirecektir. Unutma, bugün her astronot bu planetaryumlardan birine küçük bir ziyaretle başladı.

7. Onları Bowling Yapın

Bowling, çocuklarınızla bağ kurmanın harika bir yoludur, bu yüzden onları bu çocuk gününde dışarı çıkarın ve birkaç kare oynayın. Bowling salonundaki işiniz bittikten sonra onları dondurma ve gazlı içecekler için alarak günü biraz daha özel hale getirin.

8. Çocuklarınızla Oyun Salonu’na gidin

Oyun salonu, çocuklar için özel bir yerdir. Ödüller, eğlenceli oyunlar, biletler var ve ortam eğlence ve mutluluk dolu. Bu çocuk günü, çocuklarınızı atari salonunda bir gün geçirin. Eğlenceli atıştırmalıklar, dondurma ve gazlı içecekler ekleyin ve çocuklarınız unutulmaz bir çocuk günü geçirecek.

9. Bir Kostüm Partisi Yapın

Çocuklar için kostüm partileri kadar eğlenceli ve yaratıcı pek çok aktivite yok. Aynı şey yetişkinler için de söylenebilir. Kabul edelim, en sevdiğiniz karakter gibi giyinmek ve küçüklerin kendileri gibi giyinmesini izlemek, dans etmek, şarkı söylemek, pasta yemek, zıplayan bir evde oynamak ve kuyruğu eşeğe veya ördeğe iğnelemek, kaz don pek bir dezavantajı yok. Unutmayın, kostüm partisinde çocuk günü temalı parti hediyeleri olmalıdır.

10. Go-Karting

Go-karting, tüm çocukların yapmayı sevdiği, eğlenceli ve güvenli bir aile eğlencesi aktivitesidir. Bu çocuk günü, yerel parkurlarınıza gitmeyi unutmayın çünkü çocuk gününde inanılmaz indirimler var. Onları oraya götürün ve çocuklarınızla yarışarak bir gün geçirin. Özel çocuk günü temalı yiyecekler ve atıştırmalıklar alın ve unutulmaz bir çocuk gününün tadını çıkarın.

Çocuk Bayramı, çocuklar için yılın en güzel günlerinden biridir. Eğlence, heyecan ve neşe dolu olmalı. Bu çocuk gününün, planladığınız aktivitelerin güvenli ve benzersiz olmasını sağlayın. Bu günü özel kılmak her zaman pahalı olmak zorunda olmadığını da hatırlamakta fayda var. Çocuklarınız için özel olması gerekir, bu yüzden onlara pahalı hediyeler satın almak yerine günü geçirmenin harika bir yolu onlarla sanat ve el işi gibi aktiviteler yapmak olabilir. Çocuklarınızla harika, eşsiz ve özel bir çocuk günü geçirin.

Sıradaki Yazı: Çocuklar İçin Parkta Oynanacak Oyunlar

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu