Bebekler

Yeni Yürümeye Başlayan Çocukları Oyunlarda Rekabete Tanıtıyoruz

Bir yetişkinin başarı veya başarısızlıkla baş edememesi ya da yenilgiyi kabul edememesi, bu temel dersi çocukken öğrenmediğini gösterir. Yeni yürümeye başlayan çocuklarda sağlıklı rekabeti geliştirmek için birkaç akıllı yol kullanarak bunun çocuğunuzun başına gelmesini önleyin.

Sportmenlik, sağlıklı rekabet ve kazan-kaybet durumlarında uygun davranış dersleri en iyi çocuklukta, en çok tercihen ebeveynler tarafından işlenir. Yürümeye başlayan çocuğunuzun birincil bakıcısı olarak, bunu nasıl doğru yapacağınızı bilmeniz gerekir.

İçindekiler

Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklara Sporda Kazanmayı ve Kaybetmeyi Öğretmenin İpuçları

Çocuğunuzun yüzündeki o çekici gülümsemeyi görmek sizi merak ediyor, ikinizin de oynadığı oyunların çoğunda kasıtlı olarak kaybediyorsunuz. Bu kesinlikle çocuğunuzun oyuna olan ilgisini arttırır ve onu daha fazla katılmaya motive eder. Fakat kazanmak ve kaybetmek arasında da bir denge kurmak gerekir. Onunla oynarken, zafere zevk veriyorsa, yenilginin öğrenmeyi ve ahlakı içerdiği doğru mesajı verdiğinizden emin olun.

  • Çocuğunuzla oyun oynarken küçük çocuklara iyi spor davranışlarını öğretmek bir öncelik olmalıdır. Oyunun kurallarına saygı göstererek ve diğer oyunculara saygı göstererek ona uygun spor görgü kurallarını öğretin.
  • Ne zaman kaybederse, yenilgiyi sakince kabul etmesi için onu cesaretlendirin. Yenilginin ve hoşnutsuzluğun hayatının diğer yönlerini etkilemediği bir ortam yaratın.
  • Rekabet ruhu şu anda aşılanabilir. Elinden gelenin en iyisini yapması ve sınırları zorlaması için puan gibi performans parametrelerini ayarlayın.

1. Sağlıklı Çocuk Yetiştirme Yarışması

  • Öncelikle çocuğunuzu her oyunun kuralları olduğunu ve bunlara uyulması gerektiğini bildirin. Onunla veya kocanızla bir oyun oynayarak kuralların nasıl işlediğini pratik olarak gösterebilir ve ikinizi izlemesini sağlayabilirsiniz.
  • Çocuğunuza istediği gibi çalışması için alan sağlayın. Kurallara bağlı kalarak kendi rekabet stratejilerini benimsediğini görmek sizi şaşırtabilir. Puanlarını aşırı uçlarla karşılaştırmaktan kaçının. Bunun yerine, doğal bir şekilde oynamasına izin verin.
  • Bir kazan-kazan atmosferi yaratın. Onu olabildiğince neşelendirin ve akranlarıyla oynuyorsa başkaları için bunu yapması için ona ilham verin.
  3 Yaşındaki Bir Çocuk İçin Eşsiz Doğum Günü Partisi Fikirleri

2. Çocukların Denemesi Gereken Rekabetçi Oyunlar

Belirli oyunları seçerek çocuğunuzda sağlıklı bir tamamlama geliştirin. Uzmanlar, ortak oyunların solo oyunlara kıyasla başlamanın daha iyi olduğunu söylüyor. Bazılarına bir göz atın:

  • 3 yaşındaki bir çocuğu sporda rekabetçi kılmak için yılanlar ve merdivenler gibi ortak oyunlar idealdir. İşler şansa bırakıldığı için, kazanma ya da kaybetme zorunluluğuna katlanmak zorunda değiller.
  • Yarışlar inşa etme/istifleme yarışları ve yapboz bulmacaları gibi daha fazla iç mekan oyunuyla rekabet artırılabilir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar için mükemmeldir çünkü oyuncuların rakiplerini geride bırakmak için belirli becerileri ve stratejileri benimsemesi gerekir.
  • Çocuğunuzu da açık hava oyunları oynamaya teşvik edin. Hazine avcılığı ve hatta ‘Simon diyor’ değerli sportmenlik ve rekabetçilik dersleri taşıyabilir.

Çocuğunuz için rekabet gücünü artırmaya adanmış teşvik edici oyunlar planlayın ve organize edin. Sportmenlik dersleriyle birleştiğinde, çocuğunuz büyüyerek sağlıklı rekabeti seven ve nasıl kazanacağını ve kaybedeceğini bilen bir birey olabilir.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu