Bebekler

Aktivite Kutularının Çocuklar İçin Faydaları

Farklı çocuklar farklı yollarla öğrenirler; bazıları bilgiyi duyduklarında öğrenirler, bazıları gördüklerinde, bazıları ise dokunup deneyimlediklerinde bir şeyler hakkında bir miktar pratik bilgiye sahip olduklarında öğrenirler.

Her çocuk kendine özgü bir varlıktır ve kendine özgüdür. Sosyal, fiziksel, duygusal ve bilişsel gelişim söz konusu olduğunda, erken çocukluk yılları en önemlisidir. Bir çocuğun bu yıllarda yaşadıklarının, yetişkinliğe nasıl dönüştüğü üzerinde büyük etkisi vardır.

İçindekiler

Etkinlik Kutuları nelerdir?

Etkinlik kutuları, erken çocukluk gelişimini eğlenceli ve keşfedici yollarla teşvik eden oyun temelli etkinlikleri içeren aylık abonelik kutularıdır. Kutu, çocuk psikologları ve Montessori uzmanlarının ortak çabaları ile özenle bir araya getirilir ve her ay yeni bir temayla gelir, her zaman çocukların on iki gelişim alanının ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Farklı Yaş Grubu Çocuklar Etkinlik Kutularından Ne Kadar Yararlanabilir?

Aktivite kutularının çocuklar için faydaları farklı yaş gruplarına yayılır ve aşağıda tartışılmıştır:

a. 2-3 Yıl

Hindistan’daki yeni yürümeye başlayan çocuklar için aktivite kutuları, yürümeye başlayan çocuğunuzun genel beceri gelişimine ve alışkanlıklarının temel gelişimine yardımcı olmaya odaklanır. Etkinlik kutularının her biri, bitkiler, ulaşım, hayvanlar ve diğerleri gibi temalara dayanan yaklaşık üç ila beş etkinlik içerecek ve çocuğunuzu eğlenceli bir şekilde öğrenmeye dahil edebilecektir.

b. 3-4 Yıl

Aktivite kutusunun sunduğu oyun felsefesiyle öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Okul öncesi çocuklar için olan bu aktivite kutuları, bahçe işleri, böcekler, pazara bir gezi ve hatta kuş gözlemciliği gibi günlük yaşamdan çeşitli temalara dayanmaktadır ve çocuklarınızı verimli bir şekilde saatlerce eğlendirecektir.

c. 4-5 Yıl

Bu son derece ilgi çekici oyun temelli etkinlikler, sanat, seyahat, bilim ve matematik gibi çeşitli temalara sahiptir. Çocuğunuzun duyusal, motor ve bilişsel becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Çocuğunuz terzi, marangoz ve diğerlerinin rollerini bile üstlenebilecek, bu tarz faaliyetlerin toplum için önemini öğrenecek ve işlerin nasıl yürüdüğüne dair anlayışlarını genişletecektir.

  Peri Kapılar - Çocukları Neşeyle Çıldırtan Oyuncak

d. 6-8 Yıl

Bu aktivite kutuları, çocuğunuzun olmak isteyeceği şeyin temelini oluşturacaktır. Oyun temelli kitler bilim ve sanat etrafında döner ve çocuğunuzu yeni kavramlarla tanıştırır ve bağımsız düşünmeyi teşvik eder.

Aktivite Kutuları Çocuklarda Disleksiye Nasıl Yardımcı Olur?

Disleksi, her on çocuktan birini etkileyen nörolojik bir durumdur. Disleksisi olan çocuklar okuma, yazma, heceleme ve matematikte zorluk çekerler. Durum iyileştirilemez ve çocuğun tüm hayatı boyunca sürecek. Disleksisi olan çocukların engellerine rağmen öğrenmelerine ve sonunda başarılı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için farklı stratejiler düşünülmüş ve öğretim yöntemleri geliştirilmiştir.

Etkinlik kutuları ile, özel ihtiyaçları olan çocukları olan ebeveynler, her gün gençleri için etkinlik aramak zorunda kalmayacaklar, çünkü etkinlik kutuları zihinlerini meşgul etmek ve öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için doğru faaliyetler sunuyor. onlar için kolay. Engelli çocuklar, bir çocuğun beyninin ve becerisinin genel gelişimini hedeflediklerinden, çocuklar için eğitici abonelik etkinlik kutularından yararlanabilirler.

Aktivite kutuları, disleksi olan çocukların araştırılmasına ve anlayışına dayanmaktadır ve özenle düzenlenmiştir ve öğrenmeyi onlar için daha az stresli hale getirir. Çocuğunuzun disleksi varsa ve öğrenmekte güçlük çekiyorsa, çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu temel yaşam becerilerini geliştirmesine ve büyümesine yardımcı olacağından bu etkinlik kutularını seçmeyi deneyin. Akıllı telefonlara, TV’lere ve X Box’lara veda edin ve çocuğunuzun dünya, nasıl çalıştığı ve nerelere sığabileceği hakkında her türlü bilgiyi gösterecek eğlenceye katılmasına izin verin. İyi öğrenebildikleri için Bu kitlerden, disleksi olan çocukların ortalama bir çocuktan farklı hissetmelerine gerek yoktur.

Sıradaki Yazı: Oyun Çocuk Gelişiminde Neden Önemlidir?

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu