Bebekler

Küçük Çocuklara Hayvan Seslerini Taklit Etmeyi Öğretmek

Hayvan sesleri aracılığıyla çocuğunuzu ilgi çekici çekim dünyasına ve harf seslerine yönlendirin. 17 aylık bir çocuğa hayvan seslerini taklit etmeyi öğretmek, daha net ve daha hızlı konuşmanın yolunu açacaktır. Burada oyun, yeni bir şey öğretmenin doğru yoludur; Göreyim seni!

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun keçi oynamayı sevip sevmemesine veya maymun gibi davranmasına bakılmaksızın, çeşitli hayvanlarla gelen sesi bilmeyebilir. Hayvan seslerini taklit etmek, çok eğlenceli olmakla birlikte, çocuğunuzun konuşma gelişimi kilometre taşlarına daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur. Bu sevimli fikirlerle bebeğinizi ‘kükreme’ ve ‘moo’ dünyasına tanıtmaya hazır olun.

Yeni Yürüyen Çocuklara Hayvan Seslerini Öğretmenin İpuçları

1. Animal Sound Uygulamalarına Sahip Olun

Beğenin ya da beğenmeyin, bebekler doğdukları andan itibaren elektronik aletleri severler. Tabletinize veya akıllı telefonunuza yeni yürümeye başlayan çocuklar için hayvan sesleri oyunları yükleyin ve ‘pembe’ fil trompetini duyduğunda veya tüylü kedisinin miyavlamasını duyduğunda sevinçle çığlığını görün! Çoğu durumda, bu uygulamalarda, dokunulduğunda doğal seslerini yayan parlak renkli hayvan resimleri bulunur. Daha ne? Bu uygulamalar, dinlenmek veya biraz “zaman geçirmek” istediğinizde çocuğunuzun eğitime dahil olması için idealdir.

2. Çocuğunuzun En Sevdiği Hayvan Gibi Davranın

Hayvanları ve seslerini yürümeye başlayan çocuklar için kendi ortamlarında çoğaltmak, onların yakınlarda bir fare, aslan veya domuz olup olmadığını bilmekle ilgilenmelerini sağlar. Sesinizi modüle edin, dört ayak üzerine çıkın veya her şeyi yaparken eteğinize bir kuyruk ekleyin. Ayrıca havlama, homurdanma veya hırlama yaparken formlarını görmelerine yardımcı olacak plastik oyuncak hayvanlara yatırım yapmak isteyebilirsiniz!

3. Hayvan Sesleri Olan Bir Kitap Alın

Yeni yürümeye başlayan çocukların öğrenmesi için hayvan seslerine odaklanan bazı klasik kitaplar var. Eric Carle’ın “The Very Busy Spider”ı veya “Patricia Polacco” nun “Anneler” Shh! “Adlı kitabını düşünün. Yeni yürümeye başlayan çocuklarla kitap okumak, sizi en sevdikleri hayvan seslerini taklit ederek dinlerken görselleştirmelerine yardımcı olur; siz de aktiviteyi seveceksiniz!

4. Hayvanları İçeren Şarkılar Söylemek

Birlikte şarkı söylemek, 17 aylık bir çocuğa hayvan seslerini taklit etmeyi öğretmenin en iyi yollarından biridir. “Old McDonald Had a Farm” şarkısını mırıldamaya ne dersiniz? Bol miktarda jig çekecek. Bir de “Hayvan Fuarı” veya “Baa, Baa Kara Koyun” var. Alternatif olarak, kendi başınıza bir şeyler uydurabilirsiniz.

5. Hayvan Sesleri Biçiminde Cevaplar Arayın

Bu aktiviteler arasında, belli bir hayvan sesini unutmuş veya yanlış olanı çıkarmış gibi davranmak isteyebilirsiniz. Örneğin, bir kedinin aslında “miyavlamak” yerine “moos” olması birçok kıkırdamayı çekecektir. Küçük çocuğunuzun sizi eğitmeye devam ettiğinde bildiği her şeyi duyduğunuzda çok şaşıracaksınız!

Küçük çocuklara hayvan seslerini nasıl taklit edeceklerini öğretmek, eğlenceli bir şekilde başka bir gelişim kilometre taşına ulaşmakla ilgilidir. Sadece komik bir surat tak ve sesine doğru homurtu veya havlama yap.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu