Bebekler

Küçük Çocuğunuzu Büyüleyecek Bebekler İçin Film

Yeni yürümeye başlayan çocukları eğlendirmek, ebeveynler için gerçek bir zorluk olabilir. Filmler sadece dikkatlerini çekmek için değil, aynı zamanda onu nispeten uzun bir süre saklamak için de harika bir yol olabilir. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz eğlenceli karakterleri, parlak renkleri ve canlı müzikleri filmin sonuna kadar yapışık kalacak kadar ilginç bulabilir. Onları kıkırdarkenve hatta şarkı söyleyip dans ederken görebilirsiniz! Ama bazı yönlerden, küçük çocuklar en sert film eleştirmenleri olabilir. Yine de endişelenme. Küçüklerinizi bir süreliğine büyüleyebilecek, yürümeye başlayan çocuklara uygun en iyi filmlerden bazılarının heyecan verici bir listesiyle hepinizi burada ele aldık.

İçindekiler

1-3 Yaş Arası Çocuklar İçin Eğlenceli Çocuk Dostu Filmler

1-3 yaşındakiler için filmler uzun, korkutucu veya sıkıcı olamaz – büyük olasılıkla ilgilerini kaybedebilir ve öyle bulurlarsa filmi kapatabilirler. Popüler Disney filmlerinden bazıları, bu en genç olanlar için biraz fazla olabilir. İşte çocuklarınızın (ve bu konuda sizin de!) İzlemekten keyif alacağı klasik filmlerden animasyonlu favorilere kadar bir liste:

Çizgi filmler

Bazı büyüleyici çizgi film hareketleri aşağıdaki gibi olabilir:

1. Shrek (2001)

Shrek, bataklıkta yaşayan bir devdir (efsanevi bir yaratık). Bataklık, kötü Lord Farquaad tarafından sürgün edilen ve böylece Shrek’in evine sığınmalarına neden olan bazı masal varlıkları tarafından ele geçirildi. Bataklığını ve karakterleri, yuvalarını geri kazanmak için bir eşekle tanıştığı heyecan verici bir yolculuğa çıkıyor ve epey macera yaşıyor!

2. Meraklı George (2006)

George, çok meraklı, yaramaz küçük bir maymundur. Afrika’dan Amerika’ya giden bir gemide oluyor. İyi bir adamla tanışır, Ted ve onunla arkadaş olur. Ted, Afrika’dan müzeye, iş yerine daha fazla ziyaretçi çekecek bazı değerli eserler almak zorunda. George, maceralarla dolu arayışlarında Ted’e katılır.

3. Arabalar (2006)

Küçük çocuklar genellikle pistlerin etrafında gezinen yarış arabalarına bayılırlar ve bu filmi seveceklerinden eminler. Lightning McQueen, Radiator Springs denen yerde epeyce mülkü yok ettiğinde zorlu bir hayat dersi öğrenen bir yarış arabasıdır. Yol yarışına dönmeden önce hasarı tamir etmesi gerekiyor. Eğlence ve arkadaşlık, bu sevimli filmde keşfedilen ana temalardır.

4. Arthur Yılbaşı (2011)

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için hazırlanan bu animasyonlu Yılbaşı filmi, çocuğunuzu doğru Yılbaşı ruhuna ve havasına sokacağından emin olabilirsiniz. Noel Baba’nın şaşkın oğlu Arthur, küçük bir çocuğun Yılbaşı hediyesinin teknik bir aksaklık nedeniyle kaybolduğunu öğrenir. Daha sonra hediyeyi çok geç olmadan teslim etmeyi taahhüt eder.

5. Minyonlar (2015)

Minyonlar, memnun etmek ve hizmet etmek için nihai bir usta arayan sevimli ve sevimli yaratıklardır. Böylece minyonlar Bob, Stuart ve Kevin, ideal bir efendi arayışında yeni toprakları ziyaret etmeye karar verir. Onları işe alan ve ardından onların yardımıyla dünyayı fethetmek için bir plan yapan süper kötü adam Scarlett Overkill ile tanışırlar. Film kaburga gıdıklayan komedi ve şakalarla tamamlandı.

  DIY Origami Kurbağaları

Disney filmleri

Disney filmleri, renkli ve şık animasyonlarıyla çocuğunuzun tüm zamanların favorisi olabilir! Çocuklar için en ilgi çekici filmlerden bazıları aşağıdaki gibi olabilir:

1. Winnie the Pooh (2011)

Winnie the Pooh sevimli, büyüleyici ve balına bayılıyor! Arkadaşları, her biri farklı bir kişiliğe sahip olan eşit derecede eğlencelidir. Winnie, balının bittiğini fark etmek için uyanır. Eeyore’un kuyruğunun kayıp olduğunu ve Christopher Robin’in bilinmeyen bir canavar olan The Backson tarafından kaçırıldığını öğrendiğinde işler daha ilginç hale gelir.

2. Küçük Deniz Kızı: Ariel’in Başlangıcı (2008)

Küçük Deniz Kızı ile ilgili her şey, sevimli deniz kızı Ariel’den, sevgili konuşan deniz canlılarına ve şakacı müziğe kadar tamamen büyüleyici. Kral Triton, krallığında müziği yasakladı. Fakat en küçük kızı Ariel, gizli bir kulüpte müziğe olan tutkusunu keşfeder ve onu krallığına yeniden tanıtmaya çalışır.

3. Kayıp Balık Nemo (2003)

Bu ilgi çekici Disney filmi her yaştan çocuk arasında popüler. Nemo, Great Barrier Reef’ten yakalanan ve Sydney’e gönderilen sevimli bir balıktır. Uysal bir palyaço balığı olan babası, Nemo’yu geri getirmek için arkadaşlarıyla ilginç bir yolculuğa çıkar.

4. Oyuncak Hikayesi 1 (1995)

Bebekler ve oyuncaklar bu tatlı filmde hayat buluyor. Bu serideki ilk film, Andy adlı genç bir çocuğun sahip olduğu oyuncaklar etrafında dönüyor. Oyuncaklar, Andy’nin yaklaşan doğum günü için alacağı yeni bir oyuncak setiyle değiştirilmesinden endişe ediyor. Yeni bir hediye almamış gibi görünse de, partinin sonunda Andy sürpriz bir hediye alır – bir Buzz Işıkyılı aksiyon figürü. Aşağıda, filmde tatlı ve komik bir şekilde tasvir edilen oyuncakların maceraları ve duyguları yer almaktadır.

5. Aslan Kral (2019)

Bu Disney klasiği, yeni yürümeye başlayan çocuklar için aile filmleri söz konusu olduğunda kolayca ilk sırada yer alabilir. Film ilk olarak 1994 yılında çıktı. Fakat 2019’da filmin fotogerçekçi bilgisayar animasyonlu yeniden yapımı çıkacak. Bizi, Kral Mufasa’nın oğlu Simba’nın doğumunu kutladığı Afrika savan ülkesine götürüyor. Geleceğin kralı olan Simba, babasına tapıyor. Fakat Mufasa’nın kardeşi Scar’ın Simba’nın sürgüne gönderilmesine neden olan kötü planları vardır. Simba, yeni bulduğu arkadaşlarıyla birlikte, krallığının yasal olanı geri almanın bir yolunu bulmak zorundadır.

  Yeni Yürüyen Çocuklarda Okuryazarlık Nasıl Teşvik Edilir

Hayvan Filmleri

Hayvan filmleri genellikle küçük çocuklar için büyük bir çekiciliğe sahiptir. Lion King ve Finding Nemo bir yana, diğer bazı uyarıcı seçenekler şunları içerebilir:

1. Orman Kitabı (2016)

Bu film, ormanda bir kurt sürüsü tarafından büyütülmüş küçük bir delikanlı olan Mowgli’nin maceraları etrafında dönüyor. Sher Khan, insan yavrusunu öldürmekle tehdit eden vahşi bir kaplandır. Böylece, Mowgli’nin hayvan ailesi, bir ayı ve panter ile birlikte, Sher Khan’ın pençesinden kaçmak için insan köyüne gitmesi için onu etkiler.

2. Tavuk Koşusu (2000)

Bu animasyon komedi filmi, sahiplerinin onları öldürmek için komplo kurduğunu keşfettiklerinde özgürlüğü bulmaya çalışan bir grup tavuğu içeriyor. Bir tavuk olan Ginger ve bir horoz olan Rocky, tavuk çiftliğinden uçmaya karar verir. Bu karmaşık hedef, etrafta koşturan tavuklara sahip ve bu da birçok kıkırdamaya neden oluyor. Bu film harika bir eğlence sunuyor ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için harika bir uyku zamanı filmi olabilir.

3. Koyun Shaun Filmi (2015)

Koyunlar bu hayvan filminin süper yıldızlarıdır. Bir çiftçi ve koyun çetesi, şehirde dolaşmayı içeren komik bir durumda birbirlerini kaybederler ve eve güvenli bir şekilde dönmekte zorlanırlar. Bu filmde çok fazla diyalog yok çünkü koyunlar konuşmuyor, bu da küçük çocukların onu anlamasını çok kolaylaştırıyor.

4. İyi Dinozor (2015)

Bu komedi-dram, küçük çocuklar için eğlenceli bir dinozor filmi olabilir. Film, ailesinden ayrılan ve ardından gizemli ve sert bir manzarada sürüklenirken Spot adlı vahşi bir insan çocuğuyla tanışan genç ve utangaç Apatozor Arlo’nun hayatını anlatıyor. Spot, Arlo’nun ailesiyle tekrar birleşmesine yardım eder.

5. Dumbo (2019)

Bu yeni fantastik filmin yıldızı Dumbo, bir bebek fil ve muhtemelen gelmiş geçmiş en tatlı şey! Hikaye harika bir mesaj sunduğundan, küçük çocuklar için eğitici filmlerden biri olarak nitelendirilebilir. Başarısız bir sirkin sahibi, uçabilen büyük kulakları olan yeni doğmuş bir fil ile ilgilenmek için Holt adında bir adamın ve çocuklarının yardımını alır.

Animasyon filmleri izlemek, her çocuğun çocukluğunun ayrılmaz bir parçasıdır. Sadece izlemesi bir zevk değil, aynı zamanda bazı önemli bilgiler ve mesajlar da verebilirler.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için müzikten öğrenmek neden önemlidir?
2 Yaşındaki Çocuklara Yönelik Aktiviteler
Bebekler için İlginç ve Kolay Yaz El Sanatları

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu