Gençler

Çocuklarınızın Korkmadan İzleyebileceği En İyi Korku Filmi

Çoğumuz korku filmi izleme düşüncesinden korkarız. Ve çocuklar için korku ya da korkutucu filmler fikri bir oksimoron gibi görünüyor. Çocukken, korkunç filmler izlemekten korkmuş olmalısın. Ve şimdi çocuğunuz da korkuyor olmalı. Ama çocuklarınızın sonucu düşünmeden veya endişelenmeden izleyebilecekleri bazı korku filmleri olduğunu biliyor musunuz? Çocuklarınızın korkmadan izleyebilecekleri korku filmlerinin bir listesini derledik. Listemize bir göz atın.

İçindekiler

Çocuğunuzun Korkusuzca İzleyebileceği Korkunç Filmler

Macera ve heyecan duygusu her zaman memnuniyetle karşılanır. Fikir, küçük olanlarınızı rahatlatmaktır. Öyleyse bu filmleri izlesinler – bu filmleri sevecekler ve tekrar tekrar izlemek isteyecekler.

1. Canavarlar, Inc.

Bu iki canavarın hikayesidir – James P. ‘Sulley’ Sullivan ve enerji üretim fabrikası Monsters, Inc.’de çalışan tek gözlü arkadaşı Mike Wazowski. Asıl işleri çocukları korkutmaktır. Çocukların zehirli olduğunu düşünüyorlar ama fabrikaya küçük bir çocuk girince inançları değişiyor. Bu animasyon filmi kesinlikle çocuklar tarafından sevilecek.

2. Otel Transilvanya

Bu film, bir ormanın tam ortasında bulunan Hotel Transylvania adlı bir otelin sahibi olan Kont Drakula hakkında. Bazı ünlü canavarları kızı Mavis’in 118. doğum gününü kutlamaya davet ediyor. Görünmez Adam, Kurt Adam ailesi, Frankenstein’ın canavarı ve karısı Mumya gibi bazı ünlü klasik karakterler bu filmde yer alıyor. Drakula için tüm bu canavarlar sorun değil ama sorun, otele sıradan bir adam (insan) misafir olarak geldiğinde başlıyor.

3. Canavar Evi

Hikaye, perili küçük bir evi olan bir mahallenin etrafında dönüyor. Mahalledeki çocuklar bunun arkasındaki gerçeği bulmaya çalışır ve bu da onları tehlikeli durumlara sokar. Çocuklarınız bu çocukları takip etmemeli. Filmdeki bazı sahneler çocuklar için korkutucu olabilir, bu yüzden bu filmi tek başlarına izlemelerine izin vermeyin.

  Çocuklarda Şarkı Söylemenin Faydaları

4. Yılbaşı Öncesi Kabus

Film müzikal bir animasyon. Bu kesinlikle çocuklarınızın dikkatini çekecektir. Hikaye, Cadılar Bayramı Kasabası’nın kralı Jack adlı bir karakter etrafında dönüyor. Jack, insanların yaşadığı Yılbaşı Kasabasına giden bir portal keşfettiğinde onlara hediyeler göndermeye karar verir. Sunduğu Cadılar Bayramı tarzı hediyeler niyetini gösteriyor. Film, renk işlemesi ve hikayenin uydurması açısından hem ürpertici hem de büyüleyici.

5. Spiderwick Günlükleri

Bu film, daha önce Mr Spiderwick’e ait olan bir eve taşınan üç çocuk hakkındadır. Çocuklardan biri, mülkte dolaşan perileri ve fantastik yaratıkları nasıl bulacağına dair ayrıntıları içeren bir sandıkla karşılaşır. Hikaye çocuğu kurtarıcı olarak gösteriyor ama aynı zamanda babasıyla tanışmak isteyen bir kızın hikayesi. Hikayenin mutlu sonu ve tüm bu büyülü yaratıklar, çocuklarınızı ekrana yapıştıracak.

6. Tüylerim diken diken oldu

Hikaye tamamen, genç bir çocuk yanlışlıkla onları kendi kitaplarından kurtarınca fantastik dünyalarından kaçan büyülü yaratıklarla ilgili. Bu karakterler fantastik romanların sayfalarında yer almaktadır. Sorumluluk daha sonra şehrini bu kötü yaratıklardan kurtarmaya çalışan genç bir çocuğa düşer.

7. Casper

Muhtemelen film tarihindeki en sevimli ve dost canlısı hayalet Casper’dır. Carrigan Crittenden, dört hayaletin yaşadığı bir konağa taşınır. Bir hayalet terapistten malikanedeki hayaletlerden kurtulmasını ister. Hayaletlerden biri olan Casper (ölen 12 yaşındaki çocuğun ruhu) terapistin kızıyla arkadaş olur. Üç hayalet yaramaz ama Casper arkadaş canlısıdır. Hikaye ilerledikçe Casper’ın ölümüne yol açan olayları anlatıyor. Bazen hikaye korkutucu görünebilir. Fakat arkadaşlık hikayesi çocuğunuzun kalbini kazanabilir.

8. Labirent

Hikaye bir kız ve onun maceraları hakkındadır. Goblin kralı adında efsanevi bir yaratık, okuldaki oyununun senaryosundan canlanır ve küçük erkek kardeşini kaçırır. Goblin kralı, kıza kardeşini kurtarabileceği bir labirenti çözmesi için 13 saat verir. Bazen film korkutucudur. Fakat tamamen eğlencelidir.

  Genç Dostluklar

9. Scooby Doo 2: Serbest Bırakılan Canavarlar

Scooby-Doo, bir grup çocuğun vakaları çözmeye çalışan dedektifler olarak oynadığı bir animasyon dizisi olarak çocuklar arasında zaten popüler. Bununla birlikte film bir canlı aksiyon filmi. Film, gizemleri ve canavarları ortaya çıkarmak için daha derine inen sevimli köpek Scooby-Doo ve arkadaşlarına odaklanıyor.

10. Coraline

Bu film 11 yaşındaki bir kız Coraline’in hikayesi. Maceracıdır ve yeni evinde gizli bir kapının ardında idealize edilmiş bir dünya bulur. Fakat buranın da karanlık sırları vardır. Sırları öğrenmek için bu filmi çocuğunuzla birlikte izleyin.

Bir fıçı patlamış mısır alın ve bu çocuk dostu korku filmlerini izleyerek çocukluğunuzu yeniden yaşamak için çocuklarınızla oturun. Beraber korkmak eğlenceli olurdu.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocukların Seveceği En İyi Eğitici Filmler
Çocuklarınızın Yaz Boyunca İzlemesi Gereken Klasik Filmler
Netflix’te Çocuğunuzun Seveceği En İyi Çocuk Filmleri

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu