Gençler

Çocuklarınızın Boş Zamanlarında İzleyebilecekleri İngilizce Filmler

Ailenizle film izlemek, sevdiğiniz insanlarla kaliteli zaman geçirmenin en iyi yollarından biridir. Bir film izlemeyi planlıyorsanız, çocuklarınız sessizce oturup bir tane izlemenize izin vermez – onlar da filmi izlemek isterler. Çocuklarınız küçükse, izlemeyi planladığınız filmin onlar için uygun olduğundan emin olmalısınız. Çocuklarınızla birlikte izleyebileceğiniz veya zaman öldürmek için kendi başlarına izleyebilecekleri filmler arıyorsanız, size bazı önerilerimiz var. Çocuklarınızın izlemekten hoşlanacağı İngilizce filmlerin bir listesini derledik – bu filmler eğlencelidir ve çocuklarınızın onları izlemekten zevk alacağına eminiz.

İçindekiler

Çocuklarınızın İzleyebileceği En İyi İngilizce Filmler

İşte çocuklarınızın boş zamanlarında izleyebilecekleri animasyon, komedi ve fantastik İngilizce filmlerin bir listesi.

Animasyon filmleri

Çocuklar animasyon filmleri izlemeyi severler, işte çocuklara yönelik animasyonlu İngilizce film önerilerimizden bazıları.

1. Külkedisi, 1950

Külkedisi, genç yaşta ailesini kaybeden bir kızın hikayesidir. Üvey annesi ve iki üvey kız kardeşi ile yaşıyor. Kendi evinde hizmetçi olarak çalışmaya zorlanır. Külkedisi üvey annesi ve üvey kız kardeşleri tarafından eziyet edilir. Fakat güzelliğinden büyülenen prensle birlikte dans ettiği kraliyet balosuna katıldığında kaderi değişir. Gece yarısı olduğunda prensin şatosundan ayrılır ama cam pabuçlarından biri düşer. Prens, Külkedisi’ni bulmaya kararlıdır. Prensin sonunda Külkedisi bulup bulmadığını öğrenmek için çocuklarınızın bu filmi izlemesine izin verin.

2. Karlar Ülkesi, 2013

Frozen, 2013 yılında gösterime giren bir animasyon müzikal filmdir. Bu filmin hikayesi, korkusuz bir prensesin görüşmediği kız kardeşini bulmak için bir yolculuğa çıkması hakkındadır. Prensese sadık ren geyiği, sağlam bir buz adamı ve saf bir kardan adam eşlik ediyor. Prenses Elsa ayrıca buz ve kar oluşturmasına izin veren bazı sihirli güce sahiptir. Gücü, istemeden tüm krallığı sonsuz kışa hapseder. Hikaye ilerledikçe, kız kardeşini bulmakta ve krallığına verilen zararı telafi etmekte yaşadığı mücadeleleri göreceksiniz.

3. Coco, 2017

Coco filmi, 2018’deki 90. Akademi Ödüllerinde en iyi animasyon filmi Oscar’ını kazandı. Bu filmin konsepti, Meksika tatili ‘Day of the Dead’den ilham aldı. Filmin kahramanı, müzik alanında kariyer yapmayı hayal eden Miguel adında on iki yaşında bir çocuk. Fakat ailesi bu fikre karşı öldü ve bunu yasakladı. Miguel, yanlışlıkla büyük büyük büyükbabası olan vefat etmiş bir müzisyenle tanıştığı ölüler diyarına nakledilir. Ailesine dönmesine ve ailesinin müzik yasağını kaldırmasına yardım eder.

4. Küçük Deniz Kızı, 1989

Bu film, muhteşem animasyonlar ve sürükleyici bir hikaye ile su altındaki yaşamı sergiliyor. Ariel, karaya çıkıp dünyanın öbür ucundaki hayatı deneyimlemeyi özleyen genç bir deniz kızı. Babası onu yasaklıyor ama yine de gitmeyi planlıyor. Bir insan prense aşık oluyor. Deli gibi aşık olduğu için kötü bir cadı ile anlaşma yaparak hata yapar. Cadı, melodik sesi karşılığında Ariel’e insan bacakları verir. Prens ile birleşip sesini geri alsın ya da almasın, çocuklarınızın bunu öğrenmesi gerekecek.

  Çocuklar ve Bebekler İçin En İyi Açık Oyuncak

Komik filmler

İşte çocuklar için İngilizce komedi filmlerinin bir listesi.

1. Elf, 2003

Bu film, Noel Baba’nın çantasına sürünerek Kuzey Kutbu’na taşınan Buddy hakkındadır. Elfler tarafından yetiştirilir ve kendisinin de bir elf olduğuna inanarak büyür. Bununla birlikte bir insan olduğu gerçeğini öğrendikten sonra, biyolojik ebeveynleriyle birleşmek ve ayrıca alaycıların dünyasında Yılbaşı ruhunu yaymak için New York’a geri döner.

2. İnanılmaz Aile, 2004

Bu komik film süper kahramanlarla ilgili. Hikaye, bir hükümet yetkisi nedeniyle süper güçlerini kullanmalarına izin verilmediğinden sessiz bir banliyö hayatı yaşayan bir süper kahraman ailesinin etrafında dönüyor. Fakat Mr.

3. Mary Poppins, 1964

Mary Poppins, her yaştan çocuk tarafından sevilen klasik bir çocuk filmidir. Hikaye bir bankacı, kötü şöhretli çocukları ve bir dadı etrafında dönüyor. Dadı çocuklara bakıyor ve kendine özgü yöntemlerini benimseyerek onlara iyi erdemler ve davranışlar öğretiyor. Yavaş yavaş ve yavaş yavaş çocuklar dadıyı sevmeye başlar.

4. Müziğin Sesi, 1965

The Sound of Music, her çocuğun izlemesi gereken bir başka klasik İngiliz filmidir. Hikaye, hevesli bir rahibe olan Maria’nın etrafında dönüyor. Emekli deniz subayı olan babalarının yanında yaşayan yedi annesiz çocuğa mürebbiye olarak atanır. Başlangıçta çocuklar onu hor görürler ama kısa süre sonra Maria’ya tapmaya başlarlar. Maria ayrıca memurla evlenir ve birlikte vatanlarını kaybetmelerinden kurtulmanın bir yolunu bulurlar.

Fantastik/Macera Filmleri

İşte çocuklarınız için bazı ünlü fantastik veya macera filmlerinin bir listesi

1. Güzel ve Çirkin, 1991

Bu film, güzel bir genç kız olan kurgusal karakter Belle’nin hikayesini anlatıyor. Okumayı seven iyi kalpli bir ruhtur. Bu hikaye, canavara dönüşen prens ile kalesine hapseddiği Belle arasındaki ilişkiyi araştırıyor. Canavar (prens) yeniden insan olmak istiyorsa nazik olmayı öğrenmeli ve Belle’i sevmelidir. Büyülü gülden son taç yaprağı düşmeden önce Belle’nin sevgisini kazanması gerekir, yoksa sonsuza dek bir canavar olarak kalır. Belle’nin canavara aşık olup olmadığını öğrenmek için çocuklarınızın bu filmi izlemesine izin verin.

2. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, 1937

Bu film, kötü üvey annesiyle yaşayan bir prenses olan Pamuk Prenses hakkındadır. Üvey annesi büyüleyici güzelliği nedeniyle Pamuk Prenses’i hor görüyor. Üvey annesi onu öldürmek ister. Fakat Pamuk Prenses, yedi cücenin sahip olduğu bir eve sığındığı ormana koşar. Bu cüceler yavaş yavaş onun arkadaşı olur ve Pamuk Prenses’in kötü üvey annesini yenmesine yardım eder.

  Çocuklar İçin Disney Trivia Soruları ve Cevapları

3. Alice Harikalar Diyarında, 1985

Bu film, beyaz bir tavşanı takip ettikten sonra bir fantezi dünyasına taşınan Alice’in etrafında dönüyor. Alice, mistik topraklarda yaptığı yolculuk sırasında birçok macera ve karakterle karşılaşır ve sonunda kendini yatağında rüya görürken bulur. Film, çocuğunuzun kesinlikle keyif alacağı birçok heyecan verici macerayla dolu.

4. Karışık, 2010

Tangled filmi, normal dünyanın fantezilerinden uzak, yüksek bir kulede kalmaya zorlanan güzel, genç ve masum bir kız olan Rapunzel’i konu alıyor. Rapunzel, ailesinden ayrılmış bir prenses. Büyülü uzun sarı saçları var. Gözlerden uzak kulesinin dışındaki dünyayı keşfetmek istiyor ama annesi dışarı çıkmasını engelliyor. Yakında dileği gerçekleşir ve annesinin isteklerine karşı çıkar. Flynn adında iyi kalpli bir hırsızın yardımını kabul eder. Evinden çıkıp dış dünyayı keşfetmesine yardım ediyor.

2019’da Çocuklara Yönelik Yaklaşan İngilizce Filmleri

Artık bazı klasik İngilizce filmlerinin bir listesine sahip olduğuna göre, 2019’un çocuklarına neler getireceğini düşünüyor olabilirsin. İşte çocuklarınızı eğlendirecek yeni İngilizce filmlerin bir listesi.

1. Wonder Park, 15 Mart 2019

Wonder Park bir fantastik filmdir. Bu filmin kahramanı June adında bir kız. June bir zamanlar Harikalar Diyarı olarak bilinen, konuşan yaratıkların ve çılgın sürüşlerin olduğu bir eğlence parkını hayal etmişti. Büyürken, June hayalini unutur ama kaderin mağazada başka bir şeyi vardır çünkü hayalindeki parkın gerçek olduğunu anlar.

2. Pokémon: Dedektif Pikachu, 10 Mayıs 2019

Bu, etrafında dönen ilk Pokémon filmi, Pikachu. Kahramanın sesi ünlü aktör Ryan Reynolds tarafından verilmektedir. Bu filmin bu yıl Mayıs ayında vizyona girmesi bekleniyor. Bu filmi izlerken çocuklarınızla harika zaman geçirmeye hazırlanın.

3. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2, 7 Haziran 2019

Bu film, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı, 2016’nın devamı niteliğindedir. Max ve arkadaşlarının hikayesi bu filmde de devam edecek. Film bu yıl Haziran ayında gösterime girecek. Bu yüzden biletleri önceden ayırtın ve çocuklarınızı bu filmi izlemeye götürün.

4. Aslan Kral, 19 Temmuz 2019

1994 klasiğinin aynı isimli yeniden yapımıdır. Hikaye Simba ve ona ait olanı geri alma yolculuğu etrafında dönüyor.

Bunlar, çocuklarınızın boş zamanlarında izleyebilecekleri İngilizce film önerilerimizden bazıları. Umarız çocuklarınız bu filmlerden keyif alır.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin En Popüler Eğitim Filmleri
Netflix’te İzlenecek Çocuklar İçin En İyi Filmler

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu