Çocuklar

Çocuklarınızı Geri Getirmek İçin Mükemmel Çözüm

Bir zamanlar bebeğinizin cep telefonunuzdaki videoya nasıl ötüldüğünü düşündüğünüz zamanlar vardı. Tabletinizi yürümeye başlayan çocuk olarak kullanmayı öğrendiğinde bile, oldukça çekiciydi. Ama son zamanlarda, ekran onun hayatını öyle bir ele geçirdi ki, onu hiç kimse olmadan göremezsin!

Sorumluluk sahibi bir anne olarak, ekranlara aşırı maruz kalmanın çocuğunuzu zararlı radyasyona karşı savunmasız bırakabileceğini, davranışsal ve fiziksel sorunları tetiklemenin yanı sıra anlıyorsunuz. Ama çocuklarımızı ‘Hitler Mamma’ olmadan uzaklaştırmak gerçekten mümkün mü? Çocuğunuzun ekran zamanını düzenlemek ve en aza indirmek için bu 8 fikre göz atın ve bize güvenin, kesinlikle yapılabilir!

İçindekiler

1. Bir hobi seçmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olun

Çocuklarınızın öğrenebileceği çok şey var ve kablosuz bir cihazdaki düğmelere basmaktan çok daha eğlenceli. Normal okuma ve resim yapma çocuklarınızı heyecanlandırmazsa, bu düpedüz egzotik hobilerden bazılarını deneyin – çömlekçilik, bahçıvanlık, pul koleksiyonu, günlük yazma, vb. Çocuklarınızı her gün hobileri için en az bir saat geçirmeye teşvik edin.

Çocuklarınızın eğitici hobilerle şımartılmasını istiyorsanız, Harika Kanatlar gibi bir etkinlik kutusuna abone olabilirsiniz. Harika Kanatlar’teki etkinlikler, çok eğlenirken çocuklarda öğrenmeyi teşvik ederek ve becerilerini artırarak bir çocuğun genel gelişimine odaklanır! Ay için benzersiz bir temaya dayalı, aktiviteler, çalışma sayfaları, bilgi kartları ve çocuğunuzu ay boyunca meşgul edecek bir hikaye kitabı içeren bir kutu alın!

2. Evde bazı ekransız bölgeler oluşturun

Başlangıç ​​olarak yemek odasını, yatak odasını, salondaki aile kanepesini ve dışarıdaki avluyu deneyin. Kuralı çok netleştirin – bu alanlar kutsaldır, yalnızca aile etkileşimi için ayrılmıştır ve burada ekran kullanmak cezalandırılır. Sonunda, aile bağları bir cihaza dokunmaya göre öncelikli olacaktır.

3. Doğayla tanış ve biraz da evine git

Doğa ile bütünleşmenin yetişkinlere mahsus olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün! Bilim, çocukların doğal dünyaya, yetişkin zihninin kaydolmak için zaman ve enerjiye sahip olduğundan çok daha fazla uyum sağladığını kanıtladı. Manzaraların her çocuğun ilk birkaç çiziminde yer almasının bir nedeni vardır! Çocuklarınızla doğa yürüyüşlerine çıkın, nehir kenarında oturun, kuşları dinleyin ve evet, evinizi daha yeşil hale getirin. Şşşt, doğa aynı zamanda ekran zamanımızın bize günlük olarak verdiği zararı giderecek iyileştirici güce de sahip!

  Yeni Yürümeye başlayan Çocuğunuzu Sokaktan Koruma

4. Ekran kullanımı için net zamanlamaları bir kenara koyun

Hem bir zaman çizelgesi hem de her alanın süresini belirlemek demek istiyoruz. Okul öncesi çocuklar için, günde maksimum 30-60 dakikadan fazla ekran süresi kesinlikle hayır-hayırdır. Okula giden çocuklar için, zamanı günde en fazla iki saatle sınırlandırın ve bu, dizüstü bilgisayar/tablet kullanımını, TV saatini ve cep telefonuna maruz kalmayı da içerir. Çocuklar bu kurallara uymaları gerektiğini öğrendikten sonra, her şeye kendi başlarına öncelik verecekler!

5. Aile içi sohbetlere ve oyunlara daha fazla odaklanın

Gençken anne babanız ve kardeşlerinizle oynadığınız eski güzel Masa Oyunlarını hatırlıyor musunuz? Bu kültürü evde yenilemenin ve ekranların sizden kaptığı aile zamanını kullanmanın zamanı geldi. Her gün ailenin birlikte oturup konuşacağı, günün olaylarını tartışacağı veya oyun oynayacağı bir zaman ayırın. Daha fazla sohbet, daha az ekran süresi demektir!

Her şey söylendi ve yapıldı, yine de biraz ekran zamanı olacak…

Ekranların Zararlı Etkilerini Nasıl Etkisiz Bırakabilirsiniz?

Bekle, tüm bunlar ekran süresinin doğası gereği kötü olduğu anlamına mı geliyor? Çocuklarımızın zorunlu olarak dizüstü bilgisayarları, tabletleri ve evet, büyüdükçe cep telefonlarıyla en azından biraz zaman geçirmeleri gerekmiyor mu? Günümüz çağında, kablosuz cihazlara maruz kalma ortadan kaldırılamaz, yalnızca sınırlandırılabilir. Bu, bu maruz kalma sırasında çocuklarımızı korumak için bir şeyler yapmamız gerektiği anlamına gelir.

Bunu yapmanın en basit yollarından biri Radyasyon Koruyucu Çip kullanmaktır. Bu, radyasyonunun zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için cihaza takılabilen küçük bir çiptir. Envirochip’i araştırmadaki güçlü temeli için, özellikle de en savunmasız olan çocuklar, yeni anneler ve hamile kadınlar söz konusu olduğunda öneriyoruz. Ayrıca geniş kapsama alanı harika – telefonunuzdan, dizüstü bilgisayarınızdan ve tabletinizden kablosuz yönlendiriciye kadar her şeyi kapsayabilir!

  Bebeğinizin Mizacını Anlama

Artık çocuklarınızı ekrandan uzaklaştıracak harika fikirlerle donanmış olduğunuza göre, bunları uygulamaya başlayın! Bunu hatırlayın: Mamma’nın katılımı çok önemlidir ve onun yaşam tarzı, çocukların taklit edeceği rol modelidir. Bu yüzden ekran sürenizi de sınırlayın ve yardım edemediğinizde ekranlarınızın size zarar veremeyeceğinden emin olun.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu